Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Wyłączenai Pieca Klimosz


Rafgre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie jak w temacie. Jaka jest temperatura wyłączenia się pieca(Klimosz ling duo 35kw) bez podawanie opału. Chodzi o to że teraz palę w piecu drewnem aby ogrzać C.W.U. i nie wiem jak długo po spadku temperatury poniżej 55stopni piec próbuje się rozpalić. Jeśli to jest jakaś niska temperatura to jak można ją podnieść.

Edytowane przez Rafgre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie - skoro palisz drewnem to piec jest w trybie ręcznym i nic sam nie robi... wiec napisz dokładnie o co Ci chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, palę w trybie ręcznym z ogrzewaniem na LATO.Chodzi o to że jak piec wchodzi na zadaną temperaturę to cały czas chodzi wentylator dopóki jej nie uzyska.Podobnie sprawa w wypadku spadku temperatury poniżej zadanej. I dlatego moje pytanie, do jakiej temperatury chodzi dmuchawa(kiedy piec samoczynnie się wyłącza jak nie ma opału). W poprzednim piecu mogłem zmieniać te parametry. Jak ustawiłem sobie piec np. na 50stopni to wyłączenia ustawiłem na 46stopni.Poniżej tej temperatury piec sam się wyłączał z braku opału.

Edytowane przez Rafgre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o alarm brak paliwa to nie wiem czy też tyczy się to trybu palenia ręcznego, czy tylko z podajnika, ale działa to tak jak temp kotła spadnie np o 10C od zadanej strownik zaczyna obliczać czas w którym temp musi zacząć rozsnać, jak w tym czasie nie wzrośnie przynajmniej o 1 C wywali błąd. Włączanie/wyłączanie tej funkcji i czas odliczanie ustawia się w ust serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vlad nie możemy się dogadać o co chodzi. Powiem na moim przykładzie.Rozpalam w piecu. Temp. zadana na piecu 60st., temperatura zadana C.W.U. 60st.Po mniej więcej 15min palenia drewnem piec łapie temperaturę zadaną czyli 60st,(C.W.U w tym czasie ma 33st),dmuchawa cały czas chodzi.Po ok 20min na piecu 73st, CWU ma 40st., a dmuchawa cały czas chodzi. Jak zmniejszyłem temp.CWU na 40st. Dmuchawa się wyłączyła. Więc jeśli tak jest poprawnie to piec na pewno by się zagotował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to nie jest poprawnie.

 

 

po osiągnięciu zadanej kotła powinna zatrzymywać się dmuchawa, a po spadku według histezy znów zacząć działać.

 

Sprawdź czy nie źle podłączonych czujników co z cwu, jak sa w porządku to raczej problem w sterowniku. Było tu już sporo o sterownikach w ling duo. Pomagało odłączenie od prądu i działał przez jakiś czas dobrze.

 

 

 

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/7150-recalart-economic-premium-nie-steruje-mieszaczem/page__p__57084__fromsearch__1#entry57084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vlad nie możemy się dogadać o co chodzi. Powiem na moim przykładzie.Rozpalam w piecu. Temp. zadana na piecu 60st., temperatura zadana C.W.U. 60st.Po mniej więcej 15min palenia drewnem piec łapie temperaturę zadaną czyli 60st,(C.W.U w tym czasie ma 33st),dmuchawa cały czas chodzi.Po ok 20min na piecu 73st, CWU ma 40st., a dmuchawa cały czas chodzi. Jak zmniejszyłem temp.CWU na 40st. Dmuchawa się wyłączyła. Więc jeśli tak jest poprawnie to piec na pewno by się zagotował

 

Nie mam pod ręką instukcji, ale podjerzewam, że może być tak, że temperatura minimalna to 60 stopni, a na podstawie innych ustawień sterownik dobiera temperaturę zadaną (60 stopniami na kole cwu do 60 stopni raczej trudno nagrzać). Oczywiście mogę się mylić, ale jakieś podobne parametry były w menu serwisowym. Analogicznie jak masz zawór 4d, pogodówkę i temeraturę minimalną kotła ustawioną na 60 stopni, a grzejniki muszą być gorące, to temperatura na kotle wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafgre, raczej to Ty zakręciłeś się na starcie. Vlad24 od samego początku dobrze tłumaczy. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ja nie rozumiem polskiego języka ale jednak to Ty źle tłumaczysz albo dobrze tłumaczysz tylko, że masz tak namieszane w sterowniku lub podłączeniach, że właśnie wychodzi z tego taki cyrk.

Dmuchawa musi wyłączać się po osiągnięciu temp. zadanej - oczywista oczywistość - obojętnie czy grzeje się kotłem hale produkcyjną, czy dom, czy wodę na herbatę. Skoro zadana jest osiągnięta to po co ją podwyższać za pomocą dalszej pracy dmuchawy?

Tak w ogóle dzwoniłeś do producenta kotła?? czy producenta sterownika?? bo w pierwszej kolejności się to robi, a gdy tamci nie dają rade ( bo to Polska, więc nie ma się co dziwić ) wtedy ruszamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sterowniku w ustawieniach serwisowych jest parametr pod nazwą "Dodatkowa temperatura kotła w trybie LATO podczas grzania CWU". Nastawa producenta to 5C, ale można ustawić w zakresie 5 - 35 C. W instrukcji można przeczytać:

 

Charakterystyka: Parametr przyspiesza nagrzanie CWU poprzez podniesienie temperatury pracy kotła na czas nagrzewania zasobnika.
Działanie: Kocioł osiąga temperaturę równą ustawionej Tcwu + Wartość parametru

 

Może to coś wyjaśni.

PS. Kocioł inny, ale też Klimosz

Edytowane przez m77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz m77 ma w tym momencie największą rację bytu i ma w końcu ręce i nogi, a nawet bardzo logiczna opcja - powinna być ona również w pozostałych sterownikach będących na rynku.

 

Vlad24 wróciłem się do tej wypowiedzi i zapewne chodziło o to że po 15min kocioł osiąga 60st a po kolejnych 5 min czyli łącznie 20min 73st ......... tylko, że to zostało napisane trochę nie po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.