Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Takim Kotle?


limas

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na forum i dopiero rozpoczynam karierę palacza. niedawno zacząłem użytkować taki kocioł http://allegro.pl/kotly-piece-co-pleszew-producent-19kw-8-lat-gwara-i1429692528.html jedyna różnica polega na tym iż dmuchawa jest zamontowana u dołu po prawej stronie. sterownik atos oraz pompa obiegowa. mam do ogrzania ok 70m2 plus dwa nieduże grzejniki w garażu aby troszkę go ogrzać. w przyszłości do ogrzania będzie łącznie ok 130m2 dlatego piec jest takiej mocy. proszę o podpowiedzi jak najlepiej palić w tym piecu aby uzyskać jak najlepsze efekty jak dobrać ustawienia sterownika aby użytkowanie nie sprawiało problemów. moje paliwa to miał wegiel orzech oraz sporadycznie drewno. z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w gronie palaczy

Kocioł z górnym spalaniem , nadmuchem i sterowaniemczyli palimy w takim kociołku od góry a jakim paliwem i jakie ustawienia kotła wszystkiego możesz się tutaj dowiedzieć .Poświęć troche czasu i poczytaj jak rozpalać czym i jakie ustawienia sterowania w zależności od zastosowanego paliwa a potem to wszystko przetraw i dopasuj do swojego kociołka doświadczalnie .Nie sposób zawrzeć całą zawartą tu wiedze i doświadczenia forumowiczów w jednej odpowiedzi .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie jeżeli moje pytanie jest banalne proszę o zrozumienie ale jeżeli mógłbym uzyskać odpowiedz na takie pytanie w jaki sposób regulować powietrze wtórne przy procesie spalania. domyślam się ze pewnie przez klapę w drzwiczkach zasypowych tylko jest mały problem nie ma tam zadnej możliwości regulacji uchyłu klapy. co z tym problemem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja powietrza wtórnego przez uchylanie klapki w drzwiach zasypowych, jeśli masz wentylator u dołu (lub jeśli w ogóle masz wentylator) jest raczej "niezdrowa". Grozi wydmuchaniem spalin do kotłowni.

Czy w kotle masz jakies otwory napowietrzające zasyp? Powinny być w komorze spalania, gdzieś po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego kotła. czy jesz możliwe bezpieczne spalanie trocin? może ktoś podzieli się doświadczeniem w tym temacie? ja myślałem żeby zapalić tak jak miałem załadować i zapalić od góry ale nie wiem czy będzie to bezpieczne i czy nie będzie wybuchów? oraz czy taki proces palenia jest do opanowania w póżniejszej fazie? mam dużą ilość trocin dość drobnych i bardzo suchych (leżały na strychu u znajomego na podłodze ponad 13lat.) chciałbym to jakoś wykorzystać ale nie wiem jak. nie piszcie o wrzucaniu worków z trocinami na żar bo to już przerabiałem. nie chcę kolejny raz zakładać drzwiczek od wyczystki komina i sprzątać całej piwnicy z sadzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.