Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Temperatury Dla Klienta W Sterowniku Compit R520


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam piec hef ze sterownikiem compit r 520 i minimalna temperatura jaką mogę ustawić na sterowniku to 56 stopni a maksymalna 90 stopni, chciałbym mieć możliwość większej regulacji np, od 40 wzwyż, a wiem że jest to możliwe na tych sterownikach. Czy może mi ktoś powiedzieć jak przeprogramować sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja na Twoim miejscu najpierw bym BARDZO DOKŁADNIE przeczytał warunki gwarancji jakie narzucił producent tego kotła.

Wspominam o takim niuansie dlatego, iż pomagając ostatnio jednemu z użytkowników forum w podpięciu sterownika pokojowego przeczytałem w instrukcji eksploatacji jego kotła takie zalecenia:

Punkt - 10

Kocioł powinien być eksploatowany przy różnicy temperatur zasilania i powrotu w zakresie 10 ÷ 15*C (wyregulować obroty pompy obiegowej c.o.) z temperaturą powrotu nie mniej niż 55*C.

Podczas pracy kotła poniżej temperatury 55*C, może dojść do roszenia wymiennika stalowego ( zwłaszcza przy króćcu powrotu i w pobliżu kanału spalin przed czopuchem),co jest powodem zwiększonej korozji i skrócenia żywotności kotła.

Nie skopiowałem tego tekstu z instrukcji eksploatacji kotła dla ostrzeżenia Ciebie przed korozją kotła, ale po to aby pokazać jak producent dba o własny TYŁEK.

Co się tyczy tematu ustawienia temperatury w sterowniku, to zapewne te ustawienia zmienisz w trybie serwisowym

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Według informacji producenta sterownika model 'r 520' jest produkowany tylko do kotłów firmy HEF. Producent kotła zażyczył sobie aby dolna granica nastaw temperatury CO wynosiła 55*C.

Masz trzy wyjścia:

1 - dogadać się z producentem sterownika aby wymienił Ci oprogramowanie

2 - samemu rozgryźć kod programu i zmienić ograniczenia

3 - zrobić HAŁTURE i oszukać sterownik zmieniając parametry czujki pomiaru temperatury CO ( nie będę opisywał jak to można zrobić ponieważ, uważam iż może to zrobić tylko osoba, która zdaje sobie sprawę z tego typu zmian)

 

Na koniec najprostsze rozwiązanie i najpewniejsze: kupić nowy sterownik

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.