Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrofor- Pompa Głębinowa


joanna110

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z pompą głębinową. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach :rolleyes: . Mamy założoną pompę głębinową i zbiornik o pojemności 50l i . Pompa załącza się bardzo często , bez mała po każdym wylaniu pół litra wody. Kilka lat temu jak była założona pompa , załączała się po wylaniu dużo większej ilości wody. Co jest przyczyną tak częstego załączania się pompy i jak zlikwidować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze poprzednik trzeba sprawdzić poduszkę powietrzna niezależnie od tego czy to zbiornik hydroforowy czy naczynie przeponowe. Co jakiś czas trzeba to sprawdzić. Należy to wykonać bez ciśnienia wody w instalacji (trzeba wyłączyć pompę i otworzyć kran aby spadło ciśnienie, dotyczy naczynia przeponowego. Gdyby okazało się, że uszkodzona jest przepona to naczynie do wymiany. Uszkodzenie przepony można stwierdzić gdy zwiększymy ciśnienie a powietrze zacznie się wydostawać przez instalację wody (słyszalne bulgotanie) lub po kilku dniach powtórzy się sytuacja. Utrzymywanie obecnej sytuacji może zakończyć się uszkodzeniem pompy przez zbyt częste włączanie się pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kilka lat było dobrze i zaworek nie ruszany to mała szansa że raptem przez niego całe powietrze uciekło.

moim zdaniem gumowy worek który tam pracuje marszczy się i prostuje, to właśnie tam w zmarszczkach powstają pęknięcia i ucieka powietrze.

Kiedyś widziałem m takie worki w marketach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam pisze tutaj bo nie znalazłem podobnego tematu

Mam taki problem z pompą głębinową (zerwała mi się linka stalowa podtrzymująca pompę ażeby ich..... z ich z instrukcjami coby używać linki stalowej sama rdza z tego została) przy próbie wyciągnięcia za samą rurę pcv pompa się zablokowała ani do dołu ani do góry....

Byłem u "Studniarza" mówił coby zostawić na samej rurze pcv i niech tak wisi więc pytanie do expertów może tak być? (aha mocowanie na złączkach plastikowych rura niebieska chyba 1") nie zerwie się to? bałem się ciągnąć na siłę- proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy studniarze i większość producentów zaleca linkę polipropylenową fi 6 lub 8mm, "Wilo" sprzedaje swoje pompy z takim sznurkiem gotowym do powieszenia, żadnych stali, no chyba że nierdzewka.

Jeżeli pompa jest zamontowana w rurze osłonowej to powinna wyjść bez problemu, chyba że zaczepia o siatkę fitru.

Moim zdaniem próbuj za rurę ew za kabel i rurę razem,może jest zablokowana w odwiercie piaskiem lub kamieniami, delikatnie do dołu- do góry + obroty i powinna wyjść.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura osłonowa kończy się gdzieś po 10m dalej jest kamień. Nie można jej ani podnieść (zablokowana może linka blokuje zerwana) ani opuścić (rura PCV jest elastyczna i się gnie. Studniarzyna kazał tak to zostawić by wisiało na samej rurze hmm troszku się boje że spadnie może niepotrzebnie.... a jak zacznę szarpać to dopiero może spaść. Może zostawić i próbować za jakiś czas może się sama uwolni- odmuli i zeżre resztę linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja - zostawiamy ale zapytać było trzeba nie wszystko sie wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.