Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Podłogówka I Grzejniki Jako Dwa Osobne Obiegi


AndrzejZet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Mam taki problem....post-27764-0-87336900-1300564437_thumb.jpg

Posiadam ogrzewanie z grzejnikami i 4 pętle podłogówki , posiadam również zestaw rozdzielaczy z układem pompowo mieszającym .Zastanawiam się czy nie byłoby konieczne wstawienie zaworu, lub zaworów zwrotnych i gdzie byłaby taka konieczność aby uniknąć cofek do do obiegów mniejszych lub do powrotu.Piszę o tym ponieważ jedną pętle mam dość długą ok 100 m - tak mi jeden fachura zrobił i tak już zostało zalane i obawiam się że woda może iść na skróty gdzie indziej, np. na powrót. Właściwie jeszcze jedno pytanko bo różne czytałem wersje, termostat zanurzeniowy który posiadam ( tak zwany termostat bezpieczeństwa który nie dopuści do zbyt wysokiej temperatury i wtedy on ma załączać czy rozłączać pompę gdy wzrośnie temperatura na powrocie ? nie wiem jak podłączyć kabelki ponieważ ma dwie możliwości załączanie albo rozłączanie.

Proszę o pomoc , dla ułatwienia dołączam foto rozdzielaczy

pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że woda może iść na skróty gdzie indziej, nie wiem jak podłączyć kabelki ponieważ ma dwie możliwości załączanie albo rozłączanie.

Proszę o pomoc , dla ułatwienia dołączam foto rozdzielaczy

pozdrawiam Andrzej

 

Fachura skończył już podłączanie instalacji i ona działa źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Raper !

 

Fachura sobie poszedł i teraz sam modernizuje to, daleka historia.

Dotychczas miałem grzejniki i podłogę na jednym obiegu i nie mogłem grzejników rozgrzać bo by mi się podłoga sfałdowała :D teraz sam postanowiłem ulepszyć to po przez dodanie rozdzielaczy z układem mieszającym na podłogówkę no i jakoś mi idzie.Wczoraj miałem już same grzejniki i rozgrzałem je co nieco wreszcie grzeją jak powinny a nie 40 C.

Obiegi podłogi też mam już podpięte pod nowe rozdzielacze, tylko zastanawiam się gdzie by w wczepić zawory zwrotne żeby nie było przypadkiem cofek .Jak Ty to widzisz....?

Dołączam poprawiony projekt własny :D

pozdrawiam

Andrzej Z

post-27764-0-83610900-1300632904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam automatyczne odpowietrzniki (szczególnie przy podłogówce).

Ja mam tylko podłogówkę w całym domu, i przy pierwszym uruchomieniu bez automatów to bym latał ze dwa dni i odpowietrzał - a tak tylko odkręcałem zaworek co by ciśnienie utrzymać w układzie.

 

Co do miejsc - ja mam automaty na każdym rozdzielaczu (1 na piętro) na zasilaniu i powrocie.

Do tego jeden za pompą.

 

Koszt może i nie najmniejszy, za to każda zmiana w instalacji powoduje, ze odpowiertrzenie układu zajmuje chwilę.

 

pozdr

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta instalacja nie będzie pracować prawidłowo,

każdy z obiegów powinien mieć swoją pompę,

jeżeli masz kocioł gazowy, to nie ma sprawy,

pompa kotła obsłuży Ci instalację grzejnikową,

pompa z zestawu zasili podłogówkę,

jeżeli to kocioł na paliwa stałe, to potrzebna jest druga pompa,

ale sytuacja gdy podłogówka jest zasilana z grzejników jest nie do przyjęcia

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Fachowcy....

Mam instalacje odpaloną i podłogówka zimna d...... :( nie mam pojęcia co z pompą, czy na dzień dobry ma się załączać czy gdy osiągnie np. 50 stopni ?

Kocioł jest kondesat gazowy oczywiście z pompą, po odpaleniu grzejniki działają jak ta lala tylko ta podłogówka ............ :angry:

jak pompa włączona to obiegi coś nie bardzo ciepłe, wyłączy się to rośnie temp ale nie idzie na obiegi bo pompa wyłączona i nie pcha. Jak to wszystko ustawić i czy aby na pewno mam dobrze to podłączone ? odpowietrzniki mam właściwie już wszędzie jak by co ..

Myślałem że montując ten system rozdzielaczy to lepiej mi popcha podłogę ale coś tu nie tak..... tylko co..?

POMOCY... !

 

Pozdrawiam Andrzej Z

post-27764-0-94688500-1300908434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.