Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłączyć Cwu


sati

Rekomendowane odpowiedzi

POWTÓRZE PO KOLEDZE ZAWÓR 7 WYWAL DZIŚ ( albo natychmiast zdejmij rączke )

 

żle wpięty ZW poco ci 4D jakie ma być jego zadanie

jaki masz sterownik ? z możliwością sterowania zaworem mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie twoje obawy co do zaworu nr.7 ale do piwnicy chodze ja i mama, ma on za zadanie jak założe bojler CWU to w okresie letnim zakręce go zeby ciepło nie szło na grzejniki.

Jak pisałem wcześniej mam instalację centralnego z lat 80,piec jest zwykły który ma 15 lat. A pytanie moje o zawór 4 D jego montaż to jak bede zmieniał piec na współczesny, ale nadmienie że nie chce za bardzo dewastować obecnej instalacji, co najwyżej to tylko w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie twoje obawy co do zaworu nr.7 ale do piwnicy chodze ja i mama, ma on za zadanie jak założe bojler CWU to w okresie letnim zakręce go zeby ciepło nie szło na grzejniki.

 

nie masz prawa go zamknąć bo zrobisz BOMBĘ ODCINAJĄC NIM zbiornik wyrównawczy - i możesz więcej nie zejść do piwnicy

jakie ma być zadanie 4D i nad jakim kotłem, sterownikiem się zastanawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumie co do tego zaworu,ale zakładał mi go fachowiec jak montował mi pompe, póżniej już sam założyłem dodatkowo zawór na powrocie ( rura przegniła na gwincie i musiałem odcinać kawałek) a dlatego załozyłem że jeśli coś robiłem przy piecu to zamykałem te zawory i nie spószczałem wody z całego obiegu.

A co do kwesti 4D to sam nie wiem do końca tyle się o nich pisze że prubóje to poskładać w jakąś całość i podliczyć ile mnie to będzie kosztowało,piec chce kupić zasypowy i dlatego tak się dopytuje - może mi pomożecie w tej kwesti,a jeszcze lepiej jak by ktoś na moim schemacie to rozrysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przenieś ZW koło kotła( przed ten zawór i rozwiązane

post-16946-0-09792900-1325882719_thumb.jpg

może tak ale to sobie przemyśl sam ja tylko moge zweryfikować twój schemat ato co przedstawiłem obecnie działa u kumpla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wchodze ponownie w mój temat bo mam zamiar po świetach podlączać bojler i dołączam schemat czy bedzie to działało czy treba coś dodać lub ująć.Chce zastosować rure zasilająca wode ciepłą 25 a powrót cyrkulacji 20 rury PP zgrzewane i jeszcze jedno czy starczy rury z włuknem czy z aluminium.Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze ponownie w mój temat bo mam zamiar po świetach podlączać bojler i dołączam schemat czy bedzie to działało czy treba coś dodać lub ująć.Chce zastosować rure zasilająca wode ciepłą 25 a powrót cyrkulacji 20 rury PP zgrzewane i jeszcze jedno czy starczy rury z włuknem czy z aluminium.Prosze o porady.

post-24934-0-79199100-1333656541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłeś cyrkulację.

Między boilerem a ZB żadnych zaworów.

Nieczytelnie podpięte naczynie. Niedopuszczalne jest odcinanie naczynia latem! RB prosto w kocioł lub przed główny zawór odcinający. ZR też nie powinno być na drodze do naczynia.

Totalne minimum, to zlikwidować zawór główny na zasileniu i przenieść go na powrót. To na wypadek jeśli problemem będzie przełożenie RB. Książkowo nie będzi ale napewno bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko narysowałem schemat centralnego, a na tym forum dorysowano mi schemat CWU.Zbiornik wyrównawczy znajduje się nad ostatnim grzejnikiem,dodatkowo mam jeszcze zawór 2" cale odcinający na powrocie.To może ktoś poprawi ten schemat aby był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o analiże schematu i jeśli trzeba to poprawe ja coś trzeba zmienić,na tym forum mi CWU dorysowano i jak podłączyć ,ale uwagi wcześniejsze sugerują że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam po dłuższej przerwie powracam do tematu ponieważ wymieniam piec z podajnikiem i dodatkowo do przedstawionego schematu musę.e jeszcze podłączyć zawór czterodrogowy. Jeśli jest to możliwe to proszę o dorysowanie na schemacie gdzie ma znajdować się ten zawór. Nadmienię że piec będzie trochę opuszczony na dół bo chyba będę musiał obniżyć poziom.Proszę o pomoc.

Schemat Cwu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapomniałem faktycznie to zamieścić na schemacie. 

zwykła pompa 25/40 za nią z.zwrotny i powinno być dobrze, Można pomyśleć przy dobrym ułożeniu zbiornika o zaworze różnicowym to możę pójdzie na grawitacji chociaż przy piecu automatycznym nie ma to większego sensu bo i tak bez prądu się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.