Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Co Doradzicie?


Kniaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem przed zakupem pieca, przepatrzyłem forum i mam kilka na oku.Ale na początku trochę info.

Dom nowo powstały parterowy około 95m2

Ściany 30 pustak + 10 styropian

podłoga 8 styropian

strop 10 styropian

okna plastiki

komin jakieś 5m 14x14

 

Do ogrzania będzie ten domek, bojler 140l + podłogówka w nim ok 50m2

Nie wiem jaki wybrać czy z nadmuchem czy z miarkownikiem na początku bylem zdecydowany na nadmuch ale po przestudiowaniu forum to już sam nie wiem, (najlepiej jakby był z miarkownikiem i z dmuchawą :) ) mam na uwadze takie kotły.

Sas NWT 12.5kw - nie jest to typowy dolniak ale zatkał bym w nim tą lukę

Defro optima 10 lub 13kw NL - JW, ma miarkownik i można zamontować dmuchawę tylko brak ruchomych ruszt.

HEF 14kw - nie wiem czy nie za duży i brak możliwości zamontowania dmuchawy

KOSTRZEWA WARMET 14kw - nie wiem czy nie za duży i nie ma za dobrych opinii

Zębiec KWKD 15kw - ten to chyba całkiem za duży? wyczytałem że strasznie się grzeje ruta połączeniowa z kominem?

 

Instalacja będzie na zaworach 4d CO i 3d podłogówka w sumie trzy pompki CO,PODŁOGÓWKA,CWU

 

Proszę o doradzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego miałem te same dylematy i zakupiłem w końcu zębca KWP 21 teraz wenus bodajże poprawili zasyp na plus i jestem zadowolony serwis nie potrzebny, a i poprawiać niczego nie musiałem bo wszystko zgrane, a z ST 81 z PID świetnie pali gdy nie jadę na termiku. Natomiast co do dolniaka, to Zębiec KWKD to stara dobra i nie zawodna konstrukcja, ale jeśli masz na inwestycje to spróbowałbym -link do PDF->>> Warmetu ta konstrukcja za ok 4300 zł z ceramiką jest bardzo ciekawą propozycją . Jeśli komin ma 24-14, to powinien dać radę tylko martwi mnie też jego mała wysokość piszesz ok 5m wszędzie producenci zalecają bodajże od 7m przy miarownikach ciągu. Więc przy dolniaku może być potrzebna dmuchawa, bo potrzebują one lepszego ciągu szczególnie te z pionowymi kanałami no i przy :P doładunku będzie mógł dymić.

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.