Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Węglowo-Elektryczne


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników forum, mam zamiar zrobić centralne ogrzewanie w mieszkaniu 2 pokoje, kuchnia i łazienka.

najprawdopodobniej będą tylko 3 grzejniki w pokojach i w łazience.

Chciałbym wszystkie grzejniki wyposażyć w grzałki elektryczne tak aby w okresie jesiennym włączyć ogrzewanie elektryczne czy opcjonalnie korzystać z tego i tego.

O ile z łazienkowym grzejnikiem nie ma problemu i dokupieniem grzałki to mam pytanie czy ktoś z Was coś takiego stosował w grzejnikach pokojowych np stalowych konwekcyjnych??

interesuje mnie również jakiej mocy muszą być grzałki bo przecież jeżeli grzejnik ma 2500 W i mieści się w nim 7 litrów wody to do podgrzania jej do np. 60 stopni nie potrzeba grzałki o mocy 2500 W,

myślę że nawet 1000 W wystarczy spokojnie.

czekam na Wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam, że o grzejnikach z dodatkową grzałką nie słyszałem. Ale mam u siebie dwa kotły co, jeden węglowy, drugi elektryczny. Elektrycznego używam, jak sa temperatury na zewnątrz wyższe, a w każdym innym przypadku używam węglowego. Chyba że mi się palić nie chce., wtedy jadę na elektrycznym. Oba razem nie pracują nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz choć jeden piecyk elektryczny, nie ważne, czy olejak, czy farelkę, najlepiej z możliwością regulacji, to zrób proste doświadczenie - sprawdź na jakiej mocy uzyskujesz w danym pomieszczeniu temperaturę, którą chciał byś mieć z rozbudowanego kaloryfera. Przy grzałce o podobnej mocy wstawionej do kaloryfera otrzymasz podobny efekt.

 

Musisz się liczyć z tym, że jeśli nie masz 2-taryfowej energii, to czekają cię spore rachunki z elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik o mocy 1500W spokojnie ogrzewa duży pokój jest to grzejnik olejowy przestarzały wykorzystujący bardziej promieniowanie niż konwekcje, także myślę ze spokojnie 1000 W wystarczy na pomieszczenie czyli ok 3kW na mieszkanie, oczywiście mam 2 taryfy i chodzi mi o możliwość dogrzania nastawienia np na temp która ma być jak wracam np z pracy wieczorem żeby nie trzeba było rozpalać w piecu tylko godzinę przed przyjściem zrobiło się ciepło.

Interesuje mnie montaż grzałki czy musi być specjalny grzejnik czy da się w każdym czy ktoś montował i jeżeli tak to w jakich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są różne grzałki przewidziane do kaloryferów, i do tych starszego typu i do obecnie produkowanych. Sprawdź oferty w internecie oraz w pobliskich sklepach z akcesoriami do ogrzewania.

Innym wyjściem jest zakup drugiego pieca (elektrycznego c.o.) i wstawienie go w obieg posiadanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.