Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze Cisnienie Na Piecu


staszekorlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam piec 2,2 kw z obiegiem zamkniętym opalany drzewem . Problem polega na tym ze temp .na piecu ma około 70 st . to cienienie wzrasta juz do 2,4 bara . Przy piecu zimnym jest 1 atmosfera . Zawór jest na 2,5 bara . Praca pompki jest na drugim biegu , a kotłownia znajduje się 15m.od domu PROSZE O RADE!!!! co zrobić zeby cisnienie tak nie wzrastało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wysoko masz najwyższy grzejnik. Wystarczy, że ciśnienie na zimnej instalacji będzie troszkę wyższe (ok. 0,2 bara) od takiego jakie by było w instalacji otwartej. 0,1 bara na każdy metr wysokości.

Ciśnienie w naczyniu przeponowym ustaw o 0,2 bara wyższe od tego jakie ci wyjdzie z wyliczeń. Jeśli masz prawidłowo dobraną jego wielkość to po nagrzaniu wody ciśnienie w instalacji wzrośnie nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Piec na paliwo stałe w układzie zamkniętym... Tik tak, tik tak - zgadnij co tak pyka - to Twój kocioł, a kiedy przestanie: jak pier....ie :lol:

 

PS: aby tylko nikogo nie zabił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam piec 2,2 kw z obiegiem zamkniętym opalany drzewem . Problem polega na tym ze temp .na piecu ma około 70 st . to cienienie wzrasta juz do 2,4 bara . Przy piecu zimnym jest 1 atmosfera . Zawór jest na 2,5 bara . Praca pompki jest na drugim biegu , a kotłownia znajduje się 15m.od domu PROSZE O RADE!!!! co zrobić zeby cisnienie tak nie wzrastało

Jak to osiągnąć:

Kupić naczynie przeponowe fabrycznie ustawione na 2,5 bara.

Napełnic instalację do 1 bara.

Zapalić w kotle i już.

 

Czyli - jakie ciśnienie wstepne jest ustawione na naczyniu?

 

1 bar to trochę za mało na instalację ale to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybuchnac od razu nie przecież jest zawór bezpieczenstwa który przy 2,5 bara otwiera sie ,mój brat ma taką samą instalacje i tez ma na zimnej wodzie 1bar a zeby mu sie woda zagotowała to temp.musi przekroczyc 100st. a umnie 70st. tylko róznica jest ze ma kocioł w piwnicy a ja w gospodarczym o 15m dalej od domu cisnienie robocze kotła 2,5bara i naczynko tez na 2,5bara . kolega jeden pisze ze to zamało 1 bar wody zimnej ale jak dopuszcze wiecej to cisnienie szybciej rosnie na ciepłym piecu

Edytowane przez staszekorlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech komentarzem będzie to, że się powstrzymuję od komentarza.

 

1. Ciśnienie wstępne należy w odpiętym od instalacji zbiorniku ustawić na 1,2 bar

2. Po wpięciu do instalacji ciśnienie w obiegu na zimnej wodzie ustawić na 1,3 bar

3. Zapomnieć o problemie i dotychczasowemu "instalatorowi" polecić zmianę profesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.