Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec 2 Funk. Problem Z Grzaniem Wody


talicd2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio zmieniłem Piec gazowy na de detrich 2.24 .(stary piec juz swoje wysłużył) Piec służy mi jedynie do ciepłej wody. Problem jest w tym że musi sporo wody zleciec zeby zaczęła lecieć ciepła. Kran w kotłowni 1 m od pieca czekam 20 sec zaczyna leciec ciepła woda, zakrecam kran czekam 10 sec ponownie odkrecam i leci zimna?! Zdaje mi sie ze nie powinno się tak dziać Piec posiada zbiornik 5 l. Gdzie moge szukać problemu?! W złej konfiguracji i ustawienia pieca?! Technik który przyjechał nie wygladał na ogarniętego w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik o którym wspominasz to prawdopodobnie naczynie wzbiorcze przeponowe (Tyle tylko ,ze powinno być przy tym kotle 8l.) natomiast co do c.w.u. to niestety od puszczenia wody do podgrzania jest zwłoka spowodowana odpowiedzią kotła na przepływ wody. Nim zacznie palić się palnik gazowy w kotle, przez chwilę płynie przez niego zimna woda (która uruchamia automatykę kotła). Niestety pompa cyrkulacyjna nic tu nie pomoże. Działało by to tylko z zasobnikiem c.w.u. Uważam, że jednak lepiej poczekać na wodę niż inwestować w zasobnik, rury, pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Ostatnio zmieniłem Piec gazowy na de detrich 2.24 .(stary piec juz swoje wysłużył) Piec służy mi jedynie do ciepłej wody. Problem jest w tym że musi sporo wody zleciec zeby zaczęła lecieć ciepła. Kran w kotłowni 1 m od pieca czekam 20 sec zaczyna leciec ciepła woda, zakrecam kran czekam 10 sec ponownie odkrecam i leci zimna?! Zdaje mi sie ze nie powinno się tak dziać Piec posiada zbiornik 5 l. Gdzie moge szukać problemu?! W złej konfiguracji i ustawienia pieca?! Technik który przyjechał nie wygladał na ogarniętego w temacie.

 

 

Jest to typowy objaw opóźnienia dostawy cwu w przypadku kiepskich kotłow dwufunkcyjnych. Szkoda że padło na tani kocioł przy zmianie, nie wszystko co mówia w sklepie i na broszurach jest prawda oczywistą. ww kocioł nie ma zadnych sensownych rozwiązań wspomagaiących przygotowanie c.w.u. przy rozwiazaniach przepływowych. należy przywyknąć i puszczać mniej cwu na początku po wzbudzeniu kotła wylewką. taka nieautomatyczna technika oszczędnościowa. Dodam że nie powinno sie czekać 20sek na cwu przy odlegosci instalacji 1m. cos jest nie tak.

W przyszłości poszukaj kotła, który czeka na ponowny pobór cwu przez uzytkownika, akurat znam takie jedno rozwiazanie u jednego z producentów i sie super sprawdza. NIe ma takich zaburzeń ze po zamknięciu kranu i ponownym otwarci znowu leci ziman. Jest komfort cwu. cały czas i to przy rozwiazaniu dwufunkcyjnym przepływowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.