Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciepłą Wodą


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Piszę tutaj, bo już nie wiem co mam robić.

Mam kocioł Klimosz Ling Duo 25kW.

Ostatnio podłączano mi grzejniki łazienkowe i baterie do nowych łazienek i przed tym spuszczana była woda z pieca.

Nigdy wcześniej nie sprawdzane było działanie ciepłej wody..

Po odkręceniu zaworu z gorącą wodą na dole w umywalce po "dłuższym użytkowaniu" w końcu zaczęła lecieć w miarę gorąca woda (temp. na CWU to 50st)

U góry na wannie po spuszczeniu przez ok. 1-2 minut zaczęła lecieć letniawa (20-25st) z "falami" cieplejszej 35-40st Po następnych 2-3 minutach dalej z "falami".. W umywalce po takich samych zabiegach leci ledwo letniawa bez "fal cieplejszych"

Dodam, że na dole gorąca (w miarę) zaczęła lecieć niemal po spuszczeniu z pół wanny wody w GÓRNEJ łazience.

Co się dzieje.

Czy ja muszę wylać z więcej wody, czy ta gorąca gdzieś miesza się po drodze z zimną ?

 

Posiadam bojler 300l z solarami, więc woda idzie z bojlera.

 

Gdy wodę upuściłem to temp. wody na bojlerze spadła, więc wygląda, że wodę pobiera gorącą z bojlera.

Czy to może być wina zapowietrzonej instalacji ?

 

Błagam o jakieś rady, bo chciałbym mieć jakieś pojęcie zanim będę fachowca wzywał

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie mieć na obiegu cyrkulacji c.w.u. założonego zaworka zwrotnego lub masz założony w niewłaściwym kierunku. Problem może być też w złym podłączeniu pompki cyrkulacyjnej, która tłoczy w niewłaściwą stronę. Albo też woda idzie Tobie z wyjścia cyrkulacji, a nie gorącego wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli coś pokopać w instalacji "fachowcy", którzy ostatnio ją rozbudowywali. Przyczyn może być kilka. Choćby włączenie się z dodatkowymi kaloryferami w obwód c.w.u., albo przepięcie wyjścia ciepłej wody na wyjście z cyrkulacji. Wydaje się to tylko z pozoru nieprawdopodobne, ale, jeśli jakaś rura przeszkadzała... to odciąć, a potem połączyć, ale już nie tak, jak było poprzednio..

Moja rada - wezwać innego hydraulika, niech sprawdzi, co zrobiono źle i usunie fuszerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie mieć na obiegu cyrkulacji c.w.u. założonego zaworka zwrotnego lub masz założony w niewłaściwym kierunku. Problem może być też w złym podłączeniu pompki cyrkulacyjnej, która tłoczy w niewłaściwą stronę. Albo też woda idzie Tobie z wyjścia cyrkulacji, a nie gorącego wylotu.

 

Wielkie dzięki.

Zobaczę co fachowiec powie i się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli coś pokopać w instalacji "fachowcy", którzy ostatnio ją rozbudowywali. Przyczyn może być kilka. Choćby włączenie się z dodatkowymi kaloryferami w obwód c.w.u., albo przepięcie wyjścia ciepłej wody na wyjście z cyrkulacji. Wydaje się to tylko z pozoru nieprawdopodobne, ale, jeśli jakaś rura przeszkadzała... to odciąć, a potem połączyć, ale już nie tak, jak było poprzednio..

Moja rada - wezwać innego hydraulika, niech sprawdzi, co zrobiono źle i usunie fuszerkę.

Nikt jej nie rozbudowywał.

Były wyprowadzenia na wodę pod bidet, ubikację i umywalkę - gościu (płytkarz) dopiął do rurek z pexa wyprowadzenie pod wanne z obiegu bidetowego, bo "fachowiec" instalator wypuścił odpływ wody do kanalizacji, a o kranach zapomniał.

Rurek z wody od umywalek nikt nie ruszał, a tam to już wogóle leci tylko letnia.

Tak czy inaczej już zamówiłem nowego fachowca.

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc piszę co następuje:

1) Pompa od cyrkulacji podłączona prawidłowo i zawór zwrotny też (przy powrocie na bojler i strzałki w kierunku bojlera).

2) Pompa założona mniej więcej w połowie bojlera (gorąca woda zdaje się idzie z samej góry)

3) Pompa nie działała z powodu luźnego kabla (brak zasilania).

 

Podłączyłem kabel i już pompuje, ale nie miałem czasu sprawdzić, czy to rozwiązało problem (po 5 minutach działania pompy wydaje się być tak samo).

 

Jutro puszczę pompę w obieg na 15 minut i zobaczę. Powinno być dość czasu na wyrównanie temp. - co myślicie ?

Ile czasu musi wam pompa cyrkul, chodzić by była gorąca woda ? U mnie musi przebyć drogę ok. 12m, a do wanny to nawet 15m.

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć minut to moim zdaniem zbyt długo.U mnie cyrkulacja jest na noc wył.Jak rano się załączy,to po ok.minucie mam na wejściu cyrkulacji do bojlera cieplutką wodę.Długość rur od wyjścia ciepłej wody do wejścia cyrkulacji to około 30 metrów.Po dwóch minutach pompa się wyłącza, mam sterowanie pompą ustawione na 48 stopni.Jak układ cyrkulacji się nagrzeje,to pompka włącza się na ok.50 sek. co 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Baterie ma z Krakowskiej fabryki Armatur (dają 100 lat gwarancji na odlew), poza tym mam osobne kurki z zimną i ciepłą.

2) Po 15 minutach działania pompy woda jest jakby ciut cieplejsza, ale dalej z "falami" bardzo ciepłej.

3) Gdy spuszczę trochę wody w górnej łazience, to w dolnej zaczyna już lecieć gorąca (niezależnie od załączenia lub nie pompy cyrkulacyjnej).

 

Możesz nie mieć na obiegu cyrkulacji c.w.u. założonego zaworka zwrotnego lub masz założony w niewłaściwym kierunku. Problem może być też w złym podłączeniu pompki cyrkulacyjnej, która tłoczy w niewłaściwą stronę. Albo też woda idzie Tobie z wyjścia cyrkulacji, a nie gorącego wylotu.

 

Który to gorący wylot ? U mnie idzie rurka pex z samej góry bojlera gdzieś w ścianę, a potem wraca z dołu ściany do środka bojlera i przy powrocie jest zawór kulkowy, potem pompka i zawór zwrotny i na końcu wlot do bojlera (w jego środku).

Już się boję co to może być :( :( :( :( :( :( :(

 

Aha przypomniało mi się jeszcze coś

Zaraz obok bojlera mam wyjście z wodą zimną( z kranem) i ciepłą (zatkane korkiem) i ostatnio jak brałem wodę z kranu od zimnej wody, to leciała ciepła, a czasem wręcz bardzo ciepła. Muszę sprawdzić może te wyjście z korkiem czerwonym (od ciepłej) jest od zimnej, ale jeśli nie ?

Co to może oznaczać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyjścia z korkami i bez korków narazie pomińmy.

 

Wyjście ciepłej wody na dom to ta rura na samej górze. Rura po środku to powrót cyrkulacji. Jeśli zawór zwrotny który tam masz jest dupny to mogą być "fale gorącej wody". Jak masz tam zawór kulowy to wyłącz pompe cyrkulacji i zakręć go i zobacz jaka woda wtedy leci z kranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była pompa wyłączona od cyrkulacji i było tak samo, ale mogę całkiem zamknąć zawór - tylko co jeśli nic się nie zmieni ?

Czyli uważasz, że zawór zwrotny jest walnięty ?

 

Byłem tam właśnie z gościem, który jest podobno dobrym fachowcem i powiem co sprawdziliśmy.

1) Wg niego zawór jak i pompa podłączona dobrze.

2) Spawdzaliśmy bojler czy grzeje dobrze i okazało się, że woda tuż przy bojlerze była niemal wrząca (ten kurek jest od gorącej jednak)

3) Po załączeniu curkulacji żadnych dodatkowych zmian nie było

4) Po odkręceniu gorącej wody z kranu leciała przez sekundę bardzo ciepła a potem znowu letnia (może ciut cieplejsza niż kiedyś)

Podobnie w wannie.

 

Chyba będę kuł podłogę by się dostać do rozdzielenia rur na wodę :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem zawór kulowy od cyrkulacji i dalej to samo.

Cyrkulacja odcięta całkiem, więc nie powinna zasysać zimnej wody z środka bojlera.

 

NIE MAM JUŻ SIŁ. DOBIJA MNIE TO. Bojler ma gorącą wodę (leci z kranu obok bojlera), a na instalacji w ubikacjach jakby się mieszała z czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Zobaczę co to zmieni.

 

Czy jeśli zamknę dopływ zimnej wody do bojlera (ten na samym dole), to powinna mi lecieć zimna woda z kranu z ciepłą ?

Wydaje mi się, że po zakręceniu dopływu zimnej do bojlera - z kranu zaczyna lecieć lodowata (taka jak od kranu z zimnej).

Wygląda jakby leciała normalnie letnia, bo kran normalnie zasysa z dołu bojlera i wtedy się miesza z tą lodowatą, a jak zamknąłem dopływ do bojlera, na dole, to zaczęła lecieć lodowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie powinna lecieć żadna, skoro de facto zakręciłeś dopływ ciepłej wody. Jeżeli nic nie wleci do zasobnika, to nic nie ma prawa z niego wylecieć. Fizyki nie oszukasz. Więc, albo masz jakiś dziwne połączenie ciepłej wody z zimną, albo jakiś mieszacz w baterii jest walnięty. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w trakcie montażu instalacji, połączono pomyłkowo rurę cyrkulacyjną z rurą zimnej wody zamiast ciepłej, a to już oznacza większe problemy. Tak wcale być nie musi, a sa to jedynie moje luźne dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku, jeśli odetnę cyrkulację zaworem, to nie powinno być wtedy OK ?

 

Zakręciłem wylot z bojlera i od ciepłej (na górze) i od wlotu zimnej (na dole), ale mimo to woda z kranu leci i jeszcze widać, że to zimna z przed licznika, bo licznik się obraca jak puściłem wodę - wychodzi z tego, że jakoś dostaje się zimna woda na obieg gorącaj - tylko skąd. Cyrkulacja, i bojler są odcięte - katastrofa :( :( :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam jeszcze raz - jesteś absolutnie pewien tych wszystkich baterii ktore masz? Szkoda by było żeby się okazało że to jednak bateria kiedy już zdemolujesz pół domu.

 

Możesz odciąć każdą z nich zaworkami gdzieś pod umywalką na przykład? Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zrób. Potem odkręć jedną najlepiej najdalszą, ale tylko zaworkiem od ciepłej wody i zobacz jaka woda poleci. Bedziesz musiał troche poczekać jeśli cyrkulacja nie działa ofkors

Edytowane przez Dale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiem co to może być.

Fachowiec powiedział, że cyrkulacja jest spięta z zimną wodą gdzieś po drodze.

Trzeba będzie kuć płytki. :( :( :( :( :(

 

Spytam jeszcze raz - jesteś absolutnie pewien tych wszystkich baterii ktore masz? Szkoda by było żeby się okazało że to jednak bateria kiedy już zdemolujesz pół domu.

 

Możesz odciąć każdą z nich zaworkami gdzieś pod umywalką na przykład? Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zrób. Potem odkręć jedną najlepiej najdalszą, ale tylko zaworkiem od ciepłej wody i zobacz jaka woda poleci. Bedziesz musiał troche poczekać jeśli cyrkulacja nie działa ofkors

 

Nie jestem absolutnie pewien, ale wydaje mi się, że jak zamknę zawór od cyrkulacji oraz od ciepłej i zminej do bojlera, to nie powinna woda w kranie lecieć, a u mnie leci i licznik zimnej się kręci.

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.