Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanko do orientujących się w temacie

mam zamiar kupić piec i zastanawiam sie nad dwoma modelami a mianowicie Cichewicz Futura Econo 25KW lub Klimosz Ling Duo 25KW

 

jak wypadają te dwa piece, jak wygląda sprawa (czasowego/dodatkowego) palenia w tych piecach czymś poza ekogroszkiem , jak sprawa sterowników, obsługi itp....

czy ktoś ma doświadczenie z którymś modelem powyżej?

 

z uwagi na mozliwosc zakupu w dosc dobrej cenie interesuja mnie raczej tylko dwa powyzsze modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tych dwóch kotłów, ja wybrałbym Cichewicza.

Ling Duo posiada awaryjny rusz wodny ( w materiałach reklamowych taka konstrukcja jest nazywana jako dwu paleniskowa), a to nie jest najlepsze rozwiązanie dla kotłów z palnikiem retortowym.

Ale wybór należy do Ciebie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 210m2

 

Znajomi maja podobna powierzchnie i 25kW Future.- z podajnikiem

 

Czestym problemem jest zrywajaca sie zawleczka, ale to chyba noramalne w slimakowcach. Ponadto kocioł jest za duzy na ta powierzchnie. mysle, ze spokojnie 20kW albo mniejszy. Kupisz za duzy, to mozesz miec problemy z niedopalonym paliwem. Ponadto, lepiej niech kocioł chodzi na wyszych obrotach, niz ma sie kisic.

Moze lepiej pomysl o tłokowcu? Jak tak czytam o nich, to wydaje mie sie to lepsze rozwiazanie niz slimakowiec.

Edytowane przez tqlis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrywanie zawleczki u Cichewicza to pewnie standard palników (ich początków) Brucera. Mam inny kocioł z tym palnikiem, po miesiącu palenia problem znika (3-4 zawleczki). Gorzej się ma z serwisem, a przedstawiciel handlowy nie wie w którym sklepie ma swoje kotły. Chociaż to był mój typ nr 1, ostatecznie kupiłem kocioł który można było zobaczyć przy pracy i porozmawiać na żywo z ich użytkownikami.

Jeśli jednak wybierałbym między tymi dwoma - Cichewicz (były jakieś problemy ze sterownikami, ale rozwiązali kłopot aktualizacją).

pozdro

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam inny kocioł z podajnikiem ślimakowym 3-ci sezon a zawleczka nie zerwała się jeszcze ani razu - tak, że zrywanie zawleczek to nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

a dla mnie obydwa kotły są jednak nieporównywalne. Cichewicz ma bardzo długą gwarancję co tutaj było napisane, ale też bardzo dobry i rozbudowany serwis (mimo paru złych opinii w internecie są naprawdę dobrzy). Pod względem łatwości w rozwiązywaniu problemów z kotłem bije Klimosza na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CHT są zamieszczone warunki gwarancji:

 

Do pobrania:

http://www.cichewicz.com/files/629615824/cht_karta_gwarancyjna.pdf

 

Można w niej wyczytać :

 

Warunkiem objęcia produktu ochroną 12-letniej gwarancji jest:

? Montaż i eksploatacja kotła zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta.

? Dokonanie rozruchu zerowego przed uruchomieniem kotła oraz coroczne przeglądy kotła. Są to usługi płatne.

? Regularne czyszczenie i konserwacja kotła wg. Instrukcji obsługi oraz indywidualnych zaleceń serwisanta.

? Wykonanie układu z zaworem mieszającym lub innymi akcesoriami, które w sposób automatyczny zabezpieczą temperaturę

powrotna czynnika grzewczego na poziomie co najmniej 50?C.

? Napełnienie instalacji czynnikiem grzewczym wolnym od zanieczyszczeń, którego twardość i PH powinny być zgodne z normami.

Niezbędne jest aby czynnik zawierał inhibitor korozji.

 

Podczas trwania 12-letniej gwarancji, ale już po upływie czasu objętego ogólnymi warunkami gwarancji, użytkownikowi nie

przysługuje prawo do wymiany urządzenia na nowe. Każdorazowo kocioł jest naprawiany przez autoryzowany serwis producenta.

 

żródło : www.cichewicz.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu na poziomie 50 st C to przesada. To już wolę 10 letnią gwarancję na wymiennik w moim żeliwnym Kielarze i nie ma żadnych warunków typu przeglądy itp. no jedynie podają, że minimalna temperatura zdana kotła musi mieć co najmniej 36 st C.

 

Ten warunek 50 st C na powrocie w warunkach gwarancji to jedynie chyba po to aby producent miał możliwość łatwego nie uznania ewentualnych roszczeń reklamacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą gwarancją. Kolega pyta o konkretne firmy. Kolego sprawdź z jakiej stali są wykonane oba kotły (czym grubsza tyl lepsza i żeby nie była z chin) Z tego co się orjentuję to Klimosz robi wymienniki z 8 mm. Ja mam LING DUO od dwu sezonów i zawleczka padła mi dwa razy. Znajomy, który ma Linga od 5 lat chwali go, za prostotę czyszczenia kotła. A co do rusztu wodnego to trochę w Klimoszu jest za nisko, przez co trochę się sadzą zarasta. Ja czyszczę cały kocioł co 20 dni i jest git. Zaś sterownik Economic Premium, fakt wymaga poświęcić trochę czasu ale jak się dobrze ustawi kociołek to on za to pięknie dziękuje swoim spalaniem eko. Też kiedyś miałem problem między tymi dwoma firmami, a fakt że kupiłem klimosza był taki że kilku moich znajomych już go miało po parę lat i sobie chwalili. Co do serwisu nie mogę nic powiedzieć, bo problemy jakie miałem potrafiłem rozwiązać sam i za pomocą kolegów i koleżanek z Tego forum. A co do spalania miału i gorszego eko to w klimoszu nie ma problemu wystarczy obrotowa retorta i jest oki. Taką mam i wiem jak pali miał, owies, ruski i czasem przereklamowany polski eko groszek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeszcze Ci podpowiem, zadnego regulatora pokojowego. Lepiej dołożyć trochę kasy i założyć na każdy grzejnik zawory termostatyczne, wtedy niezależnie regulujesz temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno i masz jak lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszdz

co do problemu który wybrać to może kolega poczyta sobie o jednym i drugim i sam podejmie decyzje bo po wyborze okaże się że piec beznadziejny i do kogo pretensje lepiej pluć sobie w brodę nisz ale byłem głupi że posłuchałem kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo a jaki masz ustawiony czas reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Cichewicza Futura econo mini 16kW. Miałem problem ze sterownikiem - po jakimś czasie działania znikały z niego literki (sam wyświetlacz pozostawał podświetlony). Przy rozruchu gwarancyjnym został wymieniony na nowy (ponoć dostawca sterownika miał partię wadliwych wyświetlaczy).

Przy okazji technik ustawił kocioł i chyba jest dużo lepiej ze spalaniem, niż przy moich ustawieniach. W sumie technik spędził ze mną kilka godzin odpowiadając na 100 pytań ;)

Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, bo mają też niezależnych, współpracujących techników, ale ten u mnie był bezpośrednio od producenta.

W ciągu 3 miesięcy pracy kotła zawleczkę zerwało tylko 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.