Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Cena: 459,00 zł (z VAT)
(zamiast 494,00)
Cena: 155,00 zł (z VAT)
Cena: 129,00 zł (z VAT)
Cena: 529,00 zł (z VAT)
(zamiast 579,00)
Cena: 655,00 zł (z VAT)
Cena: 25,00 zł (z VAT)
Zdjęcie

Histereza Kotła - Stałopalny Bez Podajnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kaczy

kaczy

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 14:20

Witam Panowie!!!

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma histereza kotła za zużycie opału i stałopalność???
Nie chodzi mi tutaj o kociołki z podajnikami, tłokami, itp, bo zbytnio w temacie nie siedzę. Bardziej o dolniaki z dmuchawami i miarkownikami.

co wydaje się bardziej optymalne???, minimalna czy maksymalna histereza, ciągłe dogrzewanie czy długi postój i praca z pełną mocą??

za uwagi i spostrzeżenia będę, wdzięczny ;)
  • 0

#2 OFFLINE   CoTo

CoTo

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 15:51

Witaj @kaczy

Ja się kiedyś zastanawiałem.Tutaj jest temat.

Obecnie mam histerezę na 2 st.

Użytkownik CoTo edytował ten post 24 marzec 2011 - 15:52

• 0

#3 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:06

Witam Panowie!!!

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma histereza kotła za zużycie opału i stałopalność???
Nie chodzi mi tutaj o kociołki z podajnikami, tłokami, itp, bo zbytnio w temacie nie siedzę. Bardziej o dolniaki z dmuchawami i miarkownikami.

co wydaje się bardziej optymalne???, minimalna czy maksymalna histereza, ciągłe dogrzewanie czy długi postój i praca z pełną mocą??

za uwagi i spostrzeżenia będę, wdzięczny ;)

Witam
Kiedys robiłem takie porównania przez dłuższy czas i widocznych oszczędności na opale nie było
Wydaje mi się najlepsza histereza 2*C poniewaz piec w tym przedziale reaguje najszybciej i nie ma zbyt dużego spadku temperatury przy ruszaniu
Na 5*C czas oczekiwania był strasznie długi a jak doszło w tym samym czasie grzanie cWU to mielił i mielił
Przy sterowniku z pidem nie grało roli jaka ponieważ tutaj praca jest zachowana non stop a co za tym idzie - brak oszczędności.
  • 0
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#4 OFFLINE   IVEN

IVEN

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:30

Ten problem , można porównać do jazdy samochodem . Jak będzie oszczędniej ? Jechać cały czas ze stałą prędkością 100km/h, czy rozpędzać auto do 100, puszczać gaz poczekać ,aż zwolni np do 60km/h, a następnie wciskać gaz do dechy ,żeby rozpędzić auto znowu do 100...myślę ,że wniosek jest prosty... :)
  • 0
KOTSTAL EKO 17kW+ Brucer+ eCoal