Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakupiony Regulator Zaworu 4D St-430


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie ja pytałem się w termoeko i tam z tydzień się czeka bo w tech od ręki nie mają.

 

przerwa miedzy pomiarami u mnie była 30 sekund i nie zmieniałem tego więc to chyba jest domyślne ustawienie.

Edytowane przez rpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co pisałem 306zł. brutto z dostawą

 

Niestety nikt go nie ma na półce więc mało popularny albo nowy wyrób. Więc i cena zaporowa trochę. jak wejdzie do sklepów internetowych to i cena spadnie i będzie z czego wybierać. A na teraz zdaje mi się gdzie byś się nie zgłosił zapłacisz równie wysoko.

 

Ps. Też celuje w ten panel mimo, że mało opłacalny. Ale mi nie zależy na pokojówce a na możliwości sterowania i sprawdzenia temperatur. Niestety aby pójść do kotła trza wyjść na dwór i z powrotem do piwnicy. Innej drogi nie ma a chodzenie po 1-2h odechciało mi się po 8 latach palenia w starym piecu. Trochę luksusu też jest przydatne. A schodzenie tylko wtedy kiedy muszę albo widzę na panelu, że coś nie tak.

Jako drugi sterownik mam unistera też z panelem więc tu sprawa ma się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam juz mojego st431 kociol cichewicz logica 20-27kW a dzisiaj przyszedł termostat pokojowy.

Zastanawiam sie teraz pod co lepiej podlaczyc termostat pokojowy i pompe pod kociol czy st.

w st jak osiagne temp pokojowa zadana to obniza mi temp za zaworem o tyle ile chce a cichewicz - jego sterownik po osiagnieciu temp. załacza pompe w cyklach co ile chce (co ile minut 1,2,3...itd) na 30 sekund.

 

Pod co lepiej podłaczyc pokojówke i pompe??

 

Obecnie pompa pod piec podpieta a pokojówka czeka na wasza pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mój ST208i niestety nie zabanglał ze sterownikiem ST431. Pomierzyłem i wychodzi, że brak zasilania.

Dzwoniłem do serwisu aby było napięcie podane musi być włączony tryb pokojowy bądź pogodowo pokojowy.

Ale i tak nie działa. Czyli wynik z tego że mam uszkodzony ST431. Muszę zadzwonić jak go odesłać no i czekać aż naprawią. Nowy sterownik a już naprawiać trzeba - takie życie. Nawet najlepszy sprzęt się popsuje.

 

Tylko czemu na początku sezonu grzewczego taki pech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolega rpc a ile cie konkretnie kosztował??

 

przykro mi ze tak sie skonczylo jak przyjdzie z naprawy daj znac czy to działa.

Ja dzwoniłem dzisiaj do st i potwierdzili ze 208i działa z 431 wiec serio masz pecha.

powiem Ci tak ja pracuje na codzien w elektronice w inteligentnych systemach zasilania jako elektronik i dzisiaj jakosc czesci jak katastrofalna wiec mnie to nie dziwi choć nasze urzadzenia kosztuja po kilka tys euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to radzę ci poczekać o czym dzisiaj się dowiedziałem od serwisu. Poprzednio nikt nawet słowem nie wspomniał.

Obudowa ST208i nijak pasująca do pokoju - obskurna jak nie wiem.

Ale pod koniec roku pojawią się nowe regulatory pokojowe (w tym nowy dizajn) które to będą współpracowały ze sterownikiem ST431

Jakbym wiedział tobym poczekał i kupił coś ładniejszego. A tak wyszło jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st208i jest i nie jest w fazie testów. Z tego co rozmawiałem jest już gotowy i można go kupić. Ale tak jak pisałem wygląd też się liczy i lepiej wybrać coś ładniejszego jak ST208i bo jego wygląd nijak pasuje do naszych pokoi w mieszkaniach a i nasze małżonki mogą nas wyrzucić za jego wygląd z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sterownik st 430 co jakis czas(zauważyłem juz kilka razy) kalibruje sobie zawór i otwiera go na 100% wychładzając bardzo kocioł.Czy to tylko u mnie ,czy tez fabryczna nastawa.

Chyba podepnę pompę co do st 430 bo w czasie kalibracji wyłącza pompę,choć w instrukcji pisze ,że podłączać do kotła.

Hmm......... Jak z tym u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kalibruje tylko po zaniku napięcia, w czasie kalibracji pompa wyłączona. Pompa jest też wyłączana gdy jest niedogrzany powrót przy włączonej ochronie powrotu, trwa to do czasu wzrostu temperatury.

W tej chwili mam podłączoną pompę do sterownika kotła, troszkę mi to nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam zawór 3 drożny AFRISO do tego Siłownik także tej firmy oraz sterownik TECH ST-431n.

.

I mam pytanie czy u was skala na siłowniku pokrywa sie z procentami podanymi na ekranie sterownika tech .

 

Czyli przykładowo :

jeśli sterownik pokazuje ze uchylił zawór na 50 procent to czy na skali tej tarczy siłownika tez ustawione jest na liczbę 5 .

Zawór AFRISO posiada skalę od 1 do 10 .

I sie to troche rozjeżdza.

Jesli sterownik pokazuje 50 procent to na tarczy siłownika mam ustawione na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego,ze sterownik jest do zaworów trójpunktowych. jeśli masz taki to nie ma żadnego problemu z podłączeniem. sprowadza się to tylko do właściwego podłączenia przewodów dla obrotu lewo - prawo (właściwy kierunek aby zamykał i otwierał zgodnie z ustawieniem)oraz ustawieniem zaworu aby zamykał i otwierał we właściwym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrobić w sterowniku korekte czasu otwarcia zaworu.

 

Cały czas się wszystko rozjeżdżało.

 

Zmierzyłem stoperem czas otwarcia siłownika AFRISO ARM 343 od pozycji 0 do pozycji 10 i wyszło ładnie 120 s czyli 2 min

 

Natomiast w sterowniku TECH ST-431N po ustawieniu czasu otwarcia na 120 s . Kalibracja 0% do 100% trwała 130 s.

 

Po ustawieniu wartości czasu otwarcia 110 s. Kalibracja trwa równo 120 s. I wszystko się teraz zagadza :

 

Procent otwarcia zgadza się ze skalą na tarczy pokrętła siłownika.

 

Ale jest to chyba wada sterownika bo nie powinno byc aż takiego 10 sekundowego błędu.

 

Po za tym sterownik oszukuje i zaniża temp. z czujników o 4 stopnie ( sprawdzałem w wodzie z dwoma termometrami laboratoryjnymi.)

 

Co jeszcze mnie denerwuje : że sterownik tech przy każdej zmianie położenia-obrotu siłownika wygasza ekran na 1 sekunde .

A jak w tym momencie smigam po menu wtedy robi reset i włącza się ekran powitalny z wersją oprogramowania po czym sterownik kalibruje się od nowa.

 

Czy u was też tak jest ?

 

Czy warto to reklamować i wysyłać do serwisu TECHa aby nizc nie przekłamywało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją twojego zaworu czas otwarcia wynosi 120sek. http://www.afriso.pl...cPath=1_554_558 i tyle powinno być wpisane do sterownika 431. Raczej nie powinno ustawiać się wg czasu kalibracji ,bo to służy do czego innego.

Czujniki mają tolerancję błędu około 1 stopnia,poza tym reakcja na zmianę temperatury nie jest błyskawiczna więc używanie do porównań termometru laboratoryjnego jest nieodpowiednie.Weź bardziej termometr zaokienny do porównań.

POza tym nie przykładaj tak wagi do tego czy pokazuje 1 czy 2 stopnie inaczej niż termometr laboratoryjny ,bo ma być przede wszystkim odpowiednio ciepło w domu i nie ważne co pokazują termometry w kotłowni.

Czujniki od sterownika 431 powinny być bardzo dobrze odizolowane od czynników zewnętrznych mogących wpłynąc na zakłamanie odczytów.

Najlepiej zapakuj czujnik 431 i jakiś miernik w ciepłą kołderkę na rurze i wtedy porównuj temperatury.

Jeśli jednak masz dalej wątpliwości to przed wysyłka do Tech-a najpierw zadzwoń i przedstaw problem

 

Odnośnie kalibracji jest tam w menu coś do ustawienia.Juz nie pamiętam gdzie ,a ja już świętuje i nie chce mi sie iść do kotłowni,ale jeśli będzie ci bardzo zależało to może wieczorem.

pozdr........

Edytowane przez gonzo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie mam czegoś takiego.Jest natomiast słabsze podświetlanie po każdorazowym pomiarze. Teraz sobie przypominam,że mając starszą wersję tego sterownika miałem jakiś problem z wyświetlaczem tzn.zanikał obraz.Jak tam coś ponaciskałem to powracał.Sterownik został wymieniony.

Proponuję jednak przedstawić problem w TECH-u ,a po zakończeniu grzania ewentualnie wysłać im sterownik.

Sprawdzę jeszcze później wersję oprogramowania jeśli cie to zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.