Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Instalacja Co I Cwu


dzikus30

Rekomendowane odpowiedzi

zien dobry koledzy mam nastepujace problemy.

Piec mialowy z podajnikiem klobuck 45kw dzialajacy w ukladzie otwartym,do tego 26grzejnikow(Centar plus galant plus dwa drabinkowe) dzialajace na wymienniku w ukladzie zamknietym, do tego zbiornik z na C.W.U 150litrow elektormet(domek ma 320metrow z czego 80metrow to piwnica murowana,reszta domu jest drewniana)domek jest w budowie od 2006 roku instalacja dziala od zimy 2007 a tak calkowicie to od zimy 2008,niestety dom nie byl zamieszkany i nadal nie jest ale ostatnio z uwagi na prace wykonczeniowe duzo w nim przebywam no i zdarzylem odkryc duzo niescislosci co do dzialania instalacji.sprawe opalu i tego pieca pomine z uwagi na to ze czytalem na forrach ze bardzo trudno go idealnie ustawic wiec odpuscilem,poza tym opal wiadomo jaki jest...wiec przechodzac do meritum mam nastepujace problemy:(

czesc instalacji otwartej opiera sie na piecu:)pompce co grundfos ups 25 40 180 jak rowniez na pompce do cieplej wody takiej samej zreszta..w najwyzszym punckie kotlowni jest naczynie zbiorcze otwarte,piec zabezpieczony jest dodatkowo zaworem bezpieczenstwa...w czesci zamknietej ukladu mamy wymiennik plytowy za nim znajduje sie zawor trojtrogowy..w nastepj kolejnosci mamy pomppke ups 25 60 180 no ktora pcha ta ciepla wode do gory,cala instalacja jest bez rozdzielaczy na poszczegolnych kondygnacjach...w kotlowniz wymiennika wychodzi grubsza rura na ktorej jest wspomniana pompka...z rury tej rozdzielaja sie obiegi na poszczegolne kondygnacje..i tak problemy sa takie:)na instalacji mam 40stopni zawor trojtrogowy ustawiony na 5 w skali 1-9,pompki na piecu ustawione na drugi bieg pompka na co przewaznie ustawiona na trzeci bieg , mimo ze na pierwszym tez sobie niezle daje rade ale nie do konca,zapomnialem nadmienic ze mam jeszcze czerwone naczycnie przeponowe do CO gdzie mam mniej wiecej cisnienie 2barow.

Jakie mam problemy,gdy pompka jest otwarta na full na trzeci bieg..wszystkie grzejniki w piwnicy i na parterze bardzo szumia na pietrze i strychu wogole szumu nie slychac,w piwnicy i na parterze grzejniki sa mniej wiecej jednakowo cieple,niestety na pietrze i strychu jest juz gorzej,czy pompka jest otwarta na pierwszy drugi czy trzeci bieg,zaznaczam ze dom jest doscs wysoki od kotlowni do najwyszego punktu instalacji jest okolo 6-7metrow w pionie w poziomie jest o wiele dalej...dom w podstawie ma 135m2,przejrzalem na fotkach cala instalacje wiec z glownej rury rozchodza sie witki do poszczegolnych grzejnikow..jesli opisuje dana kondygnacje...szalalem z nastawami ale do konca nic to nie daje...przyjalem zasade im dalej od pieca tym wiecej otwarte...na nastawach.

wiec powracajac do cieplosci grzejnikow mam problem z trzema na gorze tak najbardziej ....zwracam uwage ze dwa mam jeszcze wogole nie podlaczone ,a tez widze w tym zaleznosc...bo jak kiedys mialem czesc zdjeta to ta pozostala nie chciala grzac,a wiec tak gdy pompa jest ustawiona na 3 zawor trojtrogowy na 5 to w zasadzie po dluzszym czasie wszystkie grzejniki sa cala cieple poza jednym ktory jest cieply tylko w 3 rogach wydatnie mniej niz pozostale ,dopiero jak na instalacji jest 50stopni to robi sie caly cieply ale pozostale sa gorace...drugi grzejnik na stryszku ten najwyzej umieszczony czasami sie zapowietrza i tez nie jest tak do konca cieply, co koledzy z tym robic??? teraz druga sprawa C.W.U za zbiornikiem mam naczynie przeponowe miebieskie wode mam z wodociagu,jedynie w piwnicy mam dobre cisnienie im wyzej tym gorzej,poza tym pompa od cyrkupacji grudnfosa 15 14b nie daje jak jest wlaczona od razu cieplej wody w kranie trzeba dosc dlugo czekac ,krocej niz jak jest wylaczona ale hydraulik mowil ze powinna byc woda ciepla od razu pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.