Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Cwu


gremlinr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Używam pompę cwu /wprawdzie innej firmy/ już 3 -sezon.

Jest to piękna sprawa. Koszt nagrzania 300l wody u mnie to niecałe 2 zł.

Oczywiście eksploatacje będzie tańsza, bo nie potrzeba codziennie nagrzewać 300l. wody.

Jest to o tyle dobre żródło uzyskania cwu ,że niezależne np. od słońca /solar/.

U mnie układ solar-pompa cwu spełnia sie doskonale.

Zwróć uwagę, że pompa viessmann'a ma 1,5 kw mocy - grzać będzie /zwłaszcza nową wodę/ bardzo wolno -myślę ,że cały zbiornik dobre 8 godzin.

Również nie znalazłem informacji o minimalnej temperaturze w jakiej może pracować/ chyba dobrze jeśli do ujemnych.

Tak więc jest dobra dla stosunkowo małego zużycia wody dziennie.

Też moja stoi w "kotłowni" ok. 20 m2/dwa pomieszczenia / skąd bierze potrzebne powietrze -ew. przestawiam rurę jak jest ciepło na dworze i pobór mam z dworu.

Doskonale osusza pomieszczenia, oraz latem mam klimę w kotłowni gratis. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY WARTO??

Za mało danych ... napisz przede wszystkich, czy chcesz ją kupić w celu modernizacji kotłowni czy budujesz nowy dom i szukasz źródeł ciepła.

Takie informacje są bardzo ważne, ponieważ oceniać taki temat należy kompleksowo.

Więc, jakie masz już istniejące źródła, lub co planujesz wykonać.

 

Kocioł gazowy kondensacyjny/tradycyjny, kocioł na paliwo stałe/kominek, solary, rekuperator, pompa ciepła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam nowy dom w stanie surowym nazywa sie agatka 119 z powiekszona kotłownia i chciałbym zrobic kotłownie w sposób taki iz piec na eko-groszek,pellets, owies firmy defro, a w ciepłe dni oczywiscie po sezonie grzewczym nie chciał bym uzywac pieca do grzania wody cwu prosze o rady tyle jest tych firm ipropozycji sklepowych ze az.. A ta pompe to tez mi doradzili w sklepie mowia ze koszt eksplatacji jest 2 razy drozszy ale miej montazu bo podłaczył bym ja pod piec i do pradu i według niego bomba. a jeszcze chodzi mi o to czy ona naprawde ta temperatura z kotłowni ogrzeje wode pozdrawiam prosze o pomoc dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciepłe dni oczywiscie po sezonie grzewczym nie chciał bym uzywac pieca do grzania wody cwu

więc jeżeli zależy Ci na komforcie użytkowania, a nie masz innego bezobsługowego źródła ciepła - To na pewno warto, zastanów się czy na takie okresy nie lepsze byłyby solary.

 

jeszcze chodzi mi o to czy ona naprawde ta temperatura z kotłowni ogrzeje wode pozdrawiam prosze o pomoc dziekuję

Prawidłowo podłączona tego typu pompa powinna czerpać powietrze z zewnątrz. Jeśli będzie stała w nieogrzeawnej piwnicy to poza okresami grzewczymi temperatura na zewnątrz powinna być wyższa i pompa działa na wyższej sprawności, zżera mniej prądu.

Jeśli będziesz czerpał powietrze z kotłowni zimą to będziesz ją wychładzał ponieważ ile powietrza potrzebuje pompa tyle powietrza będziesz musiał doprowadzić z zewnątrz.

 

Masz dom w stanie surowym, poprowadz sobie już teraz przewody miedziane od kotłowni na dach w celu podłączenia solarów. Na tym etapie to rzaden koszt. A jeśli za kilka lat wpadniesz na pomysł ich montażu nie będziesz pruł ścian bo będziesz miał jeden koniec na dachu drugi w kotłowni. Pamiętaj o kablu do czujnika temperatury zwykle daje się kabel 2x0,75mm.

 

A pompa powietrze/woda jako dodatek do kotła na paliwo stałe to na pewno dobre rozwiązanie. Szczególnie jeśli chcesz mieć komfort użytkowania w okresach kiedy nie grzejesz domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa powietrze/woda jako dodatek do kotła na paliwo stałe to na pewno dobre rozwiązanie. Szczególnie jeśli chcesz mieć komfort użytkowania w okresach kiedy nie grzejesz domu.

 

MI tylko chodzi o grzanie cwu w okresie nie grzewczym wiec mowisz ze pompa bedzie lepsza czy solary prosze o ostania rade , chodzi mi jeszcze o to ze latem w kotłowni sie nie pali i nie ma tak duzo ciepła wiec czy bedzie działac poprawnie , a w jakich okresach działa najlepiej pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze pompa bedzie lepsza, przy pompie bedziesz mial pewnosc cieplej wody, ale eksploatacja drozsza,

pisałem Ci abyś poprowadził sobie rurki juz teraz bo w Twoim przypadku, ze 2, 3 solary az sie prosi. Pytanie jeszcze ile wodu zuzywasz.

 

Powietrze do pompy z zewnatrz nie z kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moim zdaniem pompa ciepła jest bardzo optymalnym rozwiązaniem, a co do czerpania powietrza z dworu, można przeciez zrobić to na szczelnych przepustnicach, latem bierzemy powietrze z dworu a zimą na przykład z jakiegoś pomieszczenia w domu. Lepszym rozwiązaniem będzie na pewno pompa, słońce jest nie zawsze, może być tak że przez tydzień będzie lać, a ty bez cwu będziesz ? Chyba że wspomoże cię grzałka elektryczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałbym podłączyć się do tego tematu,gdyż mam podobny dylemat- chodzi mi wyłącznie o grzanie wody w okresie letnim. Mam piec na paliwo stałe którym w zimie ogrzewam cwu a w lecie mam grzałkę i II taryfę.

Noszę się z zamiarem zmiany pieca na nowszy,jeszcze nie wiem na jaki (po prześledzeniu tego forum w grę wchodzi chyba Viadrus U24,Zębiec lub Zywiec)oraz wymiany bojlera cwu na większy (teraz mam 120l)- i tu zaczynają się schody...myślałem o instalacji solarnej (z ulgą) ale po prześledzeniu tematów również z tego forum trochę straciłem zapał (względy finansowe) ale również z powodu niezbyt dobrych warunków technicznych mojego dachu (zły i mały kierunek upadu dachu- wschodnio zachodni- ok.12stopni).

W związku z tym mam pytania:

!.Czy sprawę cwu w lecie załatwiłaby PC powietrzna?

2.Jeśli tak to jakie byłyby koszty takiej instalacji

3.Niezależnie od decyzji jaką podejmę-czy warto mi kupić i zainstalować bojler z dwoma wężownicami (na wypadek gdybym zdecydował się później na podpięcie PC)

Pozdrawiam i proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie- interesująca oferta,ciekawe jak się to kalkuluje finansowo w porównaniu do kolektorów-ale już na starcie cena zakupu jest powalająco niższa a koszty instalacji podejrzewam też o wiele niższe....

Dobrze by było aby jakiś użytkownik się wypowiedział ale chyba zdecyduję się na instalację zbiornika z dwoma wężownicami a na wiosnę pomyślę o tej pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.