Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłączyć Cwu


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Ganek jest wielkości 6m/kw temperatura to tak maks do 18 stopni,czyli mam rozumieć że od kotła mam prowadzić rure 20 , aodpowietrznik starczy tylko ten wkręcany do korka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze - z kotła wyjdziesz największą średnicą na instalację i w miejscu odgałęzienia na ganek założysz redukcję na 20 albo trójnik z odgałęzieniem na 20

 

6m2 ganek - 10 żeberek to troche dużo, ... ale od czego jest termostat. Na jakim parametrze będzie pracował ten grzejnik / instalacja ??

Edytowane przez German
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy " Na jakim parametrze będzie pracował ten grzejnik / instalacja ??" ,a co do tego podłączenia to z kotła tylko ten zestaw będzie podłączone ,pozostałe punkty są na innych pionach.Ten zestaw chce podłączyć obecnie jak dodatkowy.Zdecydowałem się dlatego żeby wykorzystać ganek do rozbierania się i ubierania z wierzchniego okrycia ,obecnie było tam stanowczo za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzi mi ktoś czy od kotła mam cały czas lecieć rurą 20 czy stosować redukcje pewien odcinek 25 i póżniej 20 i czy wystarczy sam odpowietrznik w korku. Co to znaczy " Na jakim parametrze będzie pracował ten grzejnik / instalacja ??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalna instalacja bez zaworów cztero i trójdrożnych jak temperatura na piecu taka idzie w instalacje.Jak w tym roku miałem maksymalnie 65 stopni,a tak przewaznie to 50-55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz jeszcze jeden temat jak wcześniej pisałem o cyrkulacji i prowadzeniu rur i rozmiarze,ale jeśli w bojlerach są wyprowadzone końcówki na 3/4 cala doradzaliście zeby pion z ciepłą wodą stopniować najpierw 1 cal potem 3/4 i 1/2 , znaczy że zaraz po wyprowadzeniu z bojlera trzeba zredukować na większy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy zestaw jak podłączyć odległość od kotła to około 7 m i robić to cały odcinek 20,czy w piwnicy dać 25 i jak wychodzi do góry 20.

A co do cwu to proszę jeszcze raz o potwierdzenie od kotła w piwnicy dać 30,do góry przez dwa piętra 25 a do punktów 20 i powrót cyrkulacji do bojlera 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz jeszcze jeden temat jak wcześniej pisałem o cyrkulacji i prowadzeniu rur i rozmiarze,ale jeśli w bojlerach są wyprowadzone końcówki na 3/4 cala doradzaliście zeby pion z ciepłą wodą stopniować najpierw 1 cal potem 3/4 i 1/2 , znaczy że zaraz po wyprowadzeniu z bojlera trzeba zredukować na większy rozmiar.

Witam! Uważam,że wystarczy od bojlera do przedostatniego punktu dać 3/4".Zbyt duża ilość wody w rurach nie jest potrzebna.Mimo izolacji będzie się wychładzać.Cyrkulację zrobiłbym 1/2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest nowy zestaw ma być 8 zeberek aluminiowych,ale zastanawiam się czy nie za duża odległość od kotła jest około 7m.Jezeli starczy 20 to bedzie troche taniej.Ale potwierdżcie mi jescze czy starczy 20 czyli 1/2 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wznowie ten temat bo po nowym roku bede się brał za zamontowanie boilera i stąd moje pytania:

1.jakiej wielkości zamontować bojler na CWU i jakiej firmy są dobre - mam 2 łazienki i 2 kuchnie liczba osób 4

2.Jeśli chciałbym podłączyć zawór 3 lub 4 drogowy to jaki zastosować i jak go podłączyć do przedstawionej instalacji.

A może ktoś inny schemat podłączenia mi zasugeruje,ale nadmienie że nie chce za dużo ingerować w obecną instalacje,nadmienie że wyprowadzenie z kotła instalacji jest 2 " i jak na razie nie da się tego zmienić.

post-24934-0-76084300-1324585303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zawór nr 7 do natychmiastowego demontażu. Kolego nie widzisz, że odcinasz sobie naczynie? A może to układ zamknięty? Ale przepony nie widać. Ewentualnie zawór "na lato" wędruje na powrót.

2. Dorysuj gdzie to nieszczęsne naczynie masz.

3. Pompa cyrkulacji ma wtłaczać wodę do boilera a nie ją z niego wyciągać. Taka reguła, ale może i tak działa.

4. Teraz do mnie dotarło, że pytasz o wielkość boilera, czyli że go nie ma i instalacji pewnie też nie. Można więc coś jeszczew uratować. Wielkość sam musisz wyczuć. Znam nastolatki, które spod prysznica wychodzą gdy już chłodna woda zaczyna lecieć i reszta rodziny czeka godzine na kolejny podgrzew :lol: Większości wystarcza 120-150l, dwupłaszcz lub min podwójna wężownica. Ewentualnie grzałka el na lato.

5. Panie sati! O zaworach 4D i 3D jest tutaj tematów zatrzęsienie. Proszę poczytać trochę, bo instalacja wydaje się być bardziej standardowa niż standard przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorysowałem zbiornik wyrównawczy dopowiem że instalacja centralnego jest z lat 70,co do zużycia ciepłej jest raczej normalne 3 osoby starsze i jedna młodsza.U mnie raczej wchodzi tylko bojler pionowy(stojący) jakiej firmy zastosować żeby go szlak nie trafił za jakieś 5 lat.Czy zawór 3 lub 4 D ma u mnie zastosowanie,czy trzeba przerabiać instalacje.

post-24934-0-96896200-1325008078_thumb.jpg

Edytowane przez sati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za bojlery ale teraz jeszcze jedno dorysowałem zbiornik wyrównawczy w mojej instalacji woli wyjaśnienia znajduje się w najwyzszyn miejścu wpięty w pion - pytanie czy w takim układzie moge wpiąć zawór 4D a jeśli tak to moze ktoś dorysuje do tej instalacji jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.