Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Martwia Was Ceny Ekogroszku?


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam takie pytanie dla osób które maja kocioł z podajnkiem badz chca kupic zwłaszcza.

Ja wymieniłem kocioł w styczniu tego roku na cichewicz Logica 20-27kW.

Wiem wiem jedni pisza ze to szajs a inni by go chcieli miec (normalka) ale nie w tym rzecz.

Jest to kociol w którym spalnie niemal "wszystko" wegiel miał drewno trociny muł wegiel i miał z brunata itd...

Taki kocioł wybrałem ze wzgledu na uniwersalnosc i mozliwosc opalania tym co akurat jest i jest w "normalnej cenie" a ogrzewam ponad 200m2..

Zastanawiałem sie nad kotłem z podajniekiem ale nie potrafiłem przezwycieżyc strachu co bedzie z tym sortem za rok dwa trzy...

Jak w tym kraju jest kazdy wie cos sie sprzedaje cena rosnie.

Ja jestem ze slaska ale i tu nie ma tak rózowo wegiel drogi coraz to gorszej jakosci a i tak sprzedaja bo ludzie kupowac musza.

 

Moje pytanie jest dla osób majacych taki kocioł badz chca taki kupic czy nie martwi Was to co dzieje sie w naszym kraju z cena opału a zwłaszcza ze jest sie uzlaeżnionym od 1-2 rodzajów paliwa (ekogroszek i miał).

Kazdy ma swoje opinie....kiedys 2-3 lata temu u mnie szło kupic miał za 180zł (kamienny) a teraz nawet za 510 dlaczego??

Mi sie wydaje ze kotły z podajniekim dziisaj umozliwiaja spalanie miału wiec cena tak drastycznie poszło w góre.

 

Chetnie poznam Wasza opinie czy bierzecie pod uwage to co moze sie zrobic z cena ekogroszku i czy kosztem podajnika wzieli(byście) zwykły zasypowy piec??

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moje pytanie jest dla osób majacych taki kocioł badz chca taki kupic czy nie martwi Was to co dzieje sie w naszym kraju z cena opału a zwłaszcza ze jest sie uzlaeżnionym od 1-2 rodzajów paliwa (ekogroszek i miał).

Kazdy ma swoje opinie....kiedys 2-3 lata temu u mnie szło kupic miał za 180zł (kamienny) a teraz nawet za 510 dlaczego??

Mi sie wydaje ze kotły z podajniekim dziisaj umozliwiaja spalanie miału wiec cena tak drastycznie poszło w góre.

 

Chetnie poznam Wasza opinie czy bierzecie pod uwage to co moze sie zrobic z cena ekogroszku i czy kosztem podajnika wzieli(byście) zwykły zasypowy piec??

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Witam!

Mając porównanie ze starym moim kotłem zasypowym w którym dobrze palił się jedynie koks, z obecnego kotła jestem zadowolony. To prawda, że ceny miału i ekogroszku poszły w górę, ale pozostały asortyment węgla i koks też podrożał. Mimo więc tych wyższych cen gdybym teraz kupował kocioł, też kupiłbym z podajnikiem tłokowym. Zawsze można zasypać go miałem, jak ekogroszek będzie za drogi. Z pewnością zwiększony popyt na miał i ekogroszek wpłynął w pewnym stopniu na wzrost cen, ale myślę że jakaś granica tego wzrostu chyba będzie, bo jak nasz będzie za drogi to obrotni Polacy sprowadzać go będą choćby z Australii. Zresztą ceny gazu też nie stoją w miejscu, drewna tak samo.

Na zapas nie ma co się zamartwiać, tylko jesienią nie siedzieć w domu, ale z całą rodziną iść na wybory. Sami pozwalamy by rządzili nami ludzie którzy ceny gazu wynegocjowali z Rosjanami wyższe niż Niemcy. Dobre rządzenie krajem nie polega chyba na ciągłym patrzeniu na sondażowe słupki i propagandowych hasłach, ale na walce z korupcją i takimi mafiami jak węglowa. Teraz okazuje się, że Aleksis jest czysta jak łza, a śp. B. Blidę zastrzelił Ziobro. Ale dość już o polityce. Cieszę się, że już coraz cieplej, bo spaliłem od września chyba z 6 ton groszku. Dużo, no ale co zrobić. Palmy u nas niestety nie rosną. Pozdrawiam.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że martwią a nawet wk.... Ale w moim Galmecie mogę spalać również miał, a jak na razie jeżeli chodzi o paliwa stałe nic tańszego na naszym rynku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyborów,byłem raz i ostatni. Głosowałem na Lecha i mam to co chciałem ,żyję w wolnym kraju ,komuny nie ma ale za to każdy robi to na co ma ochotę.Tona eko prawie 950zł a cukier w gdańsku widziałem za 6,80 zł..Ja nie zachodzę w pałę co będzie i tak musimy iść do przodu, najwyżej będziemy zbierać chrust i nim palić ,a jak chrust się skończy to wyjdziemy na ulicę tak jak zrobili to inni.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam obecny rzad w dupie bo moim zdaniem to najgorszy rzad jaki był w tym chorym kraju.

Co jak co ja tam wole ten cały jak to ludzie opowiadają "chory" PIS ale to nic i tak moda jest na PO a ludzie nie znaja histori ale tej po 80 roku.

Tusk juz 3 parte sobie zrobił KLd porazka potem Uw porazka teraz PO został sam olechowski sie wypiał a płażynskiego juz nie ma wiec co nieco to o tym człowieku mówi<lol>

Powracajac do tematu ja ostatnio pale groszko-miałem z brunatnego wychodzi tanio i jest fajnie ale wiadomo ludzie kupuja ceny pojda w góre i kółko sie kreci...

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam takie pytanie dla osób które maja kocioł z podajnkiem badz chca kupic zwłaszcza.

Ja wymieniłem kocioł w styczniu tego roku na cichewicz Logica 20-27kW.

Wiem wiem jedni pisza ze to szajs a inni by go chcieli miec (normalka) ale nie w tym rzecz.

Jest to kociol w którym spalnie niemal "wszystko" wegiel miał drewno trociny muł wegiel i miał z brunata itd...

Taki kocioł wybrałem ze wzgledu na uniwersalnosc i mozliwosc opalania tym co akurat jest i jest w "normalnej cenie" a ogrzewam ponad 200m2..

Zastanawiałem sie nad kotłem z podajniekiem ale nie potrafiłem przezwycieżyc strachu co bedzie z tym sortem za rok dwa trzy...

Jak w tym kraju jest kazdy wie cos sie sprzedaje cena rosnie.

Ja jestem ze slaska ale i tu nie ma tak rózowo wegiel drogi coraz to gorszej jakosci a i tak sprzedaja bo ludzie kupowac musza.

 

Moje pytanie jest dla osób majacych taki kocioł badz chca taki kupic czy nie martwi Was to co dzieje sie w naszym kraju z cena opału a zwłaszcza ze jest sie uzlaeżnionym od 1-2 rodzajów paliwa (ekogroszek i miał).

Kazdy ma swoje opinie....kiedys 2-3 lata temu u mnie szło kupic miał za 180zł (kamienny) a teraz nawet za 510 dlaczego??

Mi sie wydaje ze kotły z podajniekim dziisaj umozliwiaja spalanie miału wiec cena tak drastycznie poszło w góre.

 

Chetnie poznam Wasza opinie czy bierzecie pod uwage to co moze sie zrobic z cena ekogroszku i czy kosztem podajnika wzieli(byście) zwykły zasypowy piec??

Witam

Ja robię miejsce w kotłowni na drugi kocioł. podstawowy mam na gaz.

Chcę wstawić Dakn Dor 32D, taki kocioł robi za wszystkopalny - makulatura, drewno, węgiel oraz dodatkowo zainwestować w solary.

 

pozdrawiam

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę, że lepiej nie będzie i nie ma znaczenia kto kręci się na ministerialnych stołkach. Pani Blida (szacun do niej), nie zrobiła sobie sama krzywdy ponieważ nie lubiła chłopców z cba - powód musiał być, a że kobieta honor swój miała.... - przynajmniej jedna. Dopóki będą zamykać kopalnie a monopolistyczny holding zajmował się będzie wyłączną dystrybucją, klient będzie w czarnej d... Jak Ty i ja nie kupimy, to resztki eksportem do niemiec bo tam droższy, wspomną coś o zanieczyszczeniu dołożą akcyzę i...oni wyjdą na swoje...., a my zostaniemy przy naszych zarobkach i unijnych cenach, ktoś musi być "czarnym ludem europy"

Popatrzcie na to:

SORTYMENT WĘGLA

ZŁ/TONA*

brutto

ORZECH 27/08/12 - 633,45 zł

GROSZEK 27/07/12 - 596,55 zł

MIAŁ MIIA 20/25/12 - 405,90 zł

MIAŁ MIIA 22/18/12 - 444,03 zł

To ceny z Bogdanki obowiązujące od 07 lutego 2011 - która prowadzi własną dystrybucję z wyłączeniem holdingu węglowego (nie wk...wia Was coś?). W zeszłym roku groszek mieli poniżej 490 zł, ale dlaczego nie podnieść ceny skoro w holdingu podnoszą i sprzedają?

Spróbuje wrócić do tego paliwa i majstrować ustawieniami, aż będę mógł powiedzieć, "propaganda, że to zły węgiel jest kolejną fikcją holdingu".

Takie jest moje zdanie.....

....i taniej nie będzie

 

pozdro

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A ja kupiłem sobie kociołek Defro AKM UNI z palnikiem rynnowym w którym moge spalać groszek, miał, owies i pellet. Będzie to mój pierwszy sezon i też patrze na cene groszku i miału. Ale wpadłem na pomysł że kupie ze 2 tony groszku i dogadałem sie z jednym rolnikiem z okolic i kupie od niego ze 2-3 tomy owsa i bede to mieszał. Zrobiłem już prube i byłem całkiem zadwolony z wyników. Po co nabijać kase cwaniakom od węgla jak można sie dogadać z rolnikami i dać im zarobić a przy okazjii i samemu zyskać. Zastanawiam sie jeszcze czy nie zainwestować w peleciarkie, kupić od rolnika słomy i samemu sobie w wolnych chwilach nie produkowac paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz mieszać to idź na całość: mieszaj owies z miałem - ta mieszanka pali się bardzo dobrze. [po co przepłacać za groszek]

Ale owies obecnie kosztuje więcej niż miał i tyle co groszek, wieć wogóle mieszanie wydaje się być dziwne...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie już chyba nam został tylko miał do palenia, groszki i pelety są już w takich cenach, że nie bardzo się opłaca w to bawić w porównaniu do gazu z kondensatem

ale jak ktoś nie ma wyjścia to tylko miał.

fajna tabelka z konkurencyjnego forum

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dwukrotnie droższe

skopiuj sobie te tabelkę podstaw swoje wartości rocznego zapotrzebowania nie ciepło i ceny paliw jakie cie interesują a jakie masz w okolicy, sprawności też możesz zmieniać i zobacz jaka jest różnica paląc ze sprawnością 50% a jak z sprawnością 70%

tabelka jest nie zabezpieczona wiec każdy sobie kręci po swojemu

zobacz różnice miedzy ekogroszkiem 900zł/t sprawność 60% i gz50 w kondensacie

potwierdza się to co pisał kol dorecho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.