Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomijając kwestie ustawień - to często przyczyną niedopalania ekogroszku jest nieszczelność retorty (i powietrze ucieka trochę bokiem) albo zanieczyszczona retorta.

Miałem taki właśnie problem na zwykłej stałej retorcie PPS 50 Pancerpola. Retortę wyczyściłem doszczelniłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam potrzebuję pomocy przy ustawieniu pieca na eko - groszek. Mam piec 25 kW sterownik do tego pieca kupiłem Expert R firmy elster w żaden sposób nie mogę dojść jak go ustawić. Na automacie dochodzi do zadanej temperatury, i nie może przebić wyżej. Instalację mam zrobioną ciśnieniową, część grzejników powymieniane na aluminiowe, część grzejników żeliwo. Żeliwne są całe gorące, a aluminiowe góra gorąca, a schodząc w dół na grzejniku są letnie. Nie wiem czy to wina rur, bo w piwnicy od pieca idą rury 2" i od tych rozchodzą się 3/4" do grzejników. A może pompę mam za małą. Jest to pompa leszczyńska , wysokość podnoszenia słupa wody do 4m. A wracając do tych grzejników 3 grzejniki mam na jednym pionie, i na samej górze jeden z tych grzejników zapowietrza się częściowo. Poradźcie co mogę usprawnić. nadmieniam, że w grudniu spaliłem 1,5 tony eko groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze - jak będziecie czytać kiedykolwiek to - już z doświadczenia wiem że palenie zależne jest w 70% zależne od jakości opału a pozostałe 30% to te parametry o które wszyscy pytacie. Zależne są one również (najważniejsze jakość opału) od budowy i parametrów pieca, od komina i ciągu, od warunków termicznych budynku (grubość ścian, izolacji, okien, itd), rodzaju instalacji CO,

eksploatacji budynku (intensywnie lub sporadycznie), zadanych temperatur (luboczekiwanych) itp. itd.. Z własnego doświadczenia (od 2004r) wiem że parametry na tym samym piecu (SAS ECO) z tym samym sterownikiem (Geco406-07) przy tych samych parametrach (temp.19-20stC wewnątrz te same okna brak ocieplenia) są diametrycznie różne i pomimo że starałem się zakupić najlepsze rodzaje opału to tylko jak udało mi się osobiście kupić 6lat temu miał "25" w Julianie i przez 3 lata miałem w piecu wewnątrz wypalone wszystko (trochę się żużlował-spiekał ale wolałem to niż co obecnie) sadzy ZERO, popiołu sporadycznie, zużycie takie o jakim mogę tylko obecnie pomażyć (przy -20 ok.40kg na dobę - obecnie Ekogroszek "23" temp.-10 ok 50-60kg na dobę TRAGEDIA) Może wymiana sterownika na nowszy (inny) by się opłaciła bo jak czytam posty w różnych tematach to dochodzę do takiego wniosku. Co sądzicie o tym?

Co to spadania temperatury po włączeniu to też to przerabiałem i mam teraz i TYLKO DOBRA JAKOŚĆ OPAŁU oraz w minimalnym stopniu ustawienie pieca może to wyeliminować. Ale da się to ustawić i przy przyzwoitym opale. Troszkę poeksperymentować jak forumowicze radzą - czas pomiędzy doładowaniami i siła nadmuchu tym balansować radzę i będzie to tylko tak jak niektórzy piszą sprawa typowo indywidualna trzeba to przejść. Dla pocieszenia to prawdopodobnie przy nowym zakupie opału trzeba będzie również dostosować parametry do opału chyba że się uda kupić w miarę taki sam opał. Mi się to nie udało nigdy bo albo dobry nie osiągalny (po prostu nie było na składach) albo niby ten sam opał co w ubiegłym roku (no już w miarę z braku laku dobry i taki...) ale okazywał się fatalny. Dlatego teraz kupiłem workowany ekogroszek "23" latem.

Jeszcze jedno ja pytam o następujące parametry opału: wartośc opałowa, ilość SIARKI, ilość popiołu, spiekalność, ale z tego co widzę to w składach patrzą na mnie jak na kogość z kosmosu - ale pewnie dla pozoru podają te parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.