Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłok - Palenie Miałem < Problem


ChuckM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nie mogę dojść do ładu z ustawieniem pieca przy paleniu miałem przy +5 na dworze potrafi zjeść 35kg/doba. Jak paliłem groszkiem było dobrze lecz ostatnie partie ekogroszku sprawiły że więcej go nie kupie ze względu na problemy z doczyszczeniem pieca po nim (smolenie). Pale teraz miałem kaloryczność 25-26. piec 20kw

 

ustawienia sterownika.

 

Temperatura kotła - 60st

Temperatura CWU - 41st

Dmuchawa - 8(24)

Dmuchawa podtrzymania - 6(24)

Czas dmuchawy podtrzymania - 24sec

Czas oczekiwania - 5 min

Krotność podawania - 5

Histereza - 2

Czas pracy podajnika - 120 sec

 

 

Proszę o pomoc za chiny ludowe nie mogę dojść do ładu. = (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich godzinach spędzonych w kotłowni mogę powiedzieć śmiało że walka zakończona :) jeśli to komuś pomoże podaje ustawienia : Piec Krzystal 20KW tłok + bojler 120L Sterownik Menuet

 

Temperatura kotła - 63st

Temperatura CWU - 42st

Dmuchawa - 11(24)

Dmuchawa podtrzymania - 10(24)

Czas dmuchawy podtrzymania - 25sec

Czas oczekiwania - 5 min

Krotność podawania - 5

Histereza - 1

Czas pracy podajnika - 160 sec

 

Piec w trybie praca pracuje od 3 minut do ok 7 temperatura spada max z 63st. na 61st po czym rośnie do ok 67-68st. piec w podtrzymaniu wytrzymuje od 30minut do nawet 50 minut !! przy aktualnej pogodzie -7 na dworze w domu temperatura 21-22 stopnie zawór mieszający skręcony na 2 ( max 6) średnie spalanie wychodzi 20Kg-25Kg ! przy ekogroszku miałem praktycznie takie samo spalanie więc nasuwa się pytanie albo miałem źle ustawiony piec na groszek choć dopalało ładnie lub w tym akurat piecu lepiej pali się miał :)

Edytowane przez ChuckM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny piec z podajnikem tłokowym i u mnie również zużycie ekogroszku i miału jest takie samo, więc do tłokowca nie warto kupować ekogroszku, a przy paleniu miałem również jest nieduża różnica w zużyciu opału w zależności od jego kaloryczności natomiast jest ogromna róznica w ilości pozostałego popiołu, obecnie mam bardzo kiepski miał i zuzycie jest podobne jak miału którym paliłem w poprzednim sezonie natomiast iloś popiołu ponad dwa razy większa jak w popszednim sezonie, chodź dostawca ten sam i podobno z tej samej kopalni lecz nie chce mi się w to wierzyć, zakup miału to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.