Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotłowni


koks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu godzinami przeglądałem FORUM O OGRZEWANIU szukając pomocy w wyborze pieca. W końcu wybór padł na Zębca KWKD 22kw. Właśnie mi go dostarczyli:) Wkrótce zamierzam go zamontować. Jednak aby ww piec podziałał jak najdłużej zastanawiam się nad zainstalowaniem zaworu czterodrożnego. Wiem, że jest na forum wiele schematów instalacji z takim zaworem, jednak żaden jakoś mi nie pasuje. Postanowiłem postawić na prostotę. Zaznaczam, że pompa z powodu niskiej kotłowni musi być na powrocie. Załączam schemat tego jak ja to widzę. Bardzo proszę o opinie. Dodam tylko, że instalacja otwarta, naczynie wzbiorcze na strychu, grzejniki żeliwne, instalację zamierzam zrobić w miedzi. Czy to ma prawo działać?? Ewentualnie co należało by zmienić???

A może odpuścić sobie zawór 4d???

post-17356-0-34268900-1298642692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może znawcą nie jestem ale według tego co mi wiadomo to pompę w złym miejscu założyłeś. Powinna być ona umiejscowiona za zaworem 4D natomiast bojler przed tym zaworem i najlepiej z dodatkową pompą. Teraz jak na zaworze ustawisz niska temperaturę na grzejniki to wody w bojlerze też zbytnio nie podgrzejesz. I jeszcze jedna ważna rzecz, zaraz za kotłem powinna być rura do naczynia wzbiorczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z tą ciepłą wodą na bojler bazyl121 - wielkie dzięki za podpowiedź. Ale co do dodatkowej pompy to chciałbym jej właśnie uniknąć. Z kolei jeśli ta pompa obiegowa do instalacji miała by być za zaworem 4d, to jak rozumiem powinna być też powyżej pieca a z tym właśnie problem bo jest nisko (170cm) a jeszcze trzeba by jakieś spadki na poziomach lekkie zrobić. Gdyby jednak pompa mogła być tam gdzie jest to może w tej wersji było by lepiej?? Aha, co do naczynia wzbiorczego to zamierzałem je zamontować na jednym z pionów. Wiem, że to niezgodnie ze sztuką instalatorską ale chyba powinno hulać? Przynajmniej u mojego sąsiada hula.. Może jeszcze tylko dorzucę jakiś zawór bezpieczeństwa przy kotle na wszelki wypadek.

post-17356-0-55265500-1298647385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w tym miejscu gdzie ją chcesz dać nie ma racji bytu. Jak przymkniesz zawór to Ci mało wody pchnie na grzejniki. Pompa niekoniecznie musi być powyżej pieca. Co do wpięcia bojlera to zarówno zasilanie i powrót muszą być przed zaworem. Jak podłączysz go grubymi rurami to pójdzie na grawitacji. Natomiast co do tej rury wzbiorczej to dobrze się zastanów. Przymkniesz zawór 4D i woda nie znajdzie ujścia do naczynia. To, że hula u sąsiada w ten sposób nie znaczy, że w razie "W" go uratuje. Przerobiłem trochu Twój schemat

bez tytułu.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.