Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Z Firmy Termo-Eko


Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja grzejniki założone smile.gif Nic ze Pan spóźnił sie "pare" minut. Zobaczymy co z tego będzie. Nastawiłem 21,3 stopnia na dzień i 20,3 na noc zobaczymy ile te "cacka" prądu zeżrą. Na dwa pomieszczenia pokój 18,4 m i aneks kuchenny 9,6 m gośc założył 800 setke i 400 W. Temperatura w środku przed uruchomieniem była 14,5 stopnia czyli ciepło. No zobaczymy bo do tej pory miałem 2000W i 1500. Zapomniałem dla porównania włączyć w domku obok te co miałem do tej pory- ale jutro sie naprawie:) Pozdrowionka Marek

 

A w nawiązaniu do wypowiedzi Hermogenesa to mam domki z suporeksu 24 z dachem ocieplonym wełna 10. Nie wiem jak to ma sie do oporów ciepła ale więcej mi nie potrzeba bo sezon rusza praktycznie od maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tym od pierwszego postu:):):):

 

Halogenowe już przerabiałem - to wtopa miałem takie na próbe w dwóch domkach z przełącznikami 600/900/1200 W . Obojętnie na ile dałes chodziły non stop -- a turysta to taka wredna bestia:):) że prądu nie oszczędza. Pozatym ludzie niezadowoleni bo obawa że dziecko się dotknie ale jak ktoś jest mało wymagający to faktycznie może to być niegłupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich czytam to forum i ręce mi opadają od wypowiedzi ludzi którzy nie mają w ogóle pojęcia o czym tak naprawdę mówią a najbardziej jest żenujące to że nie widzieli grzejnika nie dotykali go i nie mają pojęcia jak on wygląda i jaką ma wydajność a najgłośniej krzyczą jak stare przekupy na rynku. Ludzie do edukujcie się najpierw a potem zabierajcie głos na tema czegokolwiek .

Ja kupiłam te grzejniki 2 lata temu i stwierdzam stanowczo że są najlepsze ze wszystkich jakie są na rynku bo miałam ogrzewanie w domku na koks potem na gaz a teraz mam grzejniki Nogen i ogrzewanie kosztuje mnie około 45% taniej i nikt mi nie powie że te grzejniki są kiepskie. Żyjecie w ciemnocie i umrzecie w ciemnocie jak będziecie pluć na nie znane. Proponuje kupi zamontować i cieszyć się tanim grzaniem pozdrawiam wszystkich trzymajcie się ciepło w zimę i żegnam .

Jolka1966 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bzdety ! baba piszesz nie ważne za ile kupisz grzejnik elektryczny czy za 20 zł czy za 2000 zł jeden i drugi zeżre tyle samo kasy w stosunku do oddanego ciepła ! A już mieszanie w 1 kotle gazu, węgla i prundu i na dodatek 45$ taniej do tego to ci nie tylko rece opadują ale i głowa ci chyba upadła chyba że jestem do tyłu i macie jakieś perpetum mobile .PS to już bym wolał jakieś akumulatory na nocną taryfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygadał kocioł garnkowi, smutne ! Jakieś złe doświadczenia z pudrem Panie kociołek uderzyłam w czuły punkcik ? a tak na marginesie do Pana wiadomości i świadomości która jak widzę jest całkiem po za obrębem świadomości i wiadomości, PERPETUUM MOBILE to urządzenie raz puszczone w ruch trwa w nieskończoność bez zewnętrznego źródła energii. ta wiadomość gratis. I czy to się Panu podoba czy nie ja w przeciwieństwie do Pana jestem szczęśliwą posiadaczką ogrzewania które mam i z którego jestem zadowolona jak z żadnego innego z którymi do tond miałam do czynienia i brawa dla tych ludzi którzy ten system grzewczy wymyślili czysty ekologiczny a przy tym bardzo wydajny. Zamiast cieszyć się że w Polsce ktoś zrobił coś dobrego dla ludzi by mogli taniej żyć to zaraz wiesza się na nim psy, jakie to Polskie :( . A tak całkiem na marginesie Panie kocioł wydaje mi się że jesteś Pan konkurencją grzejników Nogen. z tond ten nie dorzeczny bełkot. Pozdrawiam jolka1966

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten był przerabiany rok temu - patrz moje posty np #24, i ich oszczędność jest tylko pozorna, ale fakt faktem @kociołsam że stosujesz dziwne podejście do płci pięknej i dobrze że ci się trochę oberwało i za słownictwo i za styl - jedno i drugie koszmar .

Pozdrawiam

 

PS W Polsce jest dużo więcej rzeczy do zrobienia niż ładnie wyglądające grzejniki pobierające prądu tyle im elektrownia da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołsam nie kociołek Widze że doszedł jeszcze problem z czytaniem po upadku Aby tanio było dla ludzi Smiech na sali ludzie idą kraść drewno w lesie to mają tanio i nie kupią paniusiu tak zajebiscie drogich pożeraczy prądu Który jest produkowany akurat najmniej ekologicznie Jak by paniusia chciała wiedzieć akurat w Polsce Przejdz sie paniusiu do urzedu pracy i zobacz ile tam narodu i co myślisz że oni mają te twoje super hiper pożeracze?`Paniusia sie urwała z choinki a moze jest dystrybutorem tego badziewia Ciężko jest głupich dostać Raczej mądrych A na marginesie witamy się w odpowiednim dziale Paniusia jest tak do przodu że powinna o tym wiedzieć ale jej tyłu zabrakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie można znaleźć treść zgłoszenia patentowego tego wynalazku. Podane są schematy i opis techniczny:

 

http://bazy.uprp.pl/...language=polski

 

1. Zaznaczyć opcję "wynalazki".

2. W zakładce "wyszukiwanie proste" zaznaczyć opcję "numer prawa wyłącznego" i wpisać numer patentu: 195568 (numer podany na stronie producenta).

3. Po otwarciu tytułu na dole dostępna są opcje "dokumenty, rysunek i opis" - tam jest wszystko.

 

W sumie sensowniejszych opinii użytkowników tych grzejników, podpartych konkretnymi wyliczeniami, nie znalazłem. Na Elektrodzie podobny temat już był kiedyś przerabiany i komentarze były zbliżone:

 

http://www.elektroda...pic2331635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiadomo że jak pomieszczenie potrzebuje 2kW do ogrzania to nie ważne jaki grzejnik elektryczny - wszystkie mają 99-98% sprawności - tu raczej idzie o szybkość nagrzewania grzejnika i rozbudowane sterowanie co pozwala na lepsze wykorzystanie energii grzania .

Gdyby były oszczędności na grzaniu z powodu np sprawności 110% to było by to lepsze niż "perpetum mobile" - które pracuje bez strat a tu mamy przykład zysku energii za darmo, to coś lepszego.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Info dałem dla zainteresowanych.

Patent zresztą dostali za pomysł konstrukcyjny, a nie za efektywność grzewczą. Nie ma też nigdzie żadnej informacji o tym, że grzejnik Nogen przeszedł jakiekolwiek badania w niezależnym ośrodku i potwierdzono jego sprawność i efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter pisowni pana z elektrody i tu paniusi jest bardzo a bardzo zbliżony więc..................... :ph34r: coś bardzo im zależy na przekonaniu nas do prundu a w szczegolności do tych super hiper turbo prpetum mobile grzejników a tu np.......... http://forum.murator...zne-TERMO-EKO�� . Wszędzie jest ich 2 jeden udaje głupka i 2 mu odpowiada wszędzie podobne teksty no co są takie super a wy nic onich niewiecie itp itd Wbijają się wszędzie na siłe działają od niedawna widać to po ich rejestracji i dorobku w komentarzach Niestety większość wie ile kosztuje prąd a większość wie ze prąd bedzie drozszy z wiadomych powodów czyli społeczństwo niejest takiegłupie jak im się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie, na to forum trafiłem przez przypadek , kilka dni temu poszukując strony firmy Termo-eko, w której rok temu zakupiłem grzejniki Nogen z zamiarem dokupienia dwóch sztuk. Po przeczytaniu tego forum nie mogłem się powstrzymać by napisać wam parę ciepłych słów w odpowiedzi na Wasze wywody. Nie mogę wyjść z podziwu jak ludzie którzy nie znają podstawowych praw fizyki zabierają głos w sprawach jakie ich przerastają.

Przede wszystkim chcę Panom wybitnym teoretykom coś zobrazować . Według waszej teorii wystarczy w pomieszczeniu 20m² na które według prawa budowlanego zapotrzebowanie na energię to 2000w 100W na metr kwadratowy, według Was wystarczy wstawić Żelasko 2000W i mamy już problem z głowy z ogrzewaniem moc pobrana moc oddana a kasa za grzejniki w kieszeni hmm . Proponuje byście Panowie niedowiarki zrobili sobie test, a więc proszę wybrać sobie dwa identyczne pomieszczenia o powierzchni 20m² w jednym wstawić Żelasko o mocy 2000W i ogrzewajcie pomieszczenie, w którym jest na przykład 19ºC do osiągnięcia 21º C i proszę zmierzyć ile czasu zajęło doprowadzenie do zadanej temperatury . Następnie proszę wstawić do równorzędnego pomieszczenia grzejnik Nogen o mocy 2000W , który w ciągu 22 minut wymienia całe powietrze w pomieszczeniu 40m²

informacje ogólnodostępne na temat grzejnika WWW.termo-eko.eu . Grzejnik ten wymienia powietrze z zimnego na ciepłe z prędkością 1.45m/s o temperaturze przy wylocie 150ºC . Powierzchnia wylotu radiatora to 100mm na 700mm można sobie w bardzo prosty sposób wyliczyć ile metrów sześciennych gorącego powietrza przy tej powierzchni i prędkości wtłoczy grzejnik do pomieszczenia i ile zajmie mu to czasu , ile zużył energii by podnieść temperaturę z 19ºC do 21ºC, no i proponuje zbadać Żelasko ile ono wymieniło powietrza i w jakim czasie podbiło temperaturę do 21ºC i ile zużyło energii w tym czasie, wyniki są oczywiste. Na przykład Pisze Pan kociołsam, że grzejniki są bardzo drogie a wręcz mega kosmiczna cena, Panie kociołsam zaproponowano mi na mieszkanie ogrzewanie gazowe za jedyne 22 000 zł. Oprócz tego miałem mieć w domu pajęczynę rur, które miały być jak autostrady poprzeciągane poprzez pokoje kuchnie łazienki przedpokoje.

No chyba że jest ktoś zwolennikiem takich ozdób. Ja musiałem wywiercić tylko 4 otwory pod każdy grzejnik i włączyć wtyczkę do kontaktu i zaprogramować programator według mych potrzeb . A grzejniczki kosztowały mnie trochę ponad 6 000 zł, więc pytam, które ogrzewanie jest mega drogie !!!? ktoś tu liczyć nie potrafi . Grzejniki nie tylko ja kupiłem zakupili również moi znajomi, moi sąsiedzi i również są zadowoleni, że mają tak oszczędne ogrzewanie. Wątpię czy któryś z Panów w ogóle widział ten grzejnik raczej wątpliwe. Na pewno będę podciągnięty pod kogoś kto handluje tymi grzejnikami bo to jest wasza strategia i jak ktoś je chwali to jest już z termo-eko, albo ma coś z nimi wspólnego aż przykro i trudno czytać co niektórych wywody. Tylko nie wiem dlaczego to robicie? i mam gdzieś co powiecie na mój temat, bo nie jestem żadnym forumowiczem mam ciekawsze zajęcia, ale na coś takiego musiałem odpowiedzieć i wyrazić swoją opinię, bo jestem użytkownikiem tych grzejników znam je i wiem jakie dają oszczędności.

Pozdrawiam pajtmon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wywiercić tylko 4 otwory pod każdy grzejnik i włączyć wtyczkę do kontaktu i zaprogramować programator według mych potrzeb . A grzejniczki kosztowały mnie trochę ponad 6 000 zł, więc pytam, które ogrzewanie jest mega drogie !!!? ktoś tu liczyć nie potrafi .

Nam nie pokazuj, ale oglądnij sobie rachunki za prąd, na pewno jest tanio :lol:

Zastanów się co piszesz.

Po co się ośmieszać...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Grzejnik ten wymienia powietrze z zimnego na ciepłe z prędkością 1.45m/s o temperaturze przy wylocie 150ºC . ,,,,

 

Właściwie byłem już przekonany i skłonny do zakupu tych rewelacyjnych i ekonomicznych grzejników, ale naszła mnie pewna wątpliwość?.

Czy mógłbyś być tak uprzejmy i ustosunkować się tego co napisałeś a zacytowałem powyżej, do informacji jaka widnieje na stronie producenta.

 

",,,, Grzejniki NOGEN nie obniżają naturalnej wilgotności powietrza, nie wywołują efektu palenia kurzu, są też bezwonne – idealnie nadają się dla alergików i astmatyków. "

 

 

ps.

Czy mogę jeszcze dopytać o jakieś szczegóły , gdy będę miał jeszcze wątpliwości co do zakupu tych ekonomicznych grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie Andrzejku, że będziesz musiał na słowo uwierzyć, iż:

Podgrzewanie powietrza do 150C go nie wysusza.

Szybka cyrkulacja powietrza nie powoduje ogromnego unoszenia kurzu.

:lol:

 

Są dlatego idealne dla alergików i astmatyków. [uwaga! Sprawdzić czy to nie żart]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Andrzeju, nie znam dokładnie konstrukcji tych grzejników bo ich nie rozkręcałem i nie wiem co jest w środku z góry widać tylko trzy rzędy jakby prostokątnych kominów jest ich grubo ponad sto, wiem jedno kurzu nie palą bo nie widać żadnych grzałek na wierzchu zapewne są ukryte w tym radiatorze. Ujmę to tak, nie brudzą ścian akurat u mnie są białe i nie widać żadnego śladu na ścianach użytkowania grzejników, widocznie aluminium absorbuje ciepło, które wypromieniowują grzałki i oddaje je do otoczenia może dlatego nie jest palony kurz.

Z moich obserwacji winka to że grzejniki włączają się na bardzo krótko i nigdy nie osiągają takich temperatur na wylocie bo jak tylko się włączą bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie i zaraz się wyłączają, histereza jest 0,3 °C to znaczy, na przykład jak nagrzeją do zadanej temperatury pomieszczenie przyjmijmy 21°C to się wyłączą i gdy spadnie temperatura w pomieszczeniu do 20,7 to znowu się włączą podgrzeją powietrze do 21°C i znów się wyłączą odbywa się to błyskawicznie.

Może w jakiś ekstremalnych warunkach będą wchodzić na tak wysokie temperatury, u mnie w domu nie musiały chodzić na takich obrotach . Są bezwonne i nie zauważyłem żeby wytrącały wilgoć w miszkaniu bo ogrzewam mieszkanie od zeszłej zimy.

Średnio dziennie zużywają od 20 do 50 gr. , zależy od wielkości pomieszczenia. W tamtym roku największy mój rachunek za prąd wynosił gdy było na zewnątrz około -30°C 398 zł. W miesiącach gdy było pomiędzy -3 a -6°C rachunki wynosiły od 150 do 190 zł na miesiąc, muszę dodać że mam wszystko na prąd łącznie z ciepłą wodą. Są bezwonne nie czuć żadnego zapachu programator rewelacja można ustawić sobie 10 pozycji na dzień o jakich godzinach jaka ma być temperatura i wiele innych bajerów . Jeszcze jedno, licznik odczytuje sam i wiem ile płacę za energię chyba że któryś z Panów wie lepiej jakie mam stany licznika co miesiąc . Panie sambor podałem wcześniej powierzchnię grzejnika, jak się to ma do powierzchnia farelka jak dogłębnie Pan to przeanalizuje to dowie się Pan że potrzebne byłyby co najmniej cztery farelki by uzyskać taką powierzchnie grzejną na 40m² . rachunek jest prosty , policzę farelki tylko po 1000W 4*1000W=4 000W a gdzie sterowanie precyzyjne temperaturą pomieszczenia, gdzie precyzja jest jedna dziesiąte stopnia Celsjusz. Na koniec powiem tak, grzejniki reagują tylko na zmianę temperatury grzeją tylko wtedy kiedy muszą , nie muszą się ładować by później oddać ciepło czy potrzeba czy nie ,akumulacyjne Panie kociołsam muszą pobierać energię nawet wtedy gdy ona nam nie jest potrzebna. Na marginesie wszystkie grzejniki podnoszą kurz, dynamiczne akumulatory mają wentylatory one dopiero podnoszą kurz , również różne urządzenia takie jak odkurzacz nawet człowiek chodząc po mieszkaniu podnosi kurz tego nigdy nie unikniemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @pajtmon sam sobie przeczysz., jaką taryfę za kWh masz na rachunku za en el.? ze grzejnik 2kW zużywa prądu za 50gr? itd.....

 

A farelka ma min 2kW grzalki i wentylator 50m3/h czyli bez problemu wymieni i nagrzeje powietrze w średnim pokoju, nowsze grzejniki z dodatkowymi wentylatorami też mają termostaty

 

Pozdrawiam cię cieplej niż grzeją twoje NOGEN-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio dziennie zużywają od 20 do 50 gr. , zależy od wielkości pomieszczenia. W tamtym roku największy mój rachunek za prąd wynosił gdy było na zewnątrz około -30°C 398 zł.

Kolego, pisałem Ci, żebyś się nie ośmieszał, a Ty dalej swoje i znów będą ludzie pękać ze śmiechu...

Trudno, widocznie tak już masz.

Jak nie fizyka to matematyka Cię obnaży.

 

Otóż popatrz jak pięknie wyszło szydło z wora.

Weźmy taki większy pokój 20m2 - rozumiem, że w nim taki grzejnik pobiera 50 gr (już wziąłem maksa z tego przedziału, który podałeś a pokój nie znowu taki wielki) dziennie (a może na minutę?).

Średnio.

No to przy -20 będzie to zapewne 100 gr/dobę.

100 gr to jest nie więcej niż 2kWh.

Czyli pokój 20m2 ma przy -20C zapotrzebowanie dobowe 2 kWh.

Teraz dzielimy to przez 24h i wychodzi na ten pokój 83,3 Wh.

Dzielimy to przez 20m2 i wychodzi 4,1 Wh/m2.

Czyli przy -20 u Ciebie w domu jest zapotrzebowanie na moc 4W/m2 :lol:

Dobrze, że nie wyszło minus 4, bo dostałbyś Nobla.

Ale cóż, nie jest to możliwe?, no jest możliwe, więc niech tak będzie, że mówisz prawdę.

 

To teraz weźmy zapotrzebowanie bardzo dobrze ocieplonego domu, ono może wynosić 40W/m2 (jak się uda!).

I wtedy z tymi Twoimi grzejnikami taki delikwent, mieszkaniec bardzo dobrze ocieplonego domu zapłaci przy -20C 10 zł za prąd do tego jednego grzejnika dziennie.

A jeśli będzie miał powierzchnię podobną do Twojej, to rachunek nie będzie mniejszy niż 3980 zł!

 

Dla domu słabo ocieplonego, jakich jest najwięcej, ten rachunek wyniesie nie mniej niż 8000 zł.

 

No cóż, w tej smutnej chwili wypada tylko przypomnieć, że Cię ostrzegałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w tej smutnej chwili wypada tylko przypomnieć, że Cię ostrzegałem...

Dlaczego smutnej chwili?To jest wesoła chwila bo uświadomiłeś go jak dużo straciłby jakby załączył te grzejniki. :P

One na ten moment są najprawdopodobniej w ogóle nie podłączone do prądu. ;) albo: gościu ma "lewy" prąd

W większości lokali mieszkalnych ( nie domków) jest zasilanie 1-faz, z zab przedlicznikowym 25A- standard, za licznikiem 20A czyli max prąd pobierany przez lokal to 20A a moc 20 x230 =4600W.

Coś widzę @vernal że wytropiłeś osobę pobierającą elektrykę na "lewo" - małe rachunki i grzanie prądem - może to prąd sąsiada albo wspólnoty. :ph34r:

Rejon Energetyczny z miejsca zamieszkania powinien sprawdzić gościowi licznik a wspólnota instalację el i wtedy zobaczymy opłacalność tych grzejników marki N.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jA CHCE !ja chce je mieć@ SUPER TANIo będe ogrzewał POTRZEBUJE TYLKO NO WŁAŚNIE ILE KURDE TYLE ILE POMIESZCZEŃ ?D awać mi je kupuje 30sz tuk!! 50gr grzanie super Biore chwila jak to 50gr????????????????? to mi wentylator w kompie więcej zjada prundu Ku....a o co tu chodzi?I to w Polsce 3 głąbów wymyśliło ? na świecie inwestuje się miliardy dolarów w laboratoria nad energią atu masz babo placek w szopie głąby wyprzedzili hameryke .!!! no telenty i wynalazki rodzą się właśnie tak!!!!!!!!!!!!!no cóż Jestem za murzynami!!!! sory czarni nie jestem rasistą ale tak było ale nie jest bo afryka się rozwija Niech koleś daje adres to przyjedziemy oblukać a jak w hu.... nas robi to mu łomot PS KUrde jeszcze wode grzeje !!!!! chyba w czajniku Gość ma tupet W każdym miasteczku jest jakiś świśniety świr U nas jest taki r. KUKUŁA są filmiki nawet na jutubie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.