Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Wybrać?


patrycjapl1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu nowa,a trafiłam tylko dlatego,że mam nadzieję iż pomożecie mi w doborze pieca,bo nawet jak czytam posty na różnych forach,to i tak nadal nic nie wiem,bo każdy pisze co innego,jakimiś nierozumianymi przeze mnie parametrami.Proszę więc o wyrozumiałość i radę

Mam dom 130m kw,zastanawiam się nad ogrzewaniem.Myślałam o kominku z wodnym wkładem,ale ale zdecydowałam się w końcu na co.Proszę napiszcie mi jaki piec mam wybrać,czym się różnią te z podajnikami,jaki musiałabym kupić do swojego domu(chodzi mi o moc),chcę również ogrzewać nim wodę,co zakupi ci zamontować,by było dobrze.Cena przy tym nie może być jakaś wygórowana.Myślałam o takim uniwersalnym,na wszystko co w danym okresie uda sie kupić taniej,ale czy takie wogóle są?

Dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na wstępie troche mało danych jeśli chodzi o dom podaj coś wiecej

z czego ?

ocieplenie ?

jaki komin (wkład, ceramika czy cegła) średnica lub wymiary prześwitu no i oczywiście jaka wysokosc ?

ile czasu możesz poswiecić na obsługe kotła ?

 

Co do samego kotła to owszem są kotły uniwersalne prawie na wszystko ale uważam że kocioł trzeba dopasować do siebie a nie siebie do kotła więc to jaki kocioł wybierzesz to wyniknie z tego ile masz czasu na jego obsługe , jak często chcesz rozpalać , czy chcesz palić non stop czy tylko przepalać a nawet to czy często wyjezdrzasz z domu i na jak długo .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem najlepiej by było kupić kocioł żeliwny, np Viadrus u 22 / 23,3 kw spokojnie ogrzeje 130 m oraz bojler na wodę. Co do spalania to typowy śmieciuch czyli uniwersalny na wszystkie rodzaje paliwa. Kocioł z podajnikiem to większe koszty zakupu ale większa wygoda podczas użytkowania.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowa,a trafiłam tylko dlatego,że mam nadzieję iż pomożecie mi w doborze pieca,bo nawet jak czytam posty na różnych forach,to i tak nadal nic nie wiem,bo każdy pisze co innego,jakimiś nierozumianymi przeze mnie parametrami.Proszę więc o wyrozumiałość i radę

Mam dom 130m kw,zastanawiam się nad ogrzewaniem.Myślałam o kominku z wodnym wkładem,ale ale zdecydowałam się w końcu na co.Proszę napiszcie mi jaki piec mam wybrać,czym się różnią te z podajnikami,jaki musiałabym kupić do swojego domu(chodzi mi o moc),chcę również ogrzewać nim wodę,co zakupi ci zamontować,by było dobrze.Cena przy tym nie może być jakaś wygórowana.Myślałam o takim uniwersalnym,na wszystko co w danym okresie uda sie kupić taniej,ale czy takie wogóle są?

Dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne rady

Pozdrawiam

Wiele szukać nie trzeba wystarczy zajrzeć do projektu i przeczytać wszystkie dane powinny być. Można się trochę potrudzić i policzyć zapotrzebowanie budynku w jednym z dostępnych w internecie darmowych programów (OZC). Można też przyjąć uproszczoną metodą wskaźnikową (na m2 powierzchni lub m3 kubatury) moc kotła. Na stronach internetowych producentów kotłów również znajdziesz dane o powierzchni jaką ogrzewa kocioł. W twoim przypadku wystarczy kocioł o mocy 15-16 kW (z grzaniem cwu). Nie ma potrzeby kupowania zbyt dużego kotła bo to więcej problemów niż pożytku w późniejszej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.