Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Po Raz Enty


nowiciusz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odgrzeję kotleta ale proszę o wyrozumiałość ponieważ informacji na temat piecy jest w internecie masa ale nie mam za wiele czasu żeby wszystko przeczytać. Może ktoś udzieli cennych wskazówek i coś podpowie.

Kupiłem właśnie dom 15 letni oceieplony 5cm styropianem o powierzchni ok 170 m2 - parter z poddaszem użytkowym ( nie wiem jak ocieplony jest dach). Muszę wymienic piec bo stary jest już w rozsypce. Nie mam doswiadczeń z paleniem w piecu i ie znam sie na piecach itp. tematach. Czytałem troche o piecach z podajnikiem na miał i ekogroszek i podoba mi sie to rozwiązanie jednak mam obawy czy nie zrujnuje mnie to finansowo- chodzi o ilość spalanego paliwa przez sezon. Jeżeli wyjdzie drożej o jakieś 1000zł na sezon palenie w piecu z podajnikiem niż w zwykłym smieciuchu to koszt jest do zniesienia ale jesli jest to różnica kilku ton opału to chyba będę musiał kupic zwykły piec? Czy różnica w kosztach może być znaczna?

Co do samego pieca, to po powierzchownym przestudiowaniu tematu lepsza wydaje się opcja podajnika szufladoewgo/ tłokowego od ślimakowego, chyba że się mylę??? Nie wim na co zwrócić uwage przy innych elementach pieca bo wybór ich jest ogromny i ceny także bardzo różnie- znajomy ma kupowac SASa eco z podajnikiem tłokowym, inny zamontował właśnie DEFRO eco plus ale nie mają jeszcze doświadczenia w paleniu tymi kotłami.

Proszę o wszelkie sugestie bo musze w najblizszym czasie dokonać wyboru gdyż nadchodzi najlepszy okres kupwoania opału na zimę a ja nie wiem jaki piec kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotłow to weź pod uwagę czy mają wymiennik pionowy czy poziomy. Przy półkowym kocioł będzie sprawny jakieś dwa dni i zasypie popiołem poziome półki a co za ty idzie zmniejszy się jego skóteczność grzania. Mój kocioł też jest już leciwy i przy zamawianiu nowego będę tę ewentualność brał pod uwagę. Co do serca czyli palnika w kotle to też należy dobrze rozważyć który jest bardziej uniwersalny i na jakie paliwa pójdzie w nim palić. Szukałem i wypytywałem z dwa miesiące i w końcu wstawiłem do mojego staruszka palnik z neotechu i palę dzisiaj miałem i mam spokój. Główny atut to zawsze powinna być uniwersalność kotła a nie jego wygląd katalogowy. Kocioł ma grzać i nie obciążać za bardzo budżetu.

Edytowane przez Kessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.