Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - Piec Nie Osiąga Temperatury - Hef 14Kw


ewikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wymieniałam w domu piec. Fachowiec doradził piec Hef 14 kW - taki jak TUTAJ . W mojej piwnicy jest problem, bo po pierwsze piwnica jest mała, a po drugie nie ma prostego (bezpośredniego) dostępu do komina, tylko przewód kominowy jest dość długi - jakiś 1 metr od pieca do komina. W piwnicy piec stał zawsze na wprost okienka i miał dość dobry ciąg. Stary piec niestety zaczął kapać i wymieniłam piec na nowy. Fachowiec polecił Hef 14 kW i w związku z tym, że piwnica jest mała, a piec dość szeroki to stwierrdził, że obróci go o 90 stopni (stoi bokiem do okien. Powiedział, że to nie będzie miało wpływu na palenie.

Ale co się okazało - wczoraj zamontowali piec, 2 godziny rozpalali, a temperatura na piecu osiągnęła 25 stopni!!! Miałam wcześniej 4 piece i nigdy coś takiego się nie zdarzyło, żeby po 2 godzinach była taka niska temperatura. Dzisiaj znowu to samo - doszło do 40 stopni, a na koniec dnia temperatura osiągnęła 60 stopni. W lato można tak palic, ale w zimę??? CO robis??? Doradźcie, bo już nie wiem co mam zrobić. Oni jeszcze twierdzą, że mam słaby ciąg w kominie, ale przecież zawsze tak było i nie miałam problemu z rozpalaniem. Powiedzieli też, że można zamontować dmuchawy, ale to znów koszty i jaką mam pewność, że to pomoże??? Doradźcie coś.

Czy to może być wina ustawienia pieca? Czy może oni źle dobrali piec do mojej piwnicy i mieszkania? Czy takie dmuchawy mogą pomóc? Jak taki piec rozhulać?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Ewa

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzepy podawa linka do aukcji na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ty się tym zajmujesz, a nie fachowiec, który doradził i zainstalował ten kocioł? Pod tym adresem masz DTR kotła, czyli informacje jak powinien zostać podłączony, jakie parametry powinien spełniać komin w przypadku tego kotła. http://www.hef.com.pl/cms.php?getfile=15 Z pewnością nie ma tu znaczenia ustawienie względem okna, a jedynie to w jaki sposób podłączony jest do komina i sam komin.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji kotła są napisane przyczyny nie osiągania temperatury.

Ja zakładam że jest mały lub zapchany komin i złej jakości paliwo.

Napisz jaki masz komin (wysokość, pole przekroju) i kiedy komin był czyszczony przez kominiarza.

Napisz jaka masz powierzchnię do grzania, ocieplenie, okna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Widzę, ze ta dyskusja odbyła sie wiele lat temu. Aktualnie mam problemy z ustawieniami serwisowym sterownika elektron alpha a-o1 w piecu hef ekoplus 25. Podany wyżej adres dostępu do dtr nie istnieje jak i firma hef. Jesli ktoś mógłby wysłać dtr do podanego przeze mnie sterownika, będę wdzięczny. Zwykłą instrukcje mam ale tam brak informacji o ustawieniach parametrów serwisowych. Pozdrawiam. S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.