Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Eko-Max3 Oraz Kilka Innych Pytań


chomigh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam się ze zmianą pieca (obecnie starożytny Olsztyn pożerający wszystko co się do niego wrzuci) + CWU z pieca gazowego.

Śledziłem dość intensywnie forum, i pojawiły się pewne pytania:

 

1.Myślę nad zakupem pieca***

Piec dwupaleniskowy z podajnikiem ślimakowym kaskadowym samooczyszczającym (teoretycznie można palić na nim właściwie wszystkim).

Sterowanie Titanic z ProNDu + panel pokojowy PilotR + pogodówka.

Czy miał ktoś do czynienia z tym piecem? Prosiłbym o opinie (niestety w necie nie znalazłem wiele informacji, nawet "wujek gogiel" niewiele pomógł...)

 

2.Druga sprawa to moc pieca: dom ca. 120m2, ocieplony, nowe okna.

Narazie CO, później może także CWU (obecnie z gazówki).

Teoretycznie wychodzi mi ca. 15kW, ale sugerowano mi piec 20kW.

 

3. Znacie dobrego i niedrogiego instalatora z okolic Bydgoszczy? Sądzę, że ostro trzeba będzie zamieszać w orurowaniu....

 

4. Podobnie dobry i niedrogi ekogroszek i pelet w okolicach Bydgoszczy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę

JA posiadam starszą wersję pieca firmy **** z paleniskiem retortowym. Szczerze mówiąc ja na niego nie mam co narzekać mam 25kW i dom 200m2 ( kostka ocieplona kompleksowo) w innych moich postach wszystko pisałem co i jak.

Spalanie w zimie mam na poziomie ok od 18 do 24kg na dobę w zależności od mrozów obecnie chodzi na samym zasobniku CWU i jeden zasyp wystarcza na 3,5 tygodnia palenia .

Co do kaskadowego paleniska to nie mogę się wypowiedzieć bo go nie posiadam ale na temat retorty mogę coś niecoś opisać w razie jakichś pytań proszę pisać na PW i poczytać moje posty. pozdrawiam kseroks1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zamknąć temat tego pieca. Wczoraj zapadła decyzja. Z uwagi na nadażającą się okzję zakupiłem wypróbowany z zachwalany przez wielu Ogniwo Eko-15+sterownik eCoal.pl.

Sądzę, że nie pożałuję tego kroku, a użytkownikom tego pieca byłbym wdzięczny za rady i sugestie.

 

Koledzy z okolic Bydgoszczy, jaki egroch i skąd polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.