Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosił Bym O Sprawdzenie Podłączenia Czujników


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o sprawdzenie podłączenia czujników do regulatora zaworu cztero drogowego. Szanowni koledzy tak jak na zdjęciu 1 mam podłączony czujnik zaworu który Idzie do regulatora ST-430. Dokładnie czujnik umieszczony jest za zaworem 4d jest to wyjście Co na dom.

Powrót umieszczony został tak jak zaznaczyłem. W regulatorze ustawioną mam temperaturę ochrony powrotu na minimalną 48c a temperaturę max 78c. okazało się że w piecu załączył się alarm zbyt wysoka temperatura a niestety sterownik zaworu nie otworzył zaworu bo na nim tak wysokiej temperatury nie było. Dlatego zwracam się do was z pytaniem czy czujniki są prawidłowo podłączone. Dziękuje za pomoc

post-23681-0-36525900-1301750868_thumb.jpg

post-23681-0-08219000-1301750907_thumb.jpg

post-23681-0-53981200-1301750931_thumb.jpg

post-23681-0-34850600-1301750952_thumb.jpg

post-23681-0-20411100-1301750972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik powrotu powinien być przy wejściu do kotła i będzie tam jeszcze niższa temperatura niż pod zaworem.

obieg kotłowy masz źle zrobiony i licz na to, że bez przeróbek albo dodatkowej pompy kotłowej będziesz miał wysokie temp powrotu a zawór będzie właściwie pracował.

Sporo już było o tym na forum wystarczy poszukać, jak nie chcesz przerabiać to montuj ten czujnik na wyjściu z kotła i zapomnij o temp powrotu.

 

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8388-zbyt-niska-temperatura-powrotu/page__p__69299__fromsearch__1#entry69299

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4340-zawor-4-drogowy/page__p__34420__fromsearch__1#entry34420

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/6719-zawor-4drogowy-jaki-25dn-czy-32dn/page__p__54297__fromsearch__1#entry54297

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik powrotu powinien być przy wejściu do kotła i będzie tam jeszcze niższa temperatura niż pod zaworem.

obieg kotłowy masz źle zrobiony i licz na to, że bez przeróbek albo dodatkowej pompy kotłowej będziesz miał wysokie temp powrotu a zawór będzie właściwie pracował.

Sporo już było o tym na forum wystarczy poszukać, jak nie chcesz przerabiać to montuj ten czujnik na wyjściu z kotła i zapomnij o temp powrotu.

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź po powodzi centralne już było przerabiane u mnie zapłaciłem przeszło 2tyś, według fachowców to nie było potrzeby wstawiać zawór 4d, Teraz u nas po powodzi to sami nie wiedzą ile brać za usługi i jak się zapłaci to nie ma pewności czy jest to prawidłowo zrobione. , Czyli mam zamontować czujnik powrotu na rurce górnej która wychodzi jako zasilanie z pieca? A co do wysokiego powrotu czyli nie muszę się martwić o powrót on będzie zawsze wysoki a producenci zalecają wyższe temperatury na powrocie. Jeśli kupił bym pompę czy załatwi ona problem ? ponieważ chciałbym by było wszystko tak jak książka pisze.

Edytowane przez jjjanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co książka pisze to tu bardzo daleko.

przede wszystkim układ zamknięty bez zabezpieczenia w postaci wężownicy schładzającej, nawet zworu bezpieczeństwa nie widzę przy tym kotle

tak naprawdę to już byłeś blisko rozwalenia czegoś podczas tej próby z zaworem

co do zaworu po poczytaj te wątki tam podawałem jakie są wymogi co do obiegu kotłowego bez pompy, musiałbyś też kupić nowy większy zawór (czyli koszty)

temp powrotu będziesz miał prawie taką samą jak powrót z grzejników bo obieg kotłowy grawitacyjnie nie działa

musisz sobie to sam skalkulować czy wyższa temp powrotu i dodatkowe koszta czy zadowoli cie tylko sterowanie temp zasilania grzejników pogodowo, wtedy przepinasz czujnik w cieplejsze miejsce i zawór będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zaworu bezpieczeństwa nie widzę przy tym kotle

tak naprawdę to już byłeś blisko rozwalenia czegoś podczas tej próby z zaworem

 

Dziękuje właśnie czytam te posty które dałeś namiary, co do zaworu to bardzo go nie widać bo umieszczony jest na samym dole tam gdzie się wodę spuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze zdjęc wynika że naczynie wyrównawcze nie jest wpięte przed zaworem 4d na zasilaniu

Czujniki powinny być szczelnie zaizolowane jakimś ocieplaczem powrót przy kotle tak jak pisze VLAD

Zawór różnicowy w pionie

A jeżeli nie masz grawitacji to obejście niepotrzebne

Chyba ze masz układ zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bojler jest wpięty tak jak na zdjęciu nr 2 widać jest on wpięty przed zaworem 4d. Przeglądałem na allegro pompy i za 250zł już można kupić. Przepiąłem czujnik powrotu z powrotu na zasilanie dokładnie w to miejsce co na 2 zdjęciu jest napis rurka do bojlera. Podgrzałem temperaturę do 80c i prawidłowo teraz zadziałało zabezpieczenie kotła ponieważ sterownik regulatora otworzył wodę na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.