Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zrodla ciepla


Rekomendowane odpowiedzi

Jest lato czyli najlepszy czas na to aby pomyslec nad zmiana zrodla ciepla

mieszkam w domu jednorodzinnym o pow. uzytkowej ok 200m2

dom ogrzewany jest za pomoca pieca gazowego

 

myslimy z tesciem nad zmiana pieca,..

tesc upiera sie przy piecu zagazowujacym wegiel mial taki kiedys na warsztacie i do teraz jest pod jego wrazeniem

ja mysle o alternatywie do takiego pieca np o piecu na eko groszek

 

przede wszystkim chodzi mi o obsluge pieca, koszty oczywiscie tez sa wazne ale stawiam je na drugim miejscu zaraz za wygoda, chcialbym aby obsluga pieca ograniczala sie do 2-3 razy na dobe

 

Mam kilka pytan :

 

1. jakie argumenty przemawiaja za instalacja pieca na drewno?

2. jak obiektywnie rzecz biorac wyglada obsluga takiego pieca ( chodzi mi o rzeczywiscta czestotliwosc dokladania do pieca)?

3. jak dlugo nalezy skladowac drewno aby osiagnelo odpowiednia wilgotnosc?

4. ile kosztuje kompletna instalacja pieca na drewno?

5. piece jakich firm wchodza w rachube ?

6. jaka jest roznica w kosztach ogrzewania pomiedzy piecem gazowym a na eko groszek ?

7. ile kosztuje kompletna instalacja z piecem na eko groszek ?

8. czy jest sens przechodzic z pieca gazowego na eko groszek ? jak duze oszczednosci moze to przyniesc ?

 

Chcialbym wyjsc z tego impasu, zatrzymac piec gazowy aby mogl ogrzewac wode w okresie niegrzewczym

i dolozyc drugi piec ktory mialbym wspomoc lub zastapic piec gazowy w okresie grzewczym . Licze na pomocne opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sam stoję przed podobnym dylematem, więc mogę się podzielić tylko swoimi wnioskami jakie mi się nasuneły po 2 tygodniach szperania po forach związanych z tematem ogrzewania.

przede wszystkim chodzi mi o obsluge pieca, koszty oczywiscie tez sa wazne ale stawiam je na drugim miejscu zaraz za wygoda, chcialbym aby obsluga pieca ograniczala sie do 2-3 razy na dobe

Jeżeli wygoda to nie ma nic wygodniejszego niż kotłownia gazowa, jeżeli zdecydujesz się na ekogroszek wcale nie musi wyjść taniej, a na pewno nie będzie wygodniej.

1. jakie argumenty przemawiaja za instalacja pieca na drewno?

Ekonomia - chyba jednak wychodzi najtaniej,

2. jak obiektywnie rzecz biorac wyglada obsluga takiego pieca ( chodzi mi o rzeczywiscta czestotliwosc dokladania do pieca)?

Kolega pali tylko drewnem ogrzewa dom parter użytkowy, piętro i poddasze użytkowe razem jakieś 240 m nie ocieplony. Piec ma bez żadnej automatyki. Podkłada 2-3 razy dziennie a w okresach przejściowych wiosna- jesień przepala raz na kilka dni. Zapytałem się go o koszty a odpowiedz jaką dostałem "6-7 przyczep drzewa na dwie zimy" B)

3. jak dlugo nalezy skladowac drewno aby osiagnelo odpowiednia wilgotnosc?

Poczytaj sobie na paliwadrzewne.pl

4. ile kosztuje kompletna instalacja pieca na drewno?

Na to pytanie nikt ci nie da odpowiedzi B) musisz wiedzieć co chcesz, na pewno większe niż się spodziewasz :), im większą chcesz wygodę tym bardziej to komplikuje instalację a to = koszty.

5. piece jakich firm wchodza w rachube ?

Wszystkich ;)

6. jaka jest roznica w kosztach ogrzewania pomiedzy piecem gazowym a na eko groszek ?

Dla mnie różnica jest zbyt mała żeby warto przesiadać się z gazu na groszek.

7. ile kosztuje kompletna instalacja z piecem na eko groszek ?

tak samo jak dla punktu 4.

8. czy jest sens przechodzic z pieca gazowego na eko groszek ? jak duze oszczednosci moze to przyniesc ?

Dla mnie piec na ekogroszek ma sens jeżeli ktoś nie ma możliwości podłączenia gazu.

Tona groszku teraz kosztuje coś koło 650 zł 2-3 lata temu kosztowała połowę tego, wtedy to się opłacało.

Do tego problemy z dobrej jakości groszkiem, podobno już teraz niektóre składy tłuką grubsze asortymenty węgla na groszek im się to musi opłacać klientowi nie koniecznie.

 

Pytam z ciekawości ile kosztuje cię sezon grzewczy?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.