Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Ogrzewania Podłogowego


azalbet79

Rekomendowane odpowiedzi

Primo, zawsze pochwalałem pewność siebie i chylę czoła przed odważnymi, którzy robią wylewki przed sprawdzeniem instalacji.

Secundo, to jeżeli masz tylko jeden mały obieg podłogówki, to wyrzuciłbym ten rozdzielacz, zawór 3-drożny, a samą podłogówkę poprowadził na powrocie z grzejników na RTL. Jeżeli chcesz się jednak bawić w automatykę, to pompę dobierz w zależności od ilości wody w grzejniku podłogowym. Jeżeli to jest jeden mały, to wybierz jakąś mniejszą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taką na 150m2 podłogi, mieszacz na zaworze 3-drogowym.

Działa od 4 msc, trzeba tylko wyregulować na przepływomierzach wg zaleceń projektowych.

W 2 skrzynkach rozdzielczych - tylko zawory sterowane termostatami pokojowymi ( przewodowymi) i przepływomierze- wszystko wg projektu UPONOR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zrobiłem instalację podłogową jak na załączniku,jeszcze jej nie sprawdzałem bo w piątek wylałem wylewke Pytanie do was czy czegoś jeszcze mi tam brakuje?chciałbym ewentualne braki uzupełnić przed odpaleniem.

bardzo dziękuje za pomoc

ile metrów podłogóki-wyjdzmy od tego.Dopiero wtedy omówimy temat pompy-ewentualnie alpha 2 grundfosa.

Jakiś schamat przydał by się

 

CO ZA MONDROŚĆ PODŁOGÓWKA NA POWROCIE Z OGRZEWANIA ŚCIENNEGO NIGDY !!!!

 

Nie rozumę dlaczego pompa alpha2 ma nie działać-przeciez pompuje wodę:(

Ma zalete w postaci autoregulacji przepływu-stały przepływ na termostatach,wyeliminowanie z instalacji zaworu nadmiarowo upustowego róznicy cisznień

 

Mała uwaga

Rozstaw miedzy beklami rozdzielacza(139) nie pozwala zamontowac w pionie pompy 180 np alphy

Edytowane przez Paweł26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mała uwaga

Rozstaw miedzy beklami rozdzielacza(139) nie pozwala zamontowac w pionie pompy 180 np alphy

 

 

Witam

Ja nie mam pompy jako mieszającej pomiędzy belkami rozdzielacza. U mnie do rozdzielacza trafia woda z zaworu 3-drogowego o .temp.ok. 40 oC, rozdzielacz tylko rozdziela na pętle - na zasilaniu przepływomierze, na powrotach zawory sterowane termostatem.

Nie jest potrzebny układ mieszający na każdym rozdzielaczu. Temperatura wody jest regulowana przez automatykę kotła dla całego układu.

Przy 2 lub 3 rozdzielaczach nie opłaca się stosować lokalnych mieszaczy, tylko przygotować całą wodę w kotłowni i rozprowadzić na rozdzielacze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczow :-)

 

Jestem nowy na forum, rowniez jestem nowym posiadaczem wybudowanego domu (kupilem uzywany) z instalacja ogrzewania podlogowego (piec gazowy).

I przyznam szczerze, ze troche sie gubie w jego obsludze. Roznie to dziala i albo ja nie umiem uzywac, albo instalacja jest nie do konca sprawna (moze ja nie umiem uzywac). I mam wiele pytan, czy jak zima to ustawic caly czas na wyzsza temperature podlogi i tak trzymac, czy na dzien robic cieplej a na noc zimniej. Itd itd.

 

Stad tez zastanawiam, sie czy ktos na forum moglby polecic jakiegos eksperta od takich rzeczy, ktory moglbym za oplata zrobic mi taki przeglad i ewentualnie nauczyc obslugi prawidlowej :-) Warszawa i okolice...(Marki). Czy znacie moze kogos takiego? Wiele osob na forum wyglada juz na ekspertow z tego co czytam :-)

 

Dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.