Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży Problem Z Dwoma Piecami- Ratujcie :)


kujawiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Proszę o pomoc w jaki sposób współgrać ze sobą kocioł gazowy w moim domu ,z kotłem węglowym- miałowym rodziców w domu oddalonym o jakieś 40 metrów od mojego? .Wiadomo gaz płynny drogi więc każdy szuka oszczędności ,zleciłem Majstrowi Hydraulikowi doprowadzenie rur od kotłowni rodziców czyli z kotła miałowego do mojej kotłowni.Majsterek wpiął się miedzią w gotową instalacje kotła gazowego mniej więcej jak na dołączonym schemacie.No i wszystko byłoby cacy gdyby nie to że z obiegu mojego kotła gazowego kondensacyjnego z zamknietą komorą spalania spiernicza ciśnienie(albo woda) ,zatrzymuje się na 0,6 i kocioł wskazuje oczywiście awarię.Nie mogę dopuścić wody bo niby szumi i gdzieś leci ale ciśnienie nie rośnie.Dopiero po zakręceniu zaworów na rurach od kotła miałowego mogę dopuścić np.do 1.4.

.Kiedy chcę ponownie przejść na ogrzewanie miałowe z domu obok muszę odkręcić zawory a co za tym idzie znowu spada cisnienie do 0,6 i tak stale muszę zakręcać zawory kiedy miałowy wygasa i dopuszczać wodę. trochę to irytujące ,co robić??? wydaje mi się że stale dolewając "surowej wody" wężownica zakamieni mi się raz dwa. i jeszcze jedno pytanko- chciałbym wiedzieć kiedy kocioł miałowy rozpala się żebym mógł wyłączyć gazowy nie dzwoniąc do rodziców,jest co prawda termometr ale jak już pisałem kiedy grzeje na gazie zawory muszą być zamknięte.

Dodam jeszcze że ów Hydraulik stwierdził że nie da się nic zrobić ale jest starej daty więc może się mylić.W sumie technika idzie do przodu (mam nadzieje)

 

POZDRAWIAMpost-25312-0-97590500-1296594455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem fachowcem ,ale tak na logike wydaje mi sie że powodem Twoich problemów sa :Dwa różne układy CO zamkniety w twoi domku i otwarty rodziców,Gdy odkrecisz zawór nastepuje wyrównanie ciśnień , jak dolewasz wode to ta poprostu napełnia naczynie wzbiorcze to tak jakbyś pompował dziurawe koło ciśnienia nie bedzie. Aby to działało obie instalacje musza mieć takie cisnienie jakie potrzebujesz do prawidłowej pracy kociołka gazowego.Instalacja zamknieta z kociołkiem na miał mało bezpieczna .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta:

 

Kocioł gazowy pracuje w instalacji zamkniętej a węglowy w otwartej. Jeśli otworzysz choćby jeden dowolny zawór pomiędzy tymi dwoma systemami to ciśnienie się zniża do poziomu ciśnienia statycznego instalacji z naczyniem przelewowym i kotłem na węgiel i najprawdopodobniej poprzez naczynie przelewowe płynie do kanalizacji. A 0.6 bar na manometrze kotła gazowego jest dlatego, że różnica wysokości wody w domu Twoich rodziców i ich instalacji w stosunku do poziomu manometru wynosi właśnie 6 metrów.

 

0,6 bar to za mało dla kotła gazowego i dlatego wchodzi w stan awarii. Ratuje Cię wymiennik zapewniający oddzielenie obiegu otwartego z kotłem na węgiel od obiegu zamkniętego z kotłem gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam sie z przedmówca .tylko wymiennik załatwi sprawe .Są to dwie instalacje ciśnieniowa i otwarta które można sprzęgnąć tylko w taki sposób aby nie wpływały na siebie na wzajem. pozostaje tylko dobrac moc wymiennika i doinstalowac pompy które to rusza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.