Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Piec, Pierwsze Próby I Zimno W Domu :)


Berry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc, u znajomej założyli nowy piec, kobieta nie ma zielonego pojęcia jak go używać,ja całe życie w bloku mieszkam więc tez zbytniego pojęcia nie mam .

Dlatego przedstawię kilka zdjęć.

Bardzo proszę o łopatologiczne wytłumaczenie użytkowania:)

 

zdjęcie 1 model pieca

zdjecie

 

zdjęcia 2 regulator-system sterujący mocą

zdjecie

 

zdjęcia 3 całego pieca

zdjecie

 

zdjęcia 4 nie wiem co to ale chyba pompka

zdjecie

 

zdjęcie 5 co tam z tyłu się znajduje

zdjecie

 

zdjęcie 6 grzejniki

zdjecie

 

Teraz przedstawię sytuację:

sprawa wygląda tak że przy temperaturze na zewnątrz -9 stopni, kobieta ma napalone w piecu, grzejniki po dotknięciu góra grzejników jest letnia a dół zimny! Temperatura w domu około 15 stopni (okna nowe wymienione).

 

W piecu nawalone mułu(rozcieńczonego z wodą).Temperatura na piecu 42 stopnie i słychacć że pracuje jakaś dmuchawa.

 

Teraz proszę o opis co mam zrobić aby w końcu kobita miała ciepło:

 

-od czego jest regulator i co powinienem na nim ustawić?

 

-na zdjęciu nr 3 jest cały piec, czy te drzwiczki powinny być uchylone, czy wszystko pozamykane, piec sam będzie regulował w jakiś sposób dopływ powietrza?

 

-zdjęcie 4 od czego jest ta pompka?

 

-zdjęcie 5 pod czego jest ta wajcha1 i wajcha2 i w jaki sposób powinny być ustawione

 

-jaką temperaturę powinien osiągać ten piec żeby grzejniki były gorące?

 

wiem że to faktycznie może byc śmieszy temat dla was Panowie ale niestety chce kobiecie pomóc, a nie mam ochoty metoda prób i błędów rozwalić jej grzjeników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kocioł przedstawiony ,przez ciebie to kocioł górnego spalania . technika palenia jest następująca zasypujesz kocioł opałem jeśli miał to musi być zwilżony ale nie ociekający wodą zasypujesz do wysokości otworów powietrza wtórnego widać na stronie stalmarka że są one pod półką , na to drewno i odpalasz wszystkie drzwi kotła mają być zamknięte z tyłu na czopuchu to przepustnica spalin ma byc otwarta dzwignia wzdłuż rury , po lewej stronie kotła to pompka obiegowa CO , jej włączenie ustawia się na sterowniku . przede wszystkim musisz się zapoznać z instrukcją sterownika jeśli jest za zimno to należy podnieć tem CO na przykład na 60st sterownik będzie czuwał aby utrzymywać tem zadaną na sterowniku i spalanie odbywało się w sposób optymalny i ekonomiczny sterownik ten mierzy też tem spalin czujnik w czopuchu gdy są za wysokie zwalnia obroty dmuchawy . zapoznaj się ze sterownikiem jak się ustawia tem zadaną moc dmuchawy załączenie pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł wygląda mi na jakiś zasypowiec, bo nie widzę tam podajnika.

Nie napisałeś co ma być nim ogrzewane... :-)

 

Najprostsze wytłumaczenie opisanej sytuacji, to za mały kocioł w stosunku do zapotrzebowania.

Jednak skoro ma on 25 kW, bo żeby nie dawał rady przy minus 9, musiałby być podpięty pod potężną instalację grzewczą. Tak pewnie nie jest...

 

To czerwone na zdjęciu 4, to istotnie pompka, ale do czego... nie wiadomo :-). Pewnie do obiegu co... Ma ona z boku regulację w postaci przełącznika. Skoro grzejniki są u góry letnie a u dołu zimne, to sprawdź na którym biegu ta pompka jest ustawiona.

 

Ustaw na najwyższy.

 

Wajch ze zdjęcia 5 nie ruszaj, bo chociaż nie wiadomo od czego są - zwłaszcza ta czerwona - to jak je zamkniesz, woda przez tę rurkę przestanie płynąć..., a i tak słabo coś tam krąży :-))).

 

Druga wajcha jest od zamykania komina i widać, że jest w połowie. Skoro w piecu się pali, to nie ma potrzeby jej ruszać.

 

Myślę, że trzeba napalić tak, żeby temp na piecu była nie 40 stC, bo to trochę za mało, a coś bliżej 60... Wtedy powinno być ok :-)...

 

Jak to nie pomoże, to raczej zdalnie nie da rady pomóc bez większej garści informacji na temat tego ustrojstwa i całej instalacji :-)

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.