Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro (Nowa Linia) Optima Komfort Czy Optima Komfort Plus


mati82

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o poradę jakie piec wybrać Optima Komfort Plus czy Optima Komfort proszę o za i przeciw oczywiście w grę wchodzi nowa linia aha i gdzie w Optimie Komfort montuje sie wiatrak z boku czy z przodu zależy mi na stałopalności z żoną idziemy do pracy i w domu niema nikogo od 7 do 16, który będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ogrzania 137 m2 + bojler na ciepła wodę 140l planuje piec 15kw dom wybudowany w 1998r (jeszcze nie zamieszkały) starego typu tzn pustak (tzw chasiowy) styropian 8 cm i znowu pustak otynkowany (tzw barankiem) instalacja nowa miedź, okna nowe będę palił tylko węglem

ten:

 

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=53&lang=pl

 

lub ten:

 

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=54&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że będziesz miał mnóstwo odpowiedzi, bo kocioł który sobie wybrałeś oprócz wyglądu trudno znaleść pozytywne jego cechy. Jak rozumiem chodzi ci o wygląd pieca, a nie o jego stałopalność i ekonomię. Poczytaj foru to może sam wyciągniesz wnioski i oby były dobre, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezli bardzo uparłeś się na ten kocioł to wybierz Optima Komfort. Nie mniej jednak kocioł ten wymagac bedzie kilku przeróbek.

 

Jezeli ma być to kocioł gornego spalania, to kupujac kieruj sie:

- komora zalaowcza powinna byc wysoka i wąska

- wymagany jest dolot powietrza dodatkowego nad opał

- nie daj sie namówić na dmuchawe

- do wegla, to tylko miarkownik

- im mniej bajerów, tym lepiej

- w Twoim przypadku, to max 15kW

 

Ps, nie mysl jednak, ze w górniaku bedziesz mogł wsypać nową dawke wegla na palący sie żar. Jezeli chcesz palić, tak aby moc dosypywać opał, to musisz kupic kocioł z dolnym spalaniem

 

Jezeli chcesz stałopalność, to pomysl o kotle z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim regionie (okolice tarnowa) te piece sa bardzo popularne decyzja raczej zapadła i wybiorę miedzy tymi dwoma piecami (ewentualnie co polecacie) mysle ze jak taki piec zasypie to wytrzyma z 8 h korci mnie jeszcze ogrzewanie gazowe zastanawia mnie tylko jaki byłby koszt moze mi podac ile to mogło by byc srednio na dobe np przy -5 na dworze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że będziesz miał mnóstwo odpowiedzi, bo kocioł który sobie wybrałeś oprócz wyglądu trudno znaleść pozytywne jego cechy. Jak rozumiem chodzi ci o wygląd pieca, a nie o jego stałopalność i ekonomię. Poczytaj foru to może sam wyciągniesz wnioski i oby były dobre, powodzenia

a może jakies konkrety

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś bierz plusa (sterownik z PID). Rewelacja. Do tego oczywiście dobry węgiel np. z Wieczorka. Mam 20 KW i palę węglem. Możliwe, że znajdziesz starsze niezbyt dobre opinie o tym kotle, ale tamte miały inny sterownik. Co do węgla obojętnie czy w postaci orzech, groszek czy miał musi być dobrej jakości. Ja zawsze kupuję węgiel z konkretnej kopalni (wieczorek) niestety nie zawsze dostępny. Zamiennie może być Bobrek - więcej popiołu. Inne kopalnie trudno mi określić. Na składach to takie bzdury wygadują, że głowa boli. Jeżeli już jednak kupiłeś ten pierwszy dokup zestaw :sterownik z PID i dmuchawą (sterownik firmy Tech montuje Defro).

Jest to ciut inny kocioł, ale powinno wszystko działać jak w drugiej opcji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam ja zdcydowałem się na DEFRO OPTIMA KOMFORT 12 kW Nowa linia i musze powiedzieć że jestem z niego zadowolony, pale dopiero pierwszą zimę, na samym początku paliłem z dmuchawą ale zrezygnowałem montując miarkownik, elektronikui używam jedynie do sterowania c.w.u. i c.o. Co do spalania to podkładam ok 9 tej wieczorem średnio połowe zasypu, zawór 4 drogowy na 10%, tem. na piecu 55 stopni a potem 7 rano i o 16 tej po przyjściu z pracy ale po 16 małą ilośc jakieś 5 kg węgla lub drewno i pali się spokojnie grzeję również C.W.U 220 L, mogę śmiało powiedzieć że 10 godzin to spokojnie można bez podkładania wytrzymać temperatura w domu średnio 22 stopnie. Dom zbudowany w systemie IZODOM 2000. nigdy nie paliłem od góry może ktoś coś doradzi jak palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam DEFRO OPTIMĘ PLUS ale palę na miarkowniku a elektronika do sterowania. kupiłem taki ponieważ U MNIE TEŻ W OKOLICY TA FIRMA JEST BAAAARDZO POPULARNA, główna zaleta tego kotła to taka że gdybym go nie miał to bym nie poznał i tego forum i tego wątku na muratorze o ekonomicznym spalaniu. Teraz jakbym miał znowu wybierać to bym wybrał DAKONA albo jakiegoś jego klona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ASP

jesli chodzi o palenie od góry moja metoda to:

-zasypuje opał - 2 węglarki węgla

- na to daję tekturki, papierki

- na samą górę drobniutko porąbane drzewo,nie wiele tego trzeba raptem 2 deseczki

podpalam , włączam dmuchawę i z głowy. -szyber zamknięty do połowy

jeden załadunek wystarcza na 10-12 godzin

plusem takiego palenia , jest ekonomicznosć, ekologiczność, mniej dymi się z komina.

Opał palący się , pogrzewa paliwo poniżej , w ten sposób powstaje gaz , który się spala.

 

powierznia ogrzewana 100m2 budynek bez docieplenia porotherm 44, wszędzie podłogówka, moc kotła 17 kW

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Tez posiadam Defro Optima Komfort 20 kw bez dmuchawy. Palę na miarkowniku ciągu . Dom ok 220m ocieplony 10 cm styropianu. Obecnie palę tak:

ok 8-9 kg węgla typu orzech, na to 8 do 10 kawalkow drewna o przekroju 10-12 cm ( olcha , wierzba) , potem papier i cienkie patyki iglaste. Cały załadunek aż po drzwi zasypowe. Temperatura zadana to ok 55-58 st, pali się 10 godzin. Jak przyjdą mrozy to zapalę na samym węglu ciekawe jaka będzie wtedy stałopalność. Teraz na zewnatzr ok 8-10 st w domu 24-25 , trochę za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.