Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doświadczenia Z Antracytem Po Tym Sezonie


montez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

witam wszystkich,jestem nowy na forum, i palę antracytem już od dawna,,, mam pytanie gdzie można kupić antracyt w okolicach janowa lubelskiego , kraśnika lub stalowej woli.

, miałem rezerwę tego paliwa dosyć sporą ale się kończy różne gabaryty od bardzo drobnego groszku do grubego orzecha, i najlepszym jest  taki  od 10-20 do 30-50 , pale go w piecu dolnym i bardzo ważne z miarkownikiem ciągu kominowego, dmuchawę wyrzuciłem , do rozpalania ożywam małe ilości najtańszego groszku np. z Tesco , a co do resztek które się nie spaliły, to mam specjalny pojemnik na popiół na którym jest sito pod kontem, i w czasie czyszczenia , wybierania resztek przed rozpaleniem rzucam wszystko na to sito, i popiół w pada do zbiornika, a reszta do pojemnika obok , i jak się napełni (2-3 dni) to spalam to samo bez domieszek nowego paliwa, wystarcza na cały dzień palenia.

 

może ktoś z was wie gdzie kupić antracyt  zależy mi bardzo

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,jestem nowy na forum, i palę antracytem już od dawna,,, mam pytanie gdzie można kupić antracyt w okolicach janowa lubelskiego , kraśnika lub stalowej woli.

, miałem rezerwę tego paliwa dosyć sporą ale się kończy różne gabaryty od bardzo drobnego groszku do grubego orzecha, i najlepszym jest taki od 10-20 do 30-50 , pale go w piecu dolnym i bardzo ważne z miarkownikiem ciągu kominowego, dmuchawę wyrzuciłem , do rozpalania ożywam małe ilości najtańszego groszku np. z Tesco , a co do resztek które się nie spaliły, to mam specjalny pojemnik na popiół na którym jest sito pod kontem, i w czasie czyszczenia , wybierania resztek przed rozpaleniem rzucam wszystko na to sito, i popiół w pada do zbiornika, a reszta do pojemnika obok , i jak się napełni (2-3 dni) to spalam to samo bez domieszek nowego paliwa, wystarcza na cały dzień palenia.

 

może ktoś z was wie gdzie kupić antracyt zależy mi bardzo

W świętokrzyskim antracytu nie uświadczysz. W garażosuszarni mam SWK Zębca więc też takimi typami węgla byłem zainteresowany dla tego potwora;-) Detal odpada, na hurt wannę 20-25 ton trzeba by kilku świadomych palaczy. A z tym ostatnim problem niesamowity.

Ogólnie stwierdzam, że u mnie na województwie i na terenie powiatu jest problem z mocnym węglem typu 33 i wyższe. Ale ©hłamu co niemiara.

Owocnych poszukiwań może bardziej na ścianie wschodniej - Hrubieszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.