Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Z Ustawieniem Sterownika Piec Defro Optima Komfort Plus 20Kw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Galina24

Galina24

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 19:52

Witam

Mam problem z ustawieniem sterownika, strasznie szybko spala się węgiel , dwie łopaty duże starcza mi na godzinę może czasami 2, na noc zasypuje 4 łopaty duże i do rana nawet mi nie utrzyma ani jednego węgielka gorącego, zasypując o 23, Mam ustawioną temperaturę na 55st, bieg dmuchawy na 1, przedmuch sekundowy 15sek, praca przedmuchu 10min. komin przytkany na pół , nie mogę więcej bo się dymi z każdych drzwiczek. Proszę o pomoc może ktoś wie jak najlepiej ustawić??? i jeszcze jedno jak się włącza dmuchawa to strasznie dymi z komina , taki czarny smog. Bardzo proszę o pomoc !!!!
  • 0

#2 OFFLINE   vernal

vernal

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6359 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:08

Żeby się nie dymiło, to trzeba zapalić od góry i nie dokładać w czasie palenia - trzeba czekać aż się wypali i od nowa nałożyć.
Przy węglu radzę uważać na początku - nie nakłaść za dużo, bo się może woda zagotować (gdy jest lewe powietrze lub kocioł przewymiarowany).
I tak się powinno palić w tym kotle.
Na stronie producenta jest ten sposób opisany. Niestety piszą tam również, że można w nim palić w sposób "tradycyjny" (czyt. "zbrodniczy"). Uważam, że za takie informacje w autoryzowanym opisie (przypominam: strona producenta) autorów powinno się zamykać.

Pozdrawiam.

P.S. A ta Twoja "łopatka" to słusznego jest rozmiaru :D
  • 0
7NTXX
Raining Blood

#3 OFFLINE   HP79

HP79

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 685 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 07:47

Jeszcze szyber: powinien być otwarty (komin ma być odetkany).
  • 0

#4 OFFLINE   vernal

vernal

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6359 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 07:56

Dobrze, że jest tu HP79, bo zapomniałem...
  • 0
7NTXX
Raining Blood

#5 OFFLINE   Galina24

Galina24

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:34

Ja nie dokładam w czasie palenia, Otworzyć komina też nie moge bo całe ciepło będzie uciekać w komin , i co mi da takie palenie , interesują mnie ustawienia sterownika , konkretnie dmuchawy. Z tym najbardziej nie mogę poradzić sobie
  • -1

#6 OFFLINE   Galina24

Galina24

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 12:48

nikt nie wie?
  • 0

#7 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 28 styczeń 2011 - 17:51

Witam

Mam problem z ustawieniem sterownika, strasznie szybko spala się węgiel , dwie łopaty duże starcza mi na godzinę może czasami 2, na noc zasypuje 4 łopaty duże i do rana nawet mi nie utrzyma ani jednego węgielka gorącego, zasypując o 23, Mam ustawioną temperaturę na 55st, bieg dmuchawy na 1, przedmuch sekundowy 15sek, praca przedmuchu 10min. komin przytkany na pół , nie mogę więcej bo się dymi z każdych drzwiczek. Proszę o pomoc może ktoś wie jak najlepiej ustawić??? i jeszcze jedno jak się włącza dmuchawa to strasznie dymi z komina , taki czarny smog. Bardzo proszę o pomoc !!!!

Witam
Przede wszystkim w tym piecu palimy cyklicznie od gory na dół obojętne czy węglem czy miałem.Natomiast nie wiem jaki duży ten kociołek.
Jeżeli palić będziesz od dołu to będziesz właśnie grzac komin a przy paleniu na dmuchawie powinien byc otwarty szyber ze względów bezpieczenstwa (czad )
Jezeli palić będziesz od góry PRAWIDŁOWO to uzyskasz długi czas spalania.
Natomiast co do dmuchawy to przy węglu na 25% i wyłaczone przedmuchy oczywiscie lekko uchylone PW.
JESZCZE RAZ SZYBER OTWARTY.!!!!!!!!!!!
  • 0
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#8 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 28 styczeń 2011 - 17:55

Witam

A jeszcze jedno sory ale juz wiem to 20 kw więc na groszku powinien wytrzymać przy obecnych temperaturach ok.20h
  • 0
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#9 OFFLINE   tim123

tim123

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 18:29

Witam

witam
To jest kocioł górnego spalania węgiel zasypujesz do komory na to grube suche drewno potem drobne i odpalasz . w drzwiach zasypowych uchylasz rozetę aby powietrze wtórne dostawało się nad zasyp . ta ilość węgla powinna się palić o wiele dłużej mniej będzie sadzy bardziej czysty kocioł i komin . nie należy dokładać opału do palącego się wsadu , po wypaleniu rozpalać ponownie , w tej metodzie trochę dłużej piec dochodzi do tem zadanej . jedynym minusem jest to że trzeba codziennie rozpalać w kotle , ale tak powinno się palić w kotle górnego spalania spróbuj zauważysz na pewno różnicę w jakości spalania

nie
  • 0