Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dudniący Piec Termet Minimax Turbo.


jerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, piec podczas podgrzewania wody użytkowej, wpada po pewnym czasie w dziwny rezonans-dudnienie.

Hałas i trzęsienie się pieca, dudnienie (słychać trzęsącą się blaszaną obudowę) jest bardzo głośne. trzeba wtedy zamknąć kran

i otworzyć od nowa. przy podgrzewaniu wody CO hałasuje znacznie ciszej (delikatnie się trzęsie), chociaż na początku był cichutki.

Zaczął się pojawiać błąd E1. Nie wiem czy ma to jakiś związek. Piec ma jakieś 5 lat. Aha taka sytuacja ma miejsce przy odkręceniu

kranów w łazience, która jest "1-sza" w obiegu, następny kranik w kuchni i już nie ma tego problemu. Bateria w łazience wymieniona i nic ...

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Serwis do którego dzwoniłem nie ma nawet sugestii co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawitacja w układzie - czasem b.trudno ustalić źródło... Spróbuj stetoskopem lekarskim (sic!) obadać rurki, a zaworki w szczególności! Jeśli przy grzaniu CO jest podobnie, to szukać trzeba w samym kotle, a konkretnie na regulatorze przepływu gazu (pulsacyjna praca, zacięcia przy modulacji ). Krany inne niż łazienkowe dają mniejszy strumień i stąd brak w/w efektu przy ich otwieraniu!

Z gazem nie ma żartów - sam się do tego nie zabieraj i daj zarobić chleb porządnemu fachowcowi z serwisu konkretnego producentasmile.gif (Termetu w tym przypadku).

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

U mnie jest dokładnie tak samo.

Ten sam piec.

Przy cwu na początku zapalania dudni do momentu aż nie osiągnie zadanej temperatury 42 stopni. 
Dudni na tyle, że gdy mam drzwi od łazienki zamknięte to nimi „klapie” (luz między futryną a skrzydłem)
Zauważyłem też, że po spuszczeniu wody w wc i napełniania zbiornika, głośno „cyka-stuka” wodomierz. Czy te tematy można ze sobą wiązać? Baterie umywalkowe przeczyściłem na wylocie (sitka), nie pomogło. 

Przy C.O nie ma tego problemu. 

Jakiś czas temu była tez sytuacja, że woda z kranu leciała lekko żółta. Dlatego chciałem wyczyścić filtr wody na wejściu do pieca, ale jest tak zapieczony, że nie mogłem tego zrobić.

Czy zabrudzony filtr też mógłby mieć wpływ na dudnienie pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.