Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Z Firmy Termo-Eko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i mam pytanko czy ktoś testował grzejniki firmy termo-eko ze słupska. Mam kilka domków wczasowych nad morzem i nosze się z zamiarem zakupienia tych grzejników. Przeczytałem ciekawy artykuł o nich w lokalnej prasie http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/nasz-grzejnik-pozwala-oszczedzac-twierdzi-trzech-slupszczan-54856.html . Czy może ktoś coś sensownego napisać z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nic nikt nie chce wrzucic w temacie. Jak to mówi nasz były prezydent wziołem:):) sprawy w swoje rence:):) a na powaznie zadzwoniłem do tej firmy - gosc wydawał się kontaktowny i sensowny ale co mnie zdziwiło jak dowiedział sie że mam 12 domków letniskowych to zaproponował że da mi do wypróbowania te grzejniki do jednego domku na 3 dni abym sam ocenił. Zobaczymy co z tego wyjdzie w każdym razie umówiliśmy sie na poniedziałek. Tak więc koło środy będe wiedział cos więcej co i jak, czy to oby nie jakas lipa. A na zupełnie poważnie to bardzo prosze o opinie jeśli ktos juz używał tych grzejników. Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam pytanko czy ktoś testował grzejniki firmy termo-eko ze słupska. Mam kilka domków wczasowych nad morzem i nosze się z zamiarem zakupienia tych grzejników. Przeczytałem ciekawy artykuł o nich w lokalnej prasie http://www.strefabiz...czan-54856.html . Czy może ktoś coś sensownego napisać z góry dzięki.

 

 

Witam

Jak chcesz to kup, praw fizyki i termodynamiki nie oszukasz, no chyba, że Ciebie ktoś nabije w butelkę.

Jak potrzeba do ogrzania budynku np 5kW to musi być co najmniej 5kW - oszczędności mogą być na lepszym sposobie oddania ciepła do otoczenia, lub kierunkowym promieniowaniu.

Grzejnik z cienkich blach aluminiowych szybko się nagrzewa i szybko stygnie.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie załóż jak takie dobre, a będzie taniej niż gazem, a nawet groszkami:D

do tego tylko 11000zł zapłacisz za grzejniki

no i pobierać one będą tylko 600W

 

Że też taki głupi byłem i kupiłem kocioł na paliwa stałe, a tu taka rewelacja :angry:

 

Widocznie na Pomorzu mają lepiej niż w Warszawie.biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym milczeniu:) Poruszałem już ten temat jakieś 4 lub 5 miesięcy temu ( pod nickiem bobbudowniczy 1 lub 11), ale też z informacjami było krucho. Kupiłem ten grzejnik do pokoju synka aby dogrzewać zaraz po jego narodzeniu. Cena niebyła zachecająca ale znajomy mnie przekonał a raczej moją żone. W skrcie skończło się tym że byłem na tyle zadowolony że od grudnia zainstalowałem te grzejniki w caałej chacie. Mam domek 4 kąty III z pracowni mg projekt. Co dla mnie najważniejsze rachunek za energiie nie przyszedł mi w ostatnich miesiącach większy niż 377 zł. ( w tym tv czajnik lodwka itp.) Nie będe tu robił reklamy bo skosili nie za te grzejniki ponad 8 tysi. ale suma sumarą było warto. Dom z ytonga 24 i styropian 12. Także nie wiem jak będzie w domkach letniskowych ale ja jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój licznik to kasa fiskalna i im więcej nabije tym lepiej

wcale bym się nie zdziwił jak by pytający i odpowiadający mieli to samo ip

szczególnie, że na forum muratora padło takie samo pytanie i bardzo podobna odpowiedź

wszyscy dziwnym trafem mają konto wczoraj i dziś zakładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój licznik to kasa fiskalna i im więcej nabije tym lepiej

wcale bym się nie zdziwił jak by pytający i odpowiadający mieli to samo ip

szczególnie, że na forum muratora padło takie samo pytanie i bardzo podobna odpowiedź

wszyscy dziwnym trafem mają konto wczoraj i dziś zakładane.

 

To ja zadałem to pytanie na forum muratora:):) ale sensownej wypowiedzi ani tu ani tam się nie doczekałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego magic zakładam 300 zł na miesiąc=10 zl dziennie =20 kwh na dobę zapotrzebowanie domu 20kwh/24h=0,833kw w takim razie jeden i 30% drugiego powinien ogrzać ten dom to naprawdę jesteś magic a za co zapłaciłeś 8 tyś ile sztuk Ci wcisneli policz to takie proste. ciepła ŻYCZĘ.

POZ hERMOGENES

 

COŚ ZGŁUPIAŁA KLAWIATURA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich jeszcze nie kupiłem, więc nikt mi nic nie wcisnął. Jutro mi załoąa w jednym domku do testu. Ja naprawde prosze o fachową rade a z drugiej strony twoje wyliczenie jest tez cenne bo pokazuje , że grzejniki nie grzeją 24 h na dobe i biora duzo mniej pradu. Choć nie wiem skąd to wyliczyłeś i na jakim przykładzie się wzorowałeś ale skoro pobierają przez cały dzień 20 kw to chyba jest nieźle. Zresztą co tu gdybać zobacze najwyzej nie kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się: jaką chciałeś otrzymać odpowiedź - że te grzejniki produkują energię elektryczną za darmo? Bo tak wynika z opisu w artykule.

 

Trochę olewałem fizykę w szkole (i elektrotechnikę) ale nie aż tak, żeby uwierzyć, że grzejnik oporowy 600W z aluminiowym radiatorem, sterowany mikroprocesorem zastąpi "zwykły grzejnik elektryczny" o mocy 2000W.

 

P.S. Producent jest cwany, da Ci te grzejniki do sprawdzenia teraz, kiedy w słoneczny dzień zapotrzebowanie na ciepło wynosi 0kWh (słownie: zero kilowatogodzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Popieram mojego przedmówcę, to samo chciałem napisać, ale ktoś zrobił to pierwszy.smile.gif

 

"Bądźcie niedowiarkami a będzie wam to nagrodzone" - to moje motto życiowe, sam je wymyśliłembiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Pozdrawiam.

Sambor

Dzięki Sambor za info na priva. Jestem równiez mocno sceptyczny ale i przyznam podjarany checia cięcia kosztów.:):) Możesz mi wyjasnic albo ktoś inny jakie tu ma znaczenie ten radiator, bo producent informuje że jest prawie 2 razy większy niż w grzejniku olejowym żeberkowym o mocy 2500w i 2,5 raza większy od radiatora w grzejniku olejowym panelowym o mocy 1500 W. Jego temperatura wynosi 90-115 stopni zaś w olejakach 50-60%. Może tu ktos jak krowie na rowie wyjaśnić jak to sie przekłada na ciepło i zużycie energii i czy jest to wazne?? Cytuje z ulotki max temp osiąga juz po 7-8 minutach. Sorka ze tak głowę zawracam - troche się wciągnełem w temat:):):). P.S Miejsca na długi weekend u mnie nad morzem wolne wiec zapraszam:):) -- Mam nadzieje ze moderator nie zdejmie tego postu za ta reklame w P.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ogrzewaniu elektrycznym uważa się że ilość energii popranej z sieci jest równa energii cieplnej oddanej do powietrza czyli sprawność wynosi 100%

 

 

jak ten grzejnik ma lepszy radiator to odda to ciepło szybciej, ale jego ilość nadal będzie równa temu co poprał z sieci

 

wniosek z tego taki. Potrzebujesz np 10kWh ciepła na dobę na taki domek grzejąc elektrycznie ten super extra itd grzejnik będzie raz pracował raz nie, nie ważne pobierze 10kWh prądu z sieci, grzejnik olejowy 200W będzie pracował krócej, bedzie mniej parzący i w ogóle będzie be i do d.... pobierze też 10kWh.

 

Widzisz tu jakąś różnicę, to nie pompa ciepła i nie weźmie cie tego ciepła z znikąd, ale ty o tym wiesz i ja o tym wiem i inni o tym wiedzą, tylko ty prawdopodobnie chcesz na tym zarobić i szukasz kogoś kto o tym nie wie i robisz sobie darmową reklamę na tego typu forach. I masz racje Marcin powinien zareagować i umieścić ten wątek w koszu.

 

 

 

 

ps: tu jeszcze raz tabelka dla porównania kosztów ogrzewania różnymi metodami https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sambor za info na priva. Jestem równiez mocno sceptyczny ale i przyznam podjarany checia cięcia kosztów.:):) Możesz mi wyjasnic albo ktoś inny jakie tu ma znaczenie ten radiator, bo producent informuje że jest prawie 2 razy większy niż w grzejniku olejowym żeberkowym o mocy 2500w i 2,5 raza większy od radiatora w grzejniku olejowym panelowym o mocy 1500 W. Jego temperatura wynosi 90-115 stopni zaś w olejakach 50-60%. Może tu ktos jak krowie na rowie wyjaśnić jak to sie przekłada na ciepło i zużycie energii i czy jest to wazne?? Cytuje z ulotki max temp osiąga juz po 7-8 minutach. Sorka ze tak głowę zawracam - troche się wciągnełem w temat:):):). P.S Miejsca na długi weekend u mnie nad morzem wolne wiec zapraszam:):) -- Mam nadzieje ze moderator nie zdejmie tego postu za ta reklame w P.S

Właśnie dzięki temu radiatorowi z cienkiej blachy użytkownik grzejnika ma subiektywne odczucie,że grzejnik grzeje lepiej tzn szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło kierunkowo na środek pomieszczenia, również wyższa temp. grzejnika powoduje szybsze oddawanie ciepła do otoczenia.

 

Trochę sprytnego marketingu, nowe wzornictwo - można niektórym mydlić oczy, ostatnio przeczytałem, że na wszelakie "OKAZJE i PROMOCJE" są podatni ludzie zaganiani i osoby starsze.

 

Pozdrawiam.Sambor

 

P.S.To dobry temat na weekend aby się trochę rozerwać i oderwać od codzienności.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magic Ja Tobie przedstawiłem wyliczenie ile mocy ciągłej 0,833 kw lub energi 20 kwh na dzień uzyskasz za 300 zł opłat na miesiąc.Ale czy ta ilość energi wystarczy do ogrzania tego domku to Ja nie wiem ponieważ nie znam kubatury ,oporów cieplnych,wymaganych temperatur,i wielu innych składników mówiących o zapotrzebowaniu na energię . poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.