Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Co


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem kocioł na uwt firmy sas. Mam jednak wątpliwości co do podłączenia. Chcę ogrzewać nim wode użytkową. Gdy na piecu jest temperatura np. 55 st., prz właczonej pompie cwu (3) odwraca sie ciag grzania grzejników czyli grzejniki grzeja sie przez powrót, zawór różnicowy (1) nie otwiera się. Mam watpliwości czy zawór tródrogowy (4) jest dobrze podłaczony. przy pracy pompy co (2) nie widze aby było coś nie tak. Proszę o opinie.

post-16184-0-84614100-1302252270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Szalonymax

Bardzo możliwe,że jest tak jak pisze użytkownik powyżej i pompa nr3 nie grzeje tak jak powinna. Może warto byłoby zawołać do podłączenia dobrego fachowca? Tak aby być pewnym,że wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj stożek trójkąt w kole oznacza kierunek pracy pompy - jeżeli tak jest (jak narysowane) osobiście nie ogarniam tego podłączenia.

Zwróć uwagę na rysunek pompy COo jest "od kotła" w stronę instalacji - tak samo powinna być pompa CWU od kotła w stronę zasobnika (bojlera).

Jeżeli tylko narysowałeś trójkąt pompy 3 odwrotnie - można za łączeniem powrotu (od instalacji i 3d) a przed łączeniem powrotu z zasobnika dać 1-en zawór zwrotny i 2-gi zawór na powrocie z zasobnika, a przed wpięciem do reszty instalacji. Tym sposobem żadna z pomp nie będzie tłoczyła wody w przeciwnym kierunku pracy drugiej pompy.

Jak dla mnie to efekt braku tych 2 zaworów na powrotach i zaworu 3d.

Usiądź pomyśl jak działają przepływy.

Jak dla mnie dziwnie jest wpięte podłączenie zasobnika. Moim zdaniem zasilanie powinno być od dołu zasobnika a od góry kotła (w uproszczeniu).

To tylko moje sugestie.

pozdro

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy są to pompy podobnej mocy ?? Czy może 3 jest mocniejsza?

 

A pozatym dziwna jest ta instalacja.

 

Moje uwagi:

 

1. Pompa numer 3 powinna być obrócona o 180 stopni. Powinna tłoczyć do zasobnika wodę.

 

2. Pompa numer 2. Czy zamierzonym efektem było zamontowanie pompy przed zaworem mieszającym czy poprostu fachowiec tak sobie ją zamontował bo było wygodniej?? Przeważnie montuje się pompy za zaworem w celu regulacji temperatury wody jaka ma płynąć na grzejniki.

W Państwa sytuacji zawór będzie regulował ilością wody jaka ma iść na grzejniki podwyższając jednocześnie temperatury wody powrotnej, zabezpieczając przed kondensacją w kotle.

 

PS.

 

Jeszcze jedno pytanie: Gdzie się znajduje naczynie wzbiorcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.