Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę, Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jakiś czas temu do mojego starego zębca (2000r) dodałem dmuchawę z klapką, zamontowaną od przodu zamiast uchylnej klapki od dozowania ciągu. W ten sposób po załadowaniu całego paleniska węglem(niestety nie wiem jakiej kaloryczności) uzyskałem stałopalność na poziomie 6 godz bez dokładania i zaglądania do pieca. Steruje tym wszystkim Auraton 1111 Multi , dodatkowo pompa CO oraz pompa CWU obie podłączone pod sterownik.

Wiem z tego forum notabene, iż jest to piec górnego spalania , ale ja palę w nim od dołu węglem zresztą od zawsze tak w nim było palone(ojciec jak go kupował pewnie nawet nie wiedział jaki to rodzaj pieca) jak dotąd nie mam z nim jakichkolwiek problemów , pali się super, trzyma zadaną mu temperaturę +-2c.

Martwi mnie jednak to iż przy podtrzymywaniu temperatury zadanej , jak już się dobrze rozpali i piec normalnie pracuje to temperatura na wylocie do komina oscyluje w przedziale 40-50C a to chyba za mało. Nie mam w instalacji zaworu 3D ani 4D.Nie wiem jaka jest temp. wody powrotnej. W domu tylko grzejniki bez podłogówki, na razie bez termostatów ale w tym tygodniu będą założone danfossa. Czy w tej instalacji przydałby się zawór np. 3D ? coś by to pomogło?

Ogrzewam nim 100m2 plus około 15m2 klatki schodowej,bojler 140L, dom nie ocieplony z pustaka plus dylotacja chyba z cegły, nie pamiętam. Obecnie nie mieszkam w tym domu (remont kapitalny) więc na piecu temperatura zadana to 42C może to mało ale w zupełności wystarcza w pokojach mam 20C na dworze -12. Otwory powietrzne w drzwiczkach uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym tak samo osadzenie dmuchawy i nic nie kopci.

 

Dodaję zdjęcia

21022011346.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011347.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011333.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011336.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011340.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011342.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011334.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us 21022011335.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Tomasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w piecu założyłem cegłę szamotową , tą cienką, dokładnie to położyłem ją na przesuwnej przegrodzie, tym samym zmniejszył się prześwit wylotu spalin z komory zasypowej do kanałów spalinowych. Zauważyłem że teraz dym z komina leci koloru siwego a przedtem leciał taki żółtawy. Zastanawiam się tylko czym izolować drzwiczki zasypowe aby sie tak nie nagrzewały i ciepło nimi nie uciekało na kotłownie?

Edytowane przez Tomasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.