Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Działa Mi Ogrzewanie Podłogowe


macinek

Rekomendowane odpowiedzi

Opisze dokładnie.w piwnicy mam piec jest jedna pompa na wszystko,są 4 piony jest parter piętro i poddasze . na jednym pionie na korytarzu był grzejnik wywaliłem go i założyłem podłogowe 25 metrów rury z tego pionu wyżej jest jeden grzejnik i na poddaszu jeszcze dwa ,na ten pion idzie rura fi 20 na grzejniki odejścia z fi16. zasilenie zrobiłem juz bez żadnego termostatu prosto z pieca a powrót wpiąłem w ten pion w fi 20 grzejniki grzeja super a podłogowe nic jak zakręciłem grzejniki to lekko ruszyło ale powrót lodowaty jakieś podpowiedzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie doskonale ,jestem amatorem ale wiem co to podłogówka, wiem jakie jest fachowe podłączenie z dodatkowa pompą lecz, u siebie nie będę tego robił .Podłogowe robią nawet z samego powrotu z grzejnika i grzeje, więc dlaczego u mnie z zasilenia nie chce??może jest tu jakiś błąd lecz wy fachowcy , najlepiej zaraz po całości iść nawalić pomp itd..A może problem tkwi w czym innym ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . podłogówka stawia dużo większy opór niż te wszystkie grzejniki na tym pionie , woda płynie tam gdzie ma łatwiej , jak pozakręcałeś grzejniki to ruszyło tylko trzeba parę godzin aby się powrót zagrzał przy nowej podłogówce , z drugiej strony to może dobrze że nie grzeje bo sam sobie robisz krzywdę nie dając żadnego ograniczenia tem . na tą pętle . no chyba że piec będzie chodził na 50 st max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to może dobrze że nie grzeje bo sam sobie robisz krzywdę nie dając żadnego ograniczenia tem . na tą pętle . no chyba że piec będzie chodził na 50 st max.

 

Co i tak jest zabójstwem dla betonu, zwłaszcza świeżego. Pomijam już fakt wychładzania się wody w podłodze i temperaturę powrotu. Nie mój cyrk i nie moje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc co do pewnych rzeczy niektórzy się mylili ponieważ, problemem było powietrze pozbyłem się go dziś i grzeje jak ta lala, i jakoś jedna pompa daje sobie rade ze wszystkim.Wiem ze to zbyt wysoka temperatura na podłogowe,lecz,na piecu nigdy niema więcej jak 60 a przeważnie 50 stopni mimo wszystko założyłem zawór termostatyczny ,wiem ze to nie jest idealne rozwiązanie ale dobre i to ,będę nim regulował.Może ma ktoś pomysł czy można w jakiś sposób założyć zawór termostatyczny z kapilarą, tak aby odcięła zasilanie a nadal był obieg poprzez powrót w celu wyrównania temperatury??? czy to jest tylko możliwe przy fachowym podłączeniu przy użyciu dodatkowej pompy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jedno pytanie, rozumiem że ten zawór ,różni się od zwykłego termostatu, i mam pytanie otóż powrót u mnie z podłogowego jest wpięty w pion powrotu który idzie na grzejniki ,odcinek od wyjścia z podłogi do momentu wpięcia w ten pion to zaledwie 40 cm. Więc czy nie będzie tak , ze termostat będzie łapał temperaturę z tego pionu i będzie zamykał szybciej bo temperatura powrotu z grzejników jest wyższa jak z podłogowego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.