Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Poprawić Instalację Co?


ktos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam ogromną prośbę prosze o doradzenie jak rozwiązać mój problem.A mianowicie mieszkamy w domu 3-poziomowym, kotłownia znajduje się na pierwszym poziomie i od pieca są wyprowadzone rury do grzejników najpierw na drugi poziom a następnie te same prowadzą na poziom trzeci. Mój problem polega na tym że grzejniki na trzecim poziomie nie grzeją jak powinny sa do połowy ciepłe ale to w przypadku gdy te na drugim poziomie są przykręcone do połowy, jeśli te są odkręcone to grzejniki na 3 poziomie są ciepłe u góry tylko. jedno jest pewne piec, w którym palimy jest na pewno za mały oraz pompka ma za małą wydajność. czy wymiana pieca i pompki załatwi sprawę jak to mówi mój mąż czy to za mało? Czy należało by zastosować inne rozwiązania? Ja obawiam się tego że jeśli nawet wymienimy piec i pompkę to i tak na 3 poziomie będzie zimno bo najpierw woda idzie na grzejniki na 2 poziomie a dopiero porem do góry. instalacja była robiona dość dawno i nie zastosowano rozdzielaczy na każdym poziomie. czy one by coś dały? dodam że budynek jest duży bo około 200 m2 jest ogrzewanych. proszę o radę bo chciałabym załatwić sprawę modernizacji instalacji co w jednym podejściu a nie żeby się okazało że wymiana pieca nic nie da i od nowa remonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od zawsze tak jest, czy od niedawna??

Czy instalacja jest poprawnie wyregulowana ? z jakich rur jest wykonana ?

 

Jeśli ciepło nie dociera do niektórych grzejników, zawsze pierwsze co przychodzi do głowy to za mała pompa. Ale najpierw instalacja powinna być poprawnie wyregulowana poprzez nastawy na grzejnikach czy kryzowanie w starszych instalacjach. Sprawdzie także czy instalacja jest dobrze odpowietrzona oraz jeśli jest odpowietrznik na końcach pionów czy nie napowietrza instalacji przy niższych ciśnieniach.

 

Jeśli piec nie jest starej daty i działa poprawnie, a ma za małą moc, może lepiej zamiast jego wymiany jest ocieplić budynek ?

 

Rozdzielacz nie ma tu nic do tego. Choć jeśli miałaby być wymieniana cała instalacja, można się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam taka sytuacja była od początku gdy tylko zaczęliśmy ogrzewać 3 poziom.

Co do pieca to już definitywnie jest do wymiany bo właśnie wczoraj pojawiło się w nim pęknięcie i leci woda. A teraz kolejne pytanie jaki piec byście proponowali? Dodam że mieszkamy na wsi, mąż zajmuje się po troszku produkcją palet więc jako opał stosujemy trociny, drzewo w kienkach oraz obrzynki z tych palet oraz węgiel. A i jeszcze jedno-gdy będziemy montować piec i pewnie nową większą pompę podpowiedzcie na co jeszcze zwrócić uwagę hydraulika aby wszystko sprawdził żeby instalacja działała poprawnie. Pytam bo ja jako kobieta nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja pojawiła się po uruchomieniu 3 poziomu ... mogą to byc właśnie kwestie jakie opisałem.

Regulacja mogła nie być poprawnie wykonana i przede wszystkim czy podłączono grzejniki odpowiednimi średnicami. Nie sądzę, że to jest kwestia pompy ale należałoby to chociaż wykluczyć.

 

Jaki piec. Ja jestem zwolennikiem gazowych kondensacyjnych. Ale w waszym przypadku jesteście widze zdecywodani na 100% na piec na paliwo stałe.

 

Hydraulik po podłączeniu pompy powinien w 1 kolejności odpowietrzyć instalację, następnie zrobić regulację całej instalacji, tak aby ciepło docierało do najbliższego i najdalszego grzejnika. W poprawnie wyregulowanej instalacji wszystkie grzejniki powinny być jednakowo ciepłe, jednakowo ciepłe powinny rurki (powroty) z grzejnika do instalacji. Przed regulacją ściągnij sobie wszędzie zawory termostatyczne.

 

Regulacja jest ważna, ze względu na temperaturę grzejników, ale i także pracę pompy. Proponuje wam abyście zainwestowali w Alpha2 firmy Grundfoss z funkcją autoadapt, bardzo dobra ekonomiczna pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.