Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Peletem


3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam piec 16kw ze sterownikiem eko-tom te-130, palę peletem AGRO(z jakichś specjalnych traw)moje ustawienia to:

podajnik: 28

zadana temperatura kotła: 65oC

temp. CWU: 45oC

nadmuch: 2

nadmuch opóźnienie: 2

resztą parametrów się nie bawiłem, pali mi prawie 2 tony peletu(ok. 1100PLN/ miesiąc) trochę dużo aczkolwiek w domu mam cieplutko i woda bez zarzutu- bojler- 120l, czy myślicie, że mógłbym jakoś zmniejszyć spalanie? czy pelet jest gorszy od eko groszku? czasami zauważam cofanie się dymu do podajnika, zwłaszcza jak już pustoszeje i jak nastawię nadmuch na 3, tydzień temu czyściłem i nic nie dało- dym nadal się cofa jak przedtem, za każdym razem gdy jest mało peletu i przy nadmuchu 3, czy ktoś zna inne powody cofania się dymu, co to są ogniówki? proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc, kocioł mam dopiero 1-wszy sezon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pellet AGRO podejrzewam .że jest to pellet z siana w naszych polskich realiach jakaś specjalna trawa hymmm WĄTPLIWE co do eko groszku to nawet najbardziej dziadoski będzie miał większą kaloryczność od pelletu a tym bardziej Agro pelletu co nie zmienia faktu ze jednak 2 tony to zdecydowanie za dużo jak na 16kW.

Co do dymu to w niektórych modelach już tak jest pelet daje duży opór przepływu powietrza w palenisku i czasami się cofnie dymek przy miale jest podobnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam piec 16kw ze sterownikiem eko-tom te-130, palę peletem AGRO(z jakichś specjalnych traw)moje ustawienia to:

podajnik: 28

zadana temperatura kotła: 65oC

temp. CWU: 45oC

nadmuch: 2

nadmuch opóźnienie: 2

resztą parametrów się nie bawiłem, pali mi prawie 2 tony peletu(ok. 1100PLN/ miesiąc) trochę dużo aczkolwiek w domu mam cieplutko i woda bez zarzutu- bojler- 120l, czy myślicie, że mógłbym jakoś zmniejszyć spalanie? czy pelet jest gorszy od eko groszku? czasami zauważam cofanie się dymu do podajnika, zwłaszcza jak już pustoszeje i jak nastawię nadmuch na 3, tydzień temu czyściłem i nic nie dało- dym nadal się cofa jak przedtem, za każdym razem gdy jest mało peletu i przy nadmuchu 3, czy ktoś zna inne powody cofania się dymu, co to są ogniówki? proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc, kocioł mam dopiero 1-wszy sezon..

 

to zastanów się nad kotłem gazowym koszty podobne i mniej zachodu

jeśli chcesz zmniejszyć zużycie

wyklucz z podtrzymania wentylator

pamiętaj że z 1 tony pellet powinno zostać ok 3-10 kg popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam piec 16kw ze sterownikiem eko-tom te-130, palę peletem AGRO(z jakichś specjalnych traw)

Ciekawe co to za pelet z traw? Gdzie go kupic? Chetnie bym sobie poeksperymentował na swoim palniku własnej roboty. Aktualnie od dwóch tygodni palę peletem z Barlinka zmieszanym z zeszłorocznym kupionym jeszcze po bardzo niskiej cenie owsem.

Zużycie tej mieszanki wychodzi mi w ilosci około 20 kg na dobę CO i CW (budynek 200m2 dobrze ocieplony, temp 18stC. przy śr. temp zewn. koło zera.

Palnik jest typu szufladowego do tego rozwiązania doszedłem po trzech latach eksperymentow z róznymi innymi konstrukcjami podajnikow. Ten sprawia sie zdecydowanie najlepiej nie ma problemu z koniecznoscia czyczczenia palnika, usuwa popół z rusztu na bieżąco nie ma mozliwosci cofnięcia się płomienia do podajnika.

Próbowalem tez spalać sam owies ale ten nie palił mi sie zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.