Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka Co. Jaki Bieg Ustawić?


Roman123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

Moje pytanie dotyczy pompki w piecu Immergas Nike Mini jednofunkcyjnym tylko na potrzeby CO. Otóż zamontowałem w instalacji zawory grzejnikowe termostatycznei powstał problem z szumiącymi zaworami, przedtem nie było zaworów znaczy się były takie starego typu ( zakręć -odkręć) i nie było nic słychać, z tymi nowymi cały czas słychać uciążliwy szum szczególnie w nocy jest to dokuczliwe.Myślałem zmniejszyć bieg pompki na niższy bo może woda za szybko jest tłoczona w instalacji i stąd ten szum? Ale z kolei pomyślałem ,że jak zmniejszę bieg pompki to piec zaraz po włączeniu się zapłonu gaśnie, woda wolniej w nim przepływa i szybciej uzyskuje zadaną temperaturę, chyba że zostawić tak na dłużej i wtedy wszystko się ustabilizuje i na niższym biegu też będzie wszystko chodzić .Instalacja nieduża w małym domku raptem 10 grzejników żeliwnych lecz jest to instalacja stara ( kiedyś działała jako grawitacyjna) rury stalowe wszystko hula ale ten upierdliwy szum na zaworach przeszkadza .

Doradzi mi jakiś dobry spec co w tym temacie zrobić ???

Z góry dziękuję :)

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozwiązaniem tego problemu może być odkręcenie lub max otwarcie głowicy w jednym grzejniku., ew można zastosować pompę Grudfos Alpha-2, która sama dostosuje się do instalacji.

Szumy ew trzaski są głównie domeną grzejników z blachy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować zawór różnicy ciśnień który utrzyma stałe ciśnienie na zasilaniu CO umożliwiając normalną pracę zaworów termostat. Możesz też zamontować termostat pokojowy, umieścić go w najchłodniejszym pomieszczeniu i tam zdemontować głowicę term. z zaworu grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za zainteresowanie moim postem :)

Zmniejszyłem bieg pompki na I i nastała cisza, nic w zaworach nie słychać żadnych szumów czyli do tej pory szumy były najwidoczniej spowodowane zbyt szybką pracą pompki zbyt szybkim przepływem wody w instalacji.Przecież jak wcześniej całość działała jako instalacja grawitacyjna to wydedukowałem, że na najniższym biegu pompki i tak pójdzie no i poszło :)na najdalszym grzejniku zawór jest odkręcony na maxa a sterownika pokojowego raczej nie stosuje do sterowania ( choć go posiadam),uważam ,że przy dużej objętości wody w mojej instalacji nie jest to wskazane z uwagi na to, że po wychłodzeniu się wody piec musi nagrzewać niejako od początku całość wody a jest jej trochę w stalowych rurach i żeliwnych grzejnikach, dlatego bardziej efektywna jest w.g. mnie ciągła praca pieca na minimalnej zadanej temperaturze która jednocześnie zapewnia dogrzanie pomieszczeń dokładnie piec utrzymuje zadaną temperaturę w instalacji.Jak jest zimniej ustawiam na ok 55-60 stopni jak cieplej na dworze to daje 40-45 .No a może macie jakieś lepsze pomysły? Wiadomo chodzi o to jak zaoszczędzić na gazie :)

Pozdrawiam forumowiczów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.