Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Założyć Skup Węgla


bialy0201

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tylko przez sentyment do tej dziewczyny na zdjeciu... :D , wiata wcale nie jest potrzebna wystarczy węgiel nakryć folią ( pod wiatę i tak śniegu nawieje a pod folię nie !) ale jakaś ładowarka jest niezbędna bo ludzie zrobili się wygodni i chcą mieć lekko, żadnego ładowania szuflą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi (tej ze zdjecia....:( chodzi tez o to jaki wegiel jest najlepszy tzn skad wziac dobrej jakosci bo wiadomo jak pierwszy raz kupie "szjas" to klientow nie pozyskam a jak zaczne od dobrego to tak mnie zapamietaja:) znacie jakies dobre punkty z dobrym weglem? i jak konkretnie sie to zalatwia? trzeba samemu jechac i podpisywac umowy itp czy w jakis prostszy sposob idzie to zalatwic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba ktoś robi sobie jaja i zakłada taki temat, a tekst tu cytat "mój kuzyn wozi węgiel, tzn. przywozi wujkowi i interes idzie do przodu... całkiem całkiem wiec szczerze nijak ma się to tego co pisałeś... Sam nie wiem " rozbawił mnie do łez.

Kol bialy0201 ty weź się ogarnij, no może chociaż idź do kościoła, pomódl się o co tylko chcesz a jak nie masz ochoty to wpadnij do kuzyna z flaszką on na pewno wszystko ci narysuje i będziesz wiedział.

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooleR takich cwaniaków jak ty kolego to u mnie na pęczki... nic konkretnie nie napiszą, tylko trują nie od rzeczy... niektórzy muszą sami kombinować w życiu, z kolei inni, pewnie tak jak ty :( dostają od rodziców i wymądrzają się na forach... Mam pomysł i go zrealizuje- taki temat... jaki? założenie składu węgla? bardzo dobry pomysł, kwestia dostawcy i dobrego węgla, reszta jest, tylko trzeba dobrze to zorganizować, sam sie kolego ogarnij :) Wiesz w ogóle co znaczy słowo cool? Co ci przydomek niewyszedł

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest potrzebne:

-plac, utwardzony i to bardzo dobrze aby podczas wjazdu zestawu o masie 40ton nic się nie działo z nawierzchnią, bo masz sprzedawać węgiel a nie części twojego placu(wydasz na to około 10tys)

-waga, nie żadna dziesiętna, bo co zrobisz jak przyjedzie ci klient z dwutonową przyczepą i będzie chciał kupić 5 ton groszku? waga tzw wozowa, elektroniczna, podstawowa o nośności 20ton(tyle wystarczy) to koszt 30 do 40tys

-ładowarka bo bez tego ani rusz, używana to wydatek 30tys

-maszyna do pakowania węgla, z wbudowana waga itd koszt 30tys

 

i zrobiło się około 100tys na sam początek do tego dolicz zakup węgla

 

zastanawia mnie to dlaczego raz piszesz np byłam a w innym poście byłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam węgiel to zbyt mało.

Proponuję zacząc od czegos drobniejszego,inwestycja w granicach 200 tys jest ryzykowna(sam węgiel).

Cen dobrych na starcie nie wynegocjujesz,konkurencja pewnie tak .

Wiekszośc klientów ma stałych dostawców ze sprawdzonym asortymentem.

Proponuje wiec handel obwozny weglem (na początek zawiazanie spółki ze znajomym)

Najwieksze przekręty wagowe w handlu obwoznym węglem dlatego znajomy ciegnie dalej.

 

NIE MACIE NIC OPRUCZ PLACU

wydzierzawcie plac lub jego cześc

 

otwórzcie sklep budowlany-mała hurtownie (wegiel tez moze byc) maszyny musza pracowac aby zarabiac na siebie stojac przynosza straty.

Sredni dostawczak do wegla cementu piasku ktuszywa palet.płyt stali wystarczy .Zarabia na siebie cały rok a nie przed sezonem grzewczym

 

 

JEŚLI KTOS MA SOLIDNY INTERES NIE DZIELI SIE SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI Z PRZYSZŁA LUB OBECNA KONKURENCJA

 

Powodzenia

Edytowane przez Paweł26
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JEŚLI KTOS MA SOLIDNY INTERES NIE DZIELI SIE SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI Z PRZYSZŁA LUB OBECNA KONKURENCJA

 

 

 

Święte słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowa na foum. Jednakże mogę Ci coś podpowiedzieć. Od 4 lat pracuje na składzie węglowym u dealera Kompanii Węglowej. Znam temat od podszewki. Zamuje się dosławonie wszystkim od sprzedaży detalicznej po sprzedaż całych hurtowych samochodów wegla na inne składy. Po pierwsze plac masz odpowiedni. Do handlu potrzebne Ci będzą jeszcze : ładowarka na początek może być stary ostrówek lub miniładowarka (koszt do 10.000zł) , waga najlepiej do 5t , samochód dostawczy - może być multicar tylko musisz zwrócić uwagę jaką ma ładowność ,a raczej wiekszość ma 2 tony czyli prawo jazdy na kategorie B odpada tylko C. Ale możesz kupić lublina za około 7-9tys zł i napewno będzie do 3,5t czyli na B bez problemu pojedziesz . Ponadto kasa fiskalna jest obowiązkowa i Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów do rozliczania działalności. Skład węglowy nie wymaga żadnych wyższych pozwoleń. - utwardzenie placu jedynie Jednakże jeżeli masz sąsiadów kolo tego placu to lepiej żyj z nimi w zgodzie bo będzie się strasznie kurzyć i proponuje ogrodzenie betonowe na wysokość 2m *2,5m to koszt jednej błyty okolo 122zł brutto , POnadtow w mojej miejsowości płyty drogowe do utwardzenia placy to koszt 75zł za m2 (płyty o wymaiarch 2,5m *1,5m) - moim zdaniem drogie ,ale roglądnąć się możęsz za trelinką używaną.

Węgiel najlepiej schodzi w sortymencie orzechi Kostka . Ale każdy rynek jest inny np my mamy 2 składy i inaczej idzie w jednym inaczej w drugim. Co do ekogroszku to najlepiej kupować luzem i samemu workować wiecej zarobisz. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz:]

Jezeli chodzi o dotacje to tez interesowalam się tematem od ponad pol roku wiec tez cos podopowiem.

Sama chce otworzyc w tym roku sklad węglowy. Dlatego wszystkie informacje mam na bierzącu. Jednakże ta branża jest oplacalna przy dobrej lokalizacji i dobrym weglu po dobrych cenach i konkurencyjnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Święte słowa

 

 

nie do końca... ja zajmuje się węglem od 8 lat i udzielam się na forach oraz pomagam innym... dlaczego nie???? konkurencja??? jeżeli chodzi o sprzedaż detaliczną to ktoś kto chce otworzyć skład węglowy 300 km ode mnie nie jest żadną konkurencją... co najwyżej ewentualnym przyszłym klientem bo przez cały swój staż pracy dorabiam się wiedzy i doświadczenia oraz stałych partnerów handlowych... jeżeli chodzi o sprzedaż hurtową to nie sądzę, że na początku ktoś się na to porwie bo po pierwszych 3 miesiącach będzie myślał o zamknięciu składu... to nie jest takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest potrzebne:

-plac, utwardzony i to bardzo dobrze aby podczas wjazdu zestawu o masie 40ton nic się nie działo z nawierzchnią, bo masz sprzedawać węgiel a nie części twojego placu(wydasz na to około 10tys)

-waga, nie żadna dziesiętna, bo co zrobisz jak przyjedzie ci klient z dwutonową przyczepą i będzie chciał kupić 5 ton groszku? waga tzw wozowa, elektroniczna, podstawowa o nośności 20ton(tyle wystarczy) to koszt 30 do 40tys

-ładowarka bo bez tego ani rusz, używana to wydatek 30tys

-maszyna do pakowania węgla, z wbudowana waga itd koszt 30tys

 

i zrobiło się około 100tys na sam początek do tego dolicz zakup węgla

 

zastanawia mnie to dlaczego raz piszesz np byłam a w innym poście byłem?

 

Kurcze fajne wyliczenia ale czy aby realne???????

- Ok co do utwardzenia placu przy takiej powierzchni 10 tyś to trochę za mało

- wagę możesz kupić za 13-17 tys... i to do 40 ton

- ładowarka ... hmm... jeżeli nie mówimy o typowej dla początkujących "ostrówce" to można pomyśleć o np bobcat czyli ok 20-25 tys zł... ale da sie taniej

- maszyna do pakowania (na początku nie konieczna) to koszt rzędu 6-7 tys + 2 tys waga czyli max 10 tys zł

 

Po moich wyliczeniach, które obejmują średniej ceny sprzęt wychodzi ok 50-60 tys zł czyli blisko połowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie jestem nowa na forum ale bardzo zainteresował mnie ten temat ponieważ mam zamiar wraz z mężem otworzyć skład węgla . Na forum pisała Justyna która pracuję od 4 lat na składzie i jak sama piszę ,, służy pomocą'' Chciałabym z tej pomocy skorzystać Kontakt email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. A ja mam proste a zarazem istotne pytanie w temacie sprzedaży węgla na składzie: koszt inwestycji ponad 100 tyś. zł., koszty miesięczne około 4 tyś. zł. czyli jaką ilość węgla sprzedaje mały skład , żeby to się opłacało. Mnie wychodzi, że żeby "coś" zarobić trzeba sprzedać 2000 ton. Czy taka sprzedaż jest możliwa? Czekam na prawdziwe odpowiedzi. Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesć :D

Widzę że bardzo ciekawie potoczyła się rozmowa i doradzanie na forum :)

Tak więc może teraz trochę poważniej...

 

Ad1. Fajnie, że doradzili Ci wiatę ale to jest dodatkowy koszt. Pomogłem już otworzyć 4 składy opałowe, sam mam 2, sprzedaję do składów opałowych w całej Polsce i znam tylko 1 firmę która to praktykuje... może nie nakręcaj sobie kosztów na początku. Jeżeli już koniecznie chcesz mieć suchy węgiel to po prostu kup plandekę taką jak na samochody i przykrywaj:D

Ad2. Możesz kupować workowany ale to może dopiero jak się rozwiniesz. Łatwiej jest kupić luzem i samemu workować na życzenie klienta. To jest dodatkowy przychód bez inwestycji.

Ad3. Nie ma reguły na rodzaje węgla. Wszystko zależy od rejonu w którym mieszkasz (województwo, ewentualnie miejscowość). Najlepiej podpatrzeć co sprzedaje konkurencja i sprzedawać od podobnych producentów. Dodatkowo dołączyć coś czego konkurencja nie ma.

Ad 4. Narzutu nie da się określić wirtualnie. Może być od 20-100 zł/t w zależności od ilości konkurencji i rodzaju towaru.

Ad 5. Płyty sugeruję poszukać na internecie wpisując coś w stylu oddam płyty drogowe za darmo i swoją miejscowość. nie opłaca się kupować ponieważ koszt jest porównywalny z np kostką brukową. Ewentualnie można to zrobić trelinką, której pełno jest na allegro. Zdecydowanie warto na początku utwardzić teren pod węgiel i podjazd, żeby auta z towarem się nie zakopywały

Ad 6. Multikary są dużo tańsze. jeżeli znasz jakiegoś mechanika który będzie go stale naprawiał to na pewno warto. W większości składów (u mnie też) przyjął się Lublin - koszt ok 10-14 tyś z kiperem. Mało awarujny na kat. B

Ad 7. Działalność możesz rozpocząć rejestrując firmę w Urzędzie Miasta na osobę fizyczną lub utowrzyć spółkę w Sądzie Okręgowym. Jeżeli osoba fizyczna to możesz prowadzić to na książce przychodów i rozchodów. Tu odeślę do księgowej a jeżeli nie masz żadnej księgowej to na pewno warto porozmawiać z jakimś biurem rachunkowym - tam na pewno podpowiedzą jak rozpocząć i prowadzić bez kasy fiskalnej (OGRANICZAJ KOSZTY NA POCZĄTKU)

Ad 8. VAT ale tu znowu odsyłam np do biura rachunkowego bo nie warto kombinować na własną rękę jeżeli nie masz opanowanej księgowości

Ad. Możesz się starać w PUP na rozpoczęcie działalności, możesz się ubiegać z wniosków Unijnych z KL 6.2 na utowrzenie nowych miejsc pracy do 40.000 zł, możesz spróbować na wzmocnienie konkurencyjności na Twoim rynku ale to zależy od rejony w jakim mieszkasz... sugeruję znaleźć firmę, która zajmuje się dofinansowaniami i umówić się na spotkanie. Darmowo doradzają

 

Mam nadzieję że trochę pomogłem. W przypadku dodatkowych pytań możesz pisać na rafal małpa sab-international kropka pl

 

mam jeszcze mnostwo innych pytan.... jak mozecie i cos wiecie na ten temat to prosze o rade

1. jesli wiata na ekogroszek to jaki to mniej wiecej koszt?

2. jesli ekogroszek to kupowac sypki czy workowany? koszt workownicy?

3. jakie rodzaje wegla najlepiej schodza?jaki na poczatek dzialalnosci?

4.jaki narzut zeby miec konkurencyjne ceny?

5. utwarzdenie placu- jaki jest koszt plyt ale uzywanych i czy lepiej na poczatku utwardzic caly teren czy tylko pod wegiel?gdzie takie plyty moge dostac?

6. czy multicar wystarczy do rozwozenia wegla? wiem ze kosztuje ok 10tys a jakie sa koszty utrzymania i czy prawo jazdy kat b wystarczy?

7. jak zaczac dzialalnosc za kasa fiakalna? co gdzie zalatwic?

8. jaki jest najlapszy sposob opodatkowania takiej dzialalnosci?

9. o jakie dotacje moge sie starac? czy tylko te 20tys z PUP? czy gdzie indziej tez?

z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transport jest dużo tańszy. wystarczy poszukać spedycji lub poprosić o cenę węgla wraz z dostawą i sobie przeanalizować rynek czy się opłaca

 

 

No fakt z wiatą był pocisk :D ale pytania odnośnie tego multicar-a, czy kwota transportu??? Mieszkam w Kujawsko-Pomorskim, taki transport to pewnie kwestia 3000-4000 zł tir , cena 25-30 ton węgla plus koszt transportu, czyli do każdej tony na dzień dobry muszę doliczyć skromną 100!!! :D tu rozpoczyna się kwestia opłacalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyzwyczajenia rynku. Po prostu sprawdź co sprzedaje konkurencja i sprzedawaj to samo. Szczerze to nawet nie musisz się widzieć z kimś żeby kupić węgiel. Teraz głównie sprzedaje sie przez telefon. (osobiście polecam kontakt tradycyjny czyli spotkanie ponieważ eliminuje się częściowo zagrożenie wpadki)

 

A mi (tej ze zdjecia....:( chodzi tez o to jaki wegiel jest najlepszy tzn skad wziac dobrej jakosci bo wiadomo jak pierwszy raz kupie "szjas" to klientow nie pozyskam a jak zaczne od dobrego to tak mnie zapamietaja:) znacie jakies dobre punkty z dobrym weglem? i jak konkretnie sie to zalatwia? trzeba samemu jechac i podpisywac umowy itp czy w jakis prostszy sposob idzie to zalatwic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym negować twojej wypowiedzi ale da się nieco taniej i prościej :D

 

- Jeżeli chodzi o wagę to śmiało 15 tonową można kupić w cenie ok 15-20 tyś. Ponadto żeby na początku jak najmniej inwestować można wypożyczyć na rok (cena ok 600-700 zł/mc)

- ładowarka: bardzo tanio - ostrówek ok 10-15 tyś, bobcat 15-25 tyś... nie koniecznie trzeba kupować minifadrome

- maszyna do pakowania węgla na allegro z waga ok 7000 zł... nie polecam bo da się to zrobić taniej w nieco większym wysiłkiem.

 

co jest potrzebne:

-plac, utwardzony i to bardzo dobrze aby podczas wjazdu zestawu o masie 40ton nic się nie działo z nawierzchnią, bo masz sprzedawać węgiel a nie części twojego placu(wydasz na to około 10tys)

-waga, nie żadna dziesiętna, bo co zrobisz jak przyjedzie ci klient z dwutonową przyczepą i będzie chciał kupić 5 ton groszku? waga tzw wozowa, elektroniczna, podstawowa o nośności 20ton(tyle wystarczy) to koszt 30 do 40tys

-ładowarka bo bez tego ani rusz, używana to wydatek 30tys

-maszyna do pakowania węgla, z wbudowana waga itd koszt 30tys

 

i zrobiło się około 100tys na sam początek do tego dolicz zakup węgla

 

zastanawia mnie to dlaczego raz piszesz np byłam a w innym poście byłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze skąd Ci się wzięło 200 tyś zł.

 

zaopatruje te małe jak również duże skłądy. Przecież na mały skład wystarczą 4-5 aut np

kostka 25 ton ok 16 tyś

Orzech 25 ton ok 15 tyś

Eko-groszek 25 ton ok 16 tyś

Miał 25 ton ok 10 tyś

Flot 25 ton ok 7 tyś

 

to już masz pełny asortyment czyli 64 tyś zł a przecież nie koniecznym jest mieć pełny asortyment... wszystko po kolei

 

Handel materiałami budowlanymi ????? no super pomysł... próbowałeś???? na dzień dzisiejszy jedna z najgorszych i najmniej dochodowych branż w Polsce.

Powiedz mi dlaczego nie miałbym się podzielić tak prostymi informacjami?? jak dla mnie dostarczam na całą Polskę i ktoś kto ma skład oddalony o 100 km nie stanowi dla mnie konkurencji. Wręcz przeciwnie pomogłem już otworzyć 4 składy w Polsce i na dzień dzisiejszy prawie wszystkie towary kupują u mnie.

 

Sam węgiel to zbyt mało.

Proponuję zacząc od czegos drobniejszego,inwestycja w granicach 200 tys jest ryzykowna(sam węgiel).

Cen dobrych na starcie nie wynegocjujesz,konkurencja pewnie tak .

Wiekszośc klientów ma stałych dostawców ze sprawdzonym asortymentem.

Proponuje wiec handel obwozny weglem (na początek zawiazanie spółki ze znajomym)

Najwieksze przekręty wagowe w handlu obwoznym węglem dlatego znajomy ciegnie dalej.

 

NIE MACIE NIC OPRUCZ PLACU

wydzierzawcie plac lub jego cześc

 

otwórzcie sklep budowlany-mała hurtownie (wegiel tez moze byc) maszyny musza pracowac aby zarabiac na siebie stojac przynosza straty.

Sredni dostawczak do wegla cementu piasku ktuszywa palet.płyt stali wystarczy .Zarabia na siebie cały rok a nie przed sezonem grzewczym

 

 

JEŚLI KTOS MA SOLIDNY INTERES NIE DZIELI SIE SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI Z PRZYSZŁA LUB OBECNA KONKURENCJA

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , jestem nowa na foum. Jednakże mogę Ci coś podpowiedzieć. Od 4 lat pracuje na składzie węglowym u dealera Kompanii Węglowej. Znam temat od podszewki. Zamuje się dosławonie wszystkim od sprzedaży detalicznej po sprzedaż całych hurtowych samochodów wegla na inne składy. Po pierwsze plac masz odpowiedni. Do handlu potrzebne Ci będzą jeszcze : ładowarka na początek może być stary ostrówek lub miniładowarka (koszt do 10.000zł) , waga najlepiej do 5t , samochód dostawczy - może być multicar tylko musisz zwrócić uwagę jaką ma ładowność ,a raczej wiekszość ma 2 tony czyli prawo jazdy na kategorie B odpada tylko C. Ale możesz kupić lublina za około 7-9tys zł i napewno będzie do 3,5t czyli na B bez problemu pojedziesz . Ponadto kasa fiskalna jest obowiązkowa i Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów do rozliczania działalności. Skład węglowy nie wymaga żadnych wyższych pozwoleń. - utwardzenie placu jedynie Jednakże jeżeli masz sąsiadów kolo tego placu to lepiej żyj z nimi w zgodzie bo będzie się strasznie kurzyć i proponuje ogrodzenie betonowe na wysokość 2m *2,5m to koszt jednej błyty okolo 122zł brutto , POnadtow w mojej miejsowości płyty drogowe do utwardzenia placy to koszt 75zł za m2 (płyty o wymaiarch 2,5m *1,5m) - moim zdaniem drogie ,ale roglądnąć się możęsz za trelinką używaną.

Węgiel najlepiej schodzi w sortymencie orzechi Kostka . Ale każdy rynek jest inny np my mamy 2 składy i inaczej idzie w jednym inaczej w drugim. Co do ekogroszku to najlepiej kupować luzem i samemu workować wiecej zarobisz. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz:]

Jezeli chodzi o dotacje to tez interesowalam się tematem od ponad pol roku wiec tez cos podopowiem.

Sama chce otworzyc w tym roku sklad węglowy. Dlatego wszystkie informacje mam na bierzącu. Jednakże ta branża jest oplacalna przy dobrej lokalizacji i dobrym weglu po dobrych cenach i konkurencyjnosci.

 

Witam:)chcieliśmy założyć skłąd węgla w małej miejscowości, pierwsze o co chciałam zapytać to dotacje, czy najlepiej byłoby założyć skład na tatę, który jest emerytem, mamę,która opłaca KRUS,bo posiada gospodarstwo rolne, czy na mnie, ponieważ studiuję wieczorowo? Od czego zacząć jeśli już podejmie się decyzję o założeniu, dokąd skierować pierwsze kroki? działka nie jest problemem, jak również jej utwardzenie. z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Możesz podać więcej informacji na temat współpracy . Chcę otworzyć skład węgla w woj. podlaskim .

Czekam na info [email protected]

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Kurcze skąd Ci się wzięło 200 tyś zł.

 

zaopatruje te małe jak również duże skłądy. Przecież na mały skład wystarczą 4-5 aut np

kostka 25 ton ok 16 tyś

Orzech 25 ton ok 15 tyś

Eko-groszek 25 ton ok 16 tyś

Miał 25 ton ok 10 tyś

Flot 25 ton ok 7 tyś

 

to już masz pełny asortyment czyli 64 tyś zł a przecież nie koniecznym jest mieć pełny asortyment... wszystko po kolei

 

Handel materiałami budowlanymi ????? no super pomysł... próbowałeś???? na dzień dzisiejszy jedna z najgorszych i najmniej dochodowych branż w Polsce.

Powiedz mi dlaczego nie miałbym się podzielić tak prostymi informacjami?? jak dla mnie dostarczam na całą Polskę i ktoś kto ma skład oddalony o 100 km nie stanowi dla mnie konkurencji. Wręcz przeciwnie pomogłem już otworzyć 4 składy w Polsce i na dzień dzisiejszy prawie wszystkie towary kupują u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Mieszkam pod katowicami i myślałem o rozpoczęciu handlu węglem. Jestem zielony w tym temacie i chciałbym żeby ktoś pomógł mi wejść w temat. Jestem w stanie zainwestować w to 10 tyś. Prosze o konkretne odpowiedzi.

Proszę o email. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.