Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zawór Rtl W Podłogówce Na Piętrze To Dobry Pomysł ?


AndrzejZet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o poradę pytam !

 

Chodzi mi o to czy podłogówkę w łazience (malutki obieg) mogę podłączyć z rozdzielacza grzejników przez RTL-a , czy też konieczne będzie zejście do kotłowni gdzie jest rozdzielacz podłogówki.

Problem jest taki że schodząc z góry rurką muszę podejść do rozdzielacza z dołu i mam obawy czy nie będzie za dużego oporu ?

foto może pomoże o co mi chodzi... :))

 

 

Pozdrawiam i czekam na jakąś fachową poradę ...

 

Andrzej Z

post-27764-0-65124900-1300567970_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzięki za podpowiedzi, chyba jednak połączę ten obieg z rozdzielaczem w kotłowni, będę miał pewność że temperatura jednak zawsze będzie niższa niż w grzejnikach.

Pytanko czy odpowietrzniki na piętrze gdzie wychodzi z podłogi pętla podłogówki muszę dać na zasilaniu i powrocie ?

 

Pozdrawiam Andrzej Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Kto mi pomoże z tymi zaworami zwrotnymi.... !!! :angry:

Posiadam ogrzewanie z grzejnikami i 4 pętle podłogówki , posiadam również zestaw rozdzielaczy z układem pompowo mieszającym .Zastanawiam się czy nie byłoby konieczne wstawienie zaworu, lub zaworów zwrotnych i gdzie byłaby taka konieczność aby uniknąć cofek do do obiegów mniejszych lub do powrotu.Piszę o tym ponieważ jedną pętle mam dość długą ok 100 m - tak mi jeden fachura zrobił i tak już zostało zalane i obawiam się że woda może iść na skróty gdzie indziej, np. na powrót. Właściwie jeszcze jedno pytanko bo różne czytałem wersje, termostat zanurzeniowy który posiadam ( tak zwany termostat bezpieczeństwa który nie dopuści do zbyt wysokiej temperatury i wtedy on ma załączać czy rozłączać pompę gdy wzrośnie temperatura na powrocie ? nie wiem jak podłączyć kabelki ponieważ ma dwie możliwości załączanie albo rozłączanie.

Proszę o pomoc , dla ułatwienia dołączam foto rozdzielaczy

pozdrawiam Andrzej

post-27764-0-68462500-1300617063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, chyba jednak połączę ten obieg z rozdzielaczem w kotłowni, będę miał pewność że temperatura jednak zawsze będzie niższa niż w grzejnikach.

Pytanko czy odpowietrzniki na piętrze gdzie wychodzi z podłogi pętla podłogówki muszę dać na zasilaniu i powrocie ?

Ja robię zawsze wg zasady, że jak jest miejsce gdzie powietrze może się zebrać i samoczynnie nie wylecieć (bez przepychania lub gdy przepchnięcie go nie jest oczywiste), to wstawiam odpowietrznik.

Myślę, że mozliwe jest takie jej zamonowanie, że wystarczy tylko 1, bo można zrobić tak, żeby 1 punkt był najwyższy i po drodze żadnych "górek".

Nie potrafię jednak określić jakie rozłożenie pozwoli na spokojne przepchnięcie ew. resztek powietrza w tym przypadku.

Za mało doświadczenia, ale są tu tacy, którzy wiedzą i mogą pomóc.

Jeśli nie mam takiej powności, to trójnik i nawet zwykły odpowietrznik grzejnikowy daje spać spokojnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo ... !

Mam aktualizacje fotki mojego ogrzewania które właśnie przerabiam, tylko nie wiem gdzie najlepiej wstawić zawór lub zawory zwrotne.Zmieniłem również zasilanie i powrót rozdzielaczy podłogówki od rozdzielaczy grzejnikowych, myślę że to lepsze rozwiązanie. Tylko nie wiem gdzie te zawory zwrotne wczepić, no i czy na pętli tej podłogówki na piętrze w łazience muszą być dwa odpowietrzniki ?

 

 

czekam na info.....

post-27764-0-16271700-1300622094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.