Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Założyć Skup Węgla


bialy0201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam 23 lata i chcialbym otworzyc wlasny interes...handel weglem. Mieszkam na wsi ok 10 km od miasta a najblizej taki sklad jest ok 8km ode mnie. Narazie mam tylko plac ok 2 tys m2.czy taki wystarczy? Co jeszcze dokladnie potrzebuje?? skad brac wegiel??moj kuzyn ma transport wiec moge z nim sie dogadac...ale co jeszcze musze zalatwic?? z gory dziekuje

post-25283-0-33985400-1296559103_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodziło o sprzedaż węgla a nie skup

 

taka działka spokojnie wystarczy na takie magazynowanie

a jeszcze jak część będzie zadaszona pod ekogroszek to już w ogóle bo będziesz miał suchy groch podczas deszczu czy zimą

 

a węgiel można brać z rożnych źródeł np z kopalni

lub z Rosji lub z Czech co tam będziesz chciał zaoferować klientowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pierwsza połowa miód, druga pewnie miód-malina :)

z węglem możesz zacząć jednak z ruskimi nie handluj bo miód-malinkę mogą zwinąć lub w zastaw za węgiel panimać :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o sprzedaz wegla...:) a to zdjecie kazdy moze interpretowac jak chce:):) wracajac do tematu czy taki hadel jest dosc oplacalny? bo chce tez wziac troche dotacji i chce zeby ten interes sie rozkrecil potem planuje tez obok otworzyc sklep spozywczy jesli wegiel wypali macie moze jakies rady dot wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze mnostwo innych pytan.... jak mozecie i cos wiecie na ten temat to prosze o rade

1. jesli wiata na ekogroszek to jaki to mniej wiecej koszt?

2. jesli ekogroszek to kupowac sypki czy workowany? koszt workownicy?

3. jakie rodzaje wegla najlepiej schodza?jaki na poczatek dzialalnosci?

4.jaki narzut zeby miec konkurencyjne ceny?

5. utwarzdenie placu- jaki jest koszt plyt ale uzywanych i czy lepiej na poczatku utwardzic caly teren czy tylko pod wegiel?gdzie takie plyty moge dostac?

6. czy multicar wystarczy do rozwozenia wegla? wiem ze kosztuje ok 10tys a jakie sa koszty utrzymania i czy prawo jazdy kat b wystarczy?

7. jak zaczac dzialalnosc za kasa fiakalna? co gdzie zalatwic?

8. jaki jest najlapszy sposob opodatkowania takiej dzialalnosci?

9. o jakie dotacje moge sie starac? czy tylko te 20tys z PUP? czy gdzie indziej tez?

z gory dziekuje :)

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się zbyt mało poważnie na dział "Opał" - przeniosłem do rozmów niekontrolowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rudy by schodził jeno tym zainteresowani sa sami dewizowcy , bo drogi

 

waga wystarczy dziesietna , workownica tez nieduza w zelaznym kupisz za kilknascie złotówek albo taka wypasna widziałem z gietym trzonkiem i malowana pod kolor wongla

może tani wongiel załatwił by ci taki jeden forumowicz Mały Miki importer wongla z chin

na poczatek wystarczy nie ma co chłopaka wpuszczac w koszta i na głeboka wode bo go rekiny połkna

a tak na marginesie masz jakies przygotowanie teoretyczne jakąś Szkołe Główna Handlowa zaliczyłes ?

bo jak nie to zaczynaj od pietruszki , praktyka nauczy cie teorii a ryzyo nieduze

Edytowane przez Marek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały proszę cię trochę zaangażowania

chcesz zająć się handlem węgla a pytasz o tak prozaiczne pytania na które przy odrobinie wysiłku

możesz sobie sam odpowiedzieć

 

nikt ci nie napisze jaki jest koszt takiej wiaty skoro u każdego są inne ceny materiału

i sama konstrukcja może powiększyć lub obniżyć koszty

 

z mojej strony mogę napisać cze jak bym miał te 1000m działki to bym się za bardzo nie zastanawiał tylko działał

 

najtrudniejsze pytanie to sposób działalności i rozliczenie

najlepiej być vatowcem i na początku nie potrzebujesz kasy

 

a na resztę sobie sam odpowiesz

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sorry czy kazdy kto ma firme lub chce ja zalozyc musi by po szkole handlowej?????????? chyba nie prawda????

a jesli chodzi o te moje pytania to kieruje je do was bo licze na wasze doswiadczenie, wiem ze moge te odp sobie znalezc ale chcialabym poznac zdanie bardziej doswiadczonych bo czasami sucha teoria nie wystarczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt z wiatą był pocisk :D ale pytania odnośnie tego multicar-a, czy kwota transportu??? Mieszkam w Kujawsko-Pomorskim, taki transport to pewnie kwestia 3000-4000 zł tir , cena 25-30 ton węgla plus koszt transportu, czyli do każdej tony na dzień dobry muszę doliczyć skromną 100!!! :D tu rozpoczyna się kwestia opłacalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wg mnie jeżeli będziesz się bawił w tir-y to sukces marny, co innego tirówki :D

okoliczne składnice opału z których zakupuje węgiel w większości korzystają z kolei, ewentualnie bocznic - zamawiają wagon i gitara, potem transport tylko z wagonu na składnicę, tirami wożą tylko to co aktualnie najsłabiej schodzi, tak jak u nas to aktualnie - koks

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.