Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Prośba moja do tego forum ,jaki kocioł wybrać podajnikowy lub dolnego spalania? mam dwa typy ogniwo eko plus

lub irleh-plus.Dom mam ciepły

ściany 15 cm styropianu

podłoga 10cm styropianu

strych 60 cm waty

powierzchnia domu 120m2 wysokość 2,65

Teraz mam kocioł z Olsztyna firmy kolmetal 17,5kw+ boiler 100l biawar quatro, zwykły śmieciuch którego rozpalam co 24 godziny ,rozpalam od góry tu ukłony w stronę (NICO inne forum) ,chcę coś nowszego lepszego co będzie bardziej eco no i będę dokładał jeszcze rzadziej (bardzo podoba mi się irleh- komora załadowcza palnik itp. )ale oni robią te kotły dopiero od 20 kw.A może jakiś inny dolniak z prawdziwego zdarzenia.Cena nie gra roli ważny dla mnie jest kocioł wysoko sprawny na węgiel,Olejem paliłem,ziemnego brak możliwości podłączenia.Czekam na dialog, pozdrawiam - zagubiony spalacz węgla. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do wegla to irleh odpada owszem możesz spalać w nim węgiel ale w proporcjach 1-1 fajny dolniak to Vienybe cenowo troche korzystniejszy od Irleh-a a równie dobry. Z podajnikowych to chyba raczej kotły na biomasę lub miał bo z eko-groszkiem to jest niestety coraz wiekszy kłopot coraz droższy a jakość coraz niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sani.. oglądałem też kalvisy w internecie ale mało opini ,wyglądowo fajny ale czy sprawny? czy spala bez dymowo? niewiem mieszkam koło warszawy od strony Puław najbliżej mnie dystrybutor kalvisa to chyba konin?.A ten vienybe jaką ma konstrukcję w środku ? są cegiełki?furczy przy spalaniu węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sani.. oglądałem też kalvisy w internecie ale mało opini ,wyglądowo fajny ale czy sprawny? czy spala bez dymowo? niewiem mieszkam koło warszawy od strony Puław najbliżej mnie dystrybutor kalvisa to chyba konin?.A ten vienybe jaką ma konstrukcję w środku ? są cegiełki?furczy przy spalaniu węgla?

Tu masz troche fotek i opis Vienybe co oznacza furczy ??? Oczywiście ma doprowadzone powietrze wtórne do spalania. Kalvisów zamontowanych kilka w polsce pracuje niestety ze wzgledu na cenę nie są to zbyt popularne kotły chociaż bardzo dobre. Vienybe też nie należy do najtańszych i pewnie też wielkiej popularności nie zdobędzie ze wzgledu na cene.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8784-nowy-litewski-kociol/page__p__73385__fromsearch__1#entry73385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sony, witaj,czytałem o tym viadrusie i foty oglądałem podoba mi się tylko mało zasypu tam jest,myślę o takiej mutacji jak jeden użytkownik tego forum zrobił z junkersem dolniakiem, dobudował zasobnik na komorze załadowczej i stałopalność ma 3 dni?.Ale ja wolałbym coś jak firma irleh robi ta konstrukcja bardzo mi odpowiada lecz w nim trzeba palić mieszanką paliw a ja chcę samym węglem.Brakuje w Irlehu też rusztu ruchomego a to bardzo pomocne urządzenie w każdym kotle ,miałem kiedyś w zębcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sani.. furczy to znaczy że podczas spalania paliwa słychać płomień w piecu kiedyś u kogoś w domu zimą pół dnia takie coś słyszałem, a teraz po latach nie mogę znaleźć miejsca gdzie to słyszałem żeby zobaczyć kociołek,w ten czas co innego mnie interesowało .A teraz kiedy na plaże zabiera się już tylko lornetkę interesują mnie kociołki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaceksw47 masz 120m2 bardzo dobrze ocieplonej chałupy , to 120 m2x(50-70) weźmy 60W + 25%= 7200W-> więc piec 7,2kW wychodzi niech będzie 9-10, to już powinny być duże :unsure: Masz w domu mostki termiczne wielkości okien :blink: Te 9-10, to jest nie z 25% ale nawet ze 40% zapasem mocy :o A, ty palisz 17,5 kW co robisz z nadmiarem energii, bo mnie to ciekawi.. Ps Zębiec ma piec zwymiarowany dla Ciebie KWKD 15 z zakresem regulacji 30-100% , komorą 42 dm3 oraz ruchomym rusztem i powietrzem przez drzwiczki zasypowe. Idealne wyjście, tani i ma miejsce na doświadczenia, a i dźwignia krótkiego obiegu się znalazła :) Muszę Ci powiedzieć kolego, że ja mam tak samo ocieplone 200m2 i mając KWP 21 mam przewymiarowany piec moim zdaniem :D u ciebie stosunek przewymiarowania pieca wychodzi prawie dwukrotny :lol: Masz może kolego BUFOR ??????????????? Koledzy mam takie pytanko ja z kolej pomijając znane firmy, które są wymieniane za każdym razem czy któryś z was miał doczynienia z kotłami trój ciągowymi firmy KORTEX np: http://www.kortex.gorlice.pl/gfx/kwdf.jpg oraz http://www.kortex.gorlice.pl/gfx/ekoplus.jpg ciekaw jestem jak im wyszło w tym eko plusie 88,3% sprawności :o czy może na stronce popierdaczyli ze sprawnością ich pieca kwdf wd czy jakoś tam. Jeszcze DEFRO optima, ale budowa gorsza od Zębca KWKD i w tym drugim powietrze z drzwiczek zasypowych można podać

kwkd_www_m.jpgkwkd_przekroj.gifkociol_viking.jpg

 

 

Jeszcze ładnie wygląda NIBE- Biawar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robocik nie mam bufora wszystko pięknie się steruje ,temperature kotla przy pełnym załadunku mam 50*C mogę zejść niżej ale poco?dom pracuje na termostatach grzejnikowych z tego cztery pracują bez termostatów żeby kociołek się nie zgotował.Teraz interesuje mnie kociołek dolniak do którego będę zaglądał co 24h lub dłużej, bo do tego zaglądam co 12h w celu uzupełnienia paliwa i przerusztowania.Chcę sobie usprawnić kotłownie na bardziej bezobsługową węglową ,rusztowanie zrobie automatyczne,tylko jeszcze zasyp duży potrzebny, do tego by pasował kalvis bo mażna by mu było dołożyć dodatkowy zbiornik węglowy ,brakuje mu chyba ruchomego rusztu, ale on chyba jest tylko do drewna a ja palę tylko węglem ,sporadycznie drewnem.Jeszcze jedno sterownik który mam załozony do kotla pokazuje mi że kocioł pracuje na 4% mocy -teraz, a w mrozy do -20* od8%do 12% pale ciągle bez przerw.Dopiero od niedawna zaczołem palić zapalając paliwo od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kocioł wewnątrz się nie zmienił będzie mniej modeli niż dotychczas ma lepszą turbinę wyciągową niż IRLEH ma fajny miarkownik ciągu nazwany,, palacz" po rozmowie ze mną pan Krzysztof nowy producent ma dorzucić ruchomy ruszt, cena ma oscylować w granicach starych cen ,z tego co wyczytałem z oferty handlowej jaką mi przysłał to kocioł FE -17kw 2530zł ,FE-X 20kw 3420zł to są ceny stare ale nowe niewiele mają się różnić, Wczoraj (02 31 2011środa) jak rozmawiałem z panem Krzysztofem to właśnie spawali pierwszy egzemplarz kotła.Strona internetowa jest w budowie więc przysłał mi starą na której są jeszcze wszystkie modele firmy Ferrum,nowa firma będzie inaczej nazwana,każdemu kto będzie chciał prześle taką samą ofertę którą przysłał dla mnie ,rozsyłkę mogę zrobić wieczorami kiedy będę na forum.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,nowa firma będzie inaczej nazwana,każdemu kto będzie chciał prześle taką samą ofertę którą przysłał dla mnie ,rozsyłkę mogę zrobić wieczorami kiedy będę na forum.

'

Jeżeli można to ja poproszę o oferte na priva chętnie się z nią zapoznam. bo mój junkers ma 6 lat, a blacha tylko 3 mm kto wie ile jeszcze posłuży. No i gratuluje bardzo dobrego wyboru kotła, myśle że jak bedziesz już szczęśliwym posiadaczem to przedstawisz nam fotorelację.

Edytowane przez tomcar11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to ja poproszę o oferte na priva chętnie się z nią zapoznam. bo mój junkers ma 6 lat, a blacha tylko 3 mm kto wie ile jeszcze posłuży. No i gratuluje bardzo dobrego wyboru kotła, myśle że jak bedziesz już szczęśliwym posiadaczem to przedstawisz nam fotorelację.

 

Nie tak prędko niech nowi spawacze nauczą się budowy kotła i dobrze go dopracują w ten czas pojadę do Suwałk i sobie kupię na miejscu, wyjazd potraktuję jako wycieczkę przy okazji .Pierwsze kotły zbudują dla wrogabiggrin.gif

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podpalaczy kotłowychsmile.gif proszę wszystkich którym rozesłałem materiały o FE-Xie czy pootwieraliście pliki ponieważ kilku moich znajomych nie mogło uruchomić stronki ,,ferrum" i nie wiem czy im brakuje czegoś w kompach czy materiały są do kitu u mnie na linuxie nie ma problemu wszystko się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad jaceksw47

Usiłowałem na priv ale poczta nie przeszła.

Proszę o przesłanie mi namiarów na producenta i jego oferty.

Mam Irleha i chciałbym porównać z Fexem

 

pozdrawiam

Paweł

 

Witaj Irleh jest pionowy FE-X jest poziomy Irleh z zewnątrz jest ładniejszy w środku są bardzo podobne, zaraz ci wyśle materiały

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.