Skocz do zawartości

dareg6

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki jutro będę probował czlowiek na błędach sie uczy najwazniejsze zeby umieć kozystac z rad doświadczonych ludzi podziele sie moimi spostrzerzeniami

morze nie tylko mnie się one przydadzą morze tez innym ktorzy czytają to forum

warto bylo tu zaglądnąc czkoda ze tak pużno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką przesłone na wentylatorze była cały czas otwarta myślałem ze tak musi byc widze ze to ja zle was zrozumiałem

po pytaniu zadanym przez ciebie widze zo to to jest przyczyną???

jutro będę miał ją zamkniętą zobaczę co będzie sie działo

A co z przesłoną na czopuchu ma być otwarta czy zamknięta ?

czy jak będzie otwarta na max czy nie bedzie za duzo ciepła uciekało w komin???

proszę o odp będę niezmiernie wdzięczny jeśli uda mi sie dopracowac przy waszej pomocy ten chol....... piec

Ja mam na czopuchu zawsze otwarte na max. Myślę, że twój wentylator ma z boku taką przesuwaną ręcznie zasłonę, którą można zmniejszać, lub zwiększać otwór wlotu powietrza.

To nie o tą klapkę chodzi!

Na wylocie z wentylatora powinna być klapka, która uchyla się pod wpływem nadmuchu powietrza w czasie pracy wentylatora. Gdy wentylator nie pracuje klapka opada i zamyka dopływ powietrza przez wentylator.

Zrobię zdjęcie podobnej klapki, to zrozumiesz o co chodzi - jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcia - widać w środku klapkę. Ta śrubka z boku na zewnątrz to ciężarek, który powoduje, że klapka opada i zamyka wylot powietrza.

post-21620-0-12414200-1297114262_thumb.jpg

post-21620-0-71802000-1297114285_thumb.jpeg

post-21620-0-84058900-1297114307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejne zdjęcia. Tym razem klapa jest umieszczona w dodatkowym łączniku, który czasem daje się między wentylator, a drzwiczki.

Po tej porcji zdjęć chyba wiesz o co chodzi. U ciebie powinno być również jedno z tych rozwiązań.

post-21620-0-49134800-1297116375_thumb.jpg

post-21620-0-38780600-1297116394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc to nie wiem jutro sprzawdze to napisze muszę odkrecić wentylator bo za nim jest blacha a powietrze ktore wylatuje ma na dole dziurki i tak jak pisałem juz wczesniej mnie to terz dziwiło ze tepowietrze leci w popilnik pionowo w dół a nie pod ruszta moze to tez kolejna przyczyna wolnego rozpalania pieca i długiej pracy wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klapa w stanie spoczynku musi być zawsze zamknięta. Siła docisku klapy zależy od miejsca ustawienia ciężarka na dźwigni, (tej na zewnątrz). Im dalej od osi skrętu klapy, tym silniejszy docisk.

Może się zacięła i nie opada, Może spadł ciężarek.

Jeśli nie ma tej dźwigni, która przecież powinna być widoczna na zewnątrz, to mogła zostać urwana np w czasie transportu pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

własnie wrzed chwwilką odkręciłem wentylator i niestety moj wygląda zupełnie inaczej jest uszczelka na drzwiacha takiej zasłony tak wy tu pokazujecie mi na tych zdjęciach

i raczej nie wygląda aby tak takowa przesłona była widze witnik a nie przesłonę niestety moze to byc tą przyczyną

http://www.mplusm.com.pl/

tylko w moim wykonaniu nie ma przesłony czy tylko to było by przyczyną ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wentylator raczej bardziej nadaje się do kotłów z podajnikiem, gdzie powietrze tłoczone jest przez kanaliki np w palniku brucer (ale pewności nie mam). Firma, która produkuje te kotły robi też z podajnikiem i wstawili ci to co mieli pod ręką.

Możesz kupić wentylator z klapką (wystarczy 60 W), jak któryś ze zdjęć z powyższych postów, bo raczej sam nie dorobisz.

Możesz kupić łącznik, jak w ostatnim moim poście.

 

Bez klapki - skutki palenia znasz.

 

Puki co - przysłoń wlot powietrza na dmuchawie (jednak nie do końca) tak, by ograniczyć nie planowany wzrost temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to stary piec. Każdy,kto zna się na rzeczy powie, że to błąd producenta.

Co więcej dmuchawa w twoim piecu jest droższa od tej która powinna być założona.

Próbuj na gwarancji.

 

Do czasu wymiany pracuj na przymkniętej przysłonie. Jak dopasujesz, to może nie będzie przeciągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probował mi wmowic ze mam za duzą kalorycznosc węgla a jak mu powiedziałem ze ( brunatny pomieszany z kamiennym-blef) to powiedział ze pompę ktorą mam zwalnia obieg i za duzo ciepła zostaje wpiecu dlatego tak podbija

moim zdaniem chyba grundfos alpha2 chyba wie jaką pompe wymyślił i ponoc ona jest dobra? chyba ze sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili fuszerkę i chcą się wykręcić sianem. Wpisz w google nazwę kotła.

Wszędzie, gdzie można dodać swoją opinię to ją dodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje na pewno. Ja założyłem u siebie, bo tak pasowało. Oryginalną klapkę z wentylatora usunąłem.

Przewierciłem otwory na większe śruby oraz spasowałem trochę większy kołnierz między drzwiczkami pieca, a łącznikiem, by usunąć wszystkie nieszczelności.

Zdjęcie:

post-21620-0-59237300-1297187476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję ale obawy jeszcze mam dzisiaj znowu jakiś czas było ok ustawiłem piec na 55*C ale oczywiscie poszło do gory pan z serwisu powiedział mi ze mam zasłonic klapkę na wentylatorze i tą szczelinę papierem ale co w momęcie spadku temp.ponizej 55 nie dodmucha go na 55 i bedzie nadal sobie wiał

powiedziałem mu zeby do pieca dokładali dodakowo jedego ludka co mi pieca będzie pilnował jak wyjezdzam do miasta na zakupy i zasłaniał papierkiem wlot dmuchawy a jak dobije to go odsłaniał ci z serwisu chyba wszędzie tacy sami jak juz czytałem te forum troszkę to ludzie mają przeboje nie tylko ja np. przeczytałem gdziec o serwise cichewicza choc słyszałem pozytywy o tym piecu

mi z kolei wydaje sie ze tylko na tym sie nie skończy to by było za piękne zeby było mozliwe dwa lata kombinacji a tu by sie problem rozwiązał w kilka dni? nie bardzo w to wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.