Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Na Eko


piwakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zasięgnąć informacji na temat wyboru pieca na ekogroszek.Dotychczas użytkowałem piec miałowy przez 8 lat. Niedawno nastąpiła awaria rozszczelnienie pieca .Zacząłem rozglądać się za piecem. W okolicach Skierniewic a dokładnie w Żyrardowie w sklepie systemy grzewcze sprzedawca zaproponował mi trzy rodzaje kotłów na ekogroszek:

Galmet , Klimosz, Defro . Dwa piersze 14kw i pozostały 19kw wszystkie w cenie 8,5-9.0 tyś. to stanowczo za wiele. Obecnie ogrzewam 95 metrów pow. dom 12letni okna drewniane ocieplenie w ścianach podłogi strop ocieplenie poddasze narazie i nie wiem kiedy niewykończone.W okolicy jest także pośrednik sprzedawca pieców Walendowscy sc. którzy produkują piece koło pleszewa. u niego piec 19 kw z podajnikiem na eko kosztuje 6 tyś. bez faktury z gwar. na sterownik 2lata a na piec 4 lata . Kilku znajomych użytkuje te piece (dwa sezony dopiero) i są zadowoleni. Dodam jeszcze że piec miałowy miałem od tego sprzedawcy i po rozmowie powiedział że i tak mi długo wytrzymał. Ale chyba te miałówki tak mają . Ja utrzymywałem niską temp, na wyjściu co mogłosię przyczynić do awarii

Tak więc czekam na jakieś informacje na temat pieców.Dodam że piec w zupełności wystarczy 14-17kw (miałowy 24kw do 150m)

Dziękuję

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę Ci polecić piec KRZYSTAL z podajnikiem tłokowym mój znajomy instalator zakłada ich duże ilości i nie było jeszcze słów sprzeciwu co do kotła. Firma nie jest nie wiadomo jak znana ale robi naprawdę porządne kotły ja za swój 20KW zapłaciłem 6400zł. Na Kocioł mam 60 miesięcy gwarancji na Wentylator, regulator,motoreduktor,zespół podający 24-miesiące gwarancji, Masa kotła to ponad 540kg ! Produkują również piece pod wymiar na piwnice więc wybór jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.