Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wistal Skam-P - Czyszczenie Kotła


Likeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że przeczytałm już wiele wątków nie tylko na tym forum odnośnie mojego problemu czym jest "niedopalający się ekogroszek" i niestety idąc za radami wielu forumowiczów/ekspertów niestety nie udało mi się rozwiązać mojego problemu. Praktycznie próbowałem już wszystkiego jeżeli chodzi o ustawienia (podawanie/paza/moc dmuchawy itd.). Zanim przejdę do meritum chciałbym przytoczyć historię mojego "CO". 3 lata temu kiedy to w domu moim zawitała instalacja CO z piecem Wistal Skam-p byłem laikiem w sprawach ogrzewania. Zakupione wówczas pierwsze 5 ton węgla spaliło się przez całą zimę nie pozostawiając po sobie zbyt wiele popiołu (w zasadzie mógłbym napisać "pyłu"). W kolejnym sezonie grzewczym zakupiony węgiel był już od innego sprzedawcy ale miał być z tej samej kopalni co za pierwszym razem - nie był :( - ciężko było o wyższą temperaturę, popiołu 2 wiadra na 8 węgla.

Teraz już sytaucja jest gorsza bo oprócz popiołu to mam niedopalony węgiel. Wczoraj zasiadłem przy piecu i obserwowałem palenisko. Niedopalony węgiel wyrzuca z proszu i z prawej strony. Fajnie spala się z tyłu i po lewej stronie. Na palenisku wygląda to tak jakby właśnie w tych miejscach gdzie węgiel się spala jest "lepszy" płomień. Kilka tygodni temu poszedłem za radą jednego z forumowiczów i opróżniłem cały podajnik i ten "kielich" z węgla i wyczyściłem z popiołu ale nic to nie dało. Wczoraj natomiast w którymś wątku natknąłem się na informację, że należy wyczyścić jakieś przewody gdzie powietrze dostarczane jest do podajnika.

I tutaj chciałbym się dowiedzieć jak mam to zrobić w przypadku mojego pieca (w instrukcji brak takiej informacji) ?

 

Jeżeli w/w opis jest niewystarczający to proszę pytać i wybaczyć mi ponieważ nie jestem ekspertem a chcę tylko zaoszczędzić na węglu... a firma, która montowała ogrzewanie niestety nie ma interesu w tym aby mi pomóc rozwiązać problem o czym się przekonałem.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Likeon1983

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zupełnie nie znam tego kotła i nie wiem jaką masz tam retortę.

 

Ze swoich doświadczeń to powiem, że raz przyczyną niedopalania była u mnie zapchana retorta ( mam zwykłą stałą PPS 50 ) i należało ją wyczyścić a drugim razem przyczyną niedopalania była rozszczelniona retorta i po oczyszczeniu osadziłem ją ponownie na silikonie ( i jak ręka odjął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się!

 

Dzięki wielkie za pomoc czp01.

Rozkręciłem retortę i wyciągłem i okazało się że w środku było dużo popiołu, który po części udało mi się wybrać rękami. Niestety jeszcze troche tam zostało ale musiałbym rozkręcić praktycznie dojście od strony podajnika co zrobię dopiero na wiosnę po zakończeniu sezonu grzewczego.

 

Bo rozumiem. że innej drogi na wyczyszczenie raczej już nie ma?

 

Pali się teraz super. Dobrze, że nie powiedziałem złego słowa do dostawcy węgla bo bym musiał go przeprosić... ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Likeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. nie ma sprawy.

 

Nie wiem jaką masz tam retortę

 

ale ja swoją zwykła PPS 50 Pancerpola czyściłem i uszczelniałem tak : czyszczenie retorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje denko osadzone na sznurze konopnym tez było ( zassane) i ciężko schodziło.

Może w dokumentacji producenta retorty masz coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.