Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Przeponowe


Deks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Mam pewien problem z instalacją CO w moim domu (140mkw). Kocioł gazowy kondesacyjny jest sterowany przez termostat pokojowy i czujnik temperatury zewnętrznej. Gdzy woda w całym układzie jest zimna ciśnienie w instalacji wynosi 1,3 bara. Kiedy kocioł zaczyna grzać wodę w instalacji CO ciśnienie rośnie. Temperatura zasilania jest zależna od temeratury na zewnątrz. Gdy temperatura zasilania wynosi 60 st.C, Ciśnienie w układzie rośnie do 2,3 bara. Czy taki wzrost ciśnienia jest prawidłowy? Serwisant uruchamiający kocioł sprawdził ciśnienie w naczyniu przeponowym i było ok. Stwierdził że można dołożyć dodatkowe naczynie i wtedy ciśnienie sie ustabilizuje.

Zastanawiam się czy naczynie w kotle jest sprawne?

Mam w instalacji 120 litrów wody, przy czym 75 litów to obwód grzejników a 45 litrów to podłogówka. Policzone dokładnie z uwzględnieniem wszystkich rur na zasilaniu. Gdy grzejniki są zasilane temperaturą 60 st.C to na podłogę idzie 38 st.C. Czyli 75 litów jest podgrzewane do 60 st a 45 litrów do 38 st.C. W takim przypadku ciśnienie rośnie o 1 bar. Czy to możliwe że 8 litrowe naczynie w kotle jest za małe do mojej instalacji? A może taki wzrost ciśnienia jest normalny i akceptowalny?

Edytowane przez Deks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant uruchamiający kocioł sprawdził ciśnienie w naczyniu przeponowym i było ok. Stwierdził że można dołożyć dodatkowe naczynie i wtedy ciśnienie sie ustabilizuje.

Zastanawiam się czy naczynie w kotle jest sprawne?

Mam w instalacji 120 litrów wody, przy czym 75 litów to obwód grzejników a 45 litrów to podłogówka. Policzone dokładnie z uwzględnieniem wszystkich rur na zasilaniu. Gdy grzejniki są zasilane temperaturą 60 st.C to na podłogę idzie 38 st.C. Czyli 75 litów jest podgrzewane do 60 st a 45 litrów do 38 st.C. W takim przypadku ciśnienie rośnie o 1 bar. Czy to możliwe że 8 litrowe naczynie w kotle jest za małe do mojej instalacji? A może taki wzrost ciśnienia jest normalny i akceptowalny?

Taki wzrost nie może byc akceptowalny.

Fakt, 8l to trochę mało, ale zacząc trzeba od normalnej informacji - co to znaczy że ciśnienie w naczyniu było ok? Jakie ono konkretnie jest?

Odpiąć i zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.